vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проходить перший триместр вагітності

Перший триместр вагітності – це дуже важливий період у розвитку плоду, зародження нового життя. 1 триместр вагітності відраховується з першого дня після закінчення останньої менструації до кінця третього місяця.

Как проходит первый триместр беременности

Це найбільш цікавий період у внутрішньоутробному розвитку плоду. Протягом усього цього часу він безперервно розвивається і видозмінюється. Це унікальний процес, чудо природи. Необхідно підійти до цього етапу з усією відповідальністю, адже в даний момент закладається головний фундамент майбутнього життя.

Як відбувається внутрішньоутробне розвиток?

Запліднення відбувається відразу ж після проникнення сперматозоїда всередину яйцеклітини і закріплення в ній. Після цього відбувається розподіл і яйцеклітина починає шлях в маткову порожнину.

В заплідненій яйцеклітині є всі необхідні хромосоми для визначення зросту, статі, кольору волосся і т. д. майбутньої дитини. Після закріплення на маткової стінки починається посилений ріст яйцеклітини, кожен день вона збільшується вдвічі. Сформувалася плацента через пуповину доставляє все необхідне для життєдіяльності ембріона.

У перші кілька тижнів у зародка активно формується спинний мозок і три шари, які в майбутньому розвинуться в різні органи і системи життєзабезпечення.

Розвиток плоду досить інтенсивне, в кінці другого місяця він вже цілком розвинений, щоб виглядати, як маленький чоловік. На початку третього місяця він вже перестає бути ембріоном, стаючи повноцінним плодом. Він вже цілком здатний здійснювати різні рухи, хоча поки і непомітні для матері. У нього активно починають формуватися волосяні покрови. До цього часу він вже досягає 4 см в довжину.

Симптоми вагітності

У різних життєвих ситуаціях всі жінки досить неоднозначно сприймають незаплановану вагітність. Але знати про її наявність важливо для всіх без винятку, щоб звикнутися з цією думкою і прийняти необхідні рішення.

Своєчасно виявити її протягом допоможе знання характерних симптомів. Певні ознаки виявляються ще до початку закінчення менструальних циклів – це друга-третя тиждень. Але часто це трапляється дещо пізніше, коли в крові накопичиться достатньо певних гормонів.

Які причини виникнення гормонів?

Природно, це пов’язано з процесом зачаття, тобто возз’єднання яйцеклітини і сперматозоїда. Це має відбутися в перший день після виходу яйцеклітини з яєчника, поки вона зберігає свою життєздатність. Після запліднення починається перебудова організму. Яєчники починають виділяти певні гормони для підтримки розвитку ембріона, що викликає характерні реакції організму.

Основною причиною прояву всіх ознак є гормон прогестерон. Він, в першу чергу, необхідний для успішного впровадження заплідненого яйця в порожнину матки. Процес її просування по маткових трубах до самої матки триває близько тижня. Після його остаточного завершення зазвичай починають проявлятися перші симптоми. Але варто враховувати, що не у всіх випадках вони починають проявлятися так рано.

Симптоми до першої затримки в менструальному циклі

Прогестерон, який починає накопичуватися в жіночому організмі, з початку запліднення викликає певні зміни. До них відносяться:

 1. Збільшення молочних залоз. Груди починає перебудовуватися під вироблення молока ще з самого початку процесу вагітності. Розвиваючись, протоки призводять до активного розростання тканин залоз.
 2. Знижений артеріальний тиск і сонливість. Це є наслідком розширення судин зважаючи впливу прогестерону.
 3. Хронічна втома і головний біль.
 4. Часте сечовипускання. Є наслідком посилення кровообігу в області тазу.
 5. Запор. Має місце лише в деяких випадках. Нерідко проявляється, в першу чергу, при неправильному харчуванні.
 6. Токсикоз. Найбільш відомий ознака. Його інтенсивність залежить від індивідуальних особливостей жіночого організму.
 7. Беляные виділення. Інтенсивна робота статевих залоз також виражена посиленим кровотоком в їх області. При цьому ознаки запального процесу спостерігатися не повинні.
 8. Підвищена базальна температура. Досить знайома багатьом жінкам процедура. З її допомогою можна планувати зачаття, або, навпаки, використовувати це знання як контрацептивний метод. Перший триместр вагітності нерідко ознаменувався збільшенням температури під час процесу овуляції через вироблення все того ж прогестерону. Основною ознакою служить навіть не стільки її збільшення, а відсутність зниження перед черговим менструальним циклом, якого вже може і не настати. Є сенс, особливо на першому етапі , проводити подібні базальні вимірювання. Справа в тому, що завжди є ризик припинення розвитку ембріона. Про це вкаже неприродне зниження базальної температури.

Затримка в менструальному циклі

Подібна затримка і підвищена базальна температура відносяться до перших ознак можливого успішного зачаття. Справа в тому, що організм вагітної жінки перестає виділяти необхідні для початку менструації гормони. Тим не менш, це не привід робити поспішні висновки. Якщо початковий процес обірветься з яких-небудь причин, рівень прогестерону впаде, почнуть вироблятися колишні гормони, і все повернеться на свої кола.

Затримка може статися і з інших причин. Наприклад, це може бути сильний стрес, перенесений напередодні. Різка зміна обстановки, тривалий переліт, зміна клімату можуть вплинути на менструальний цикл таким же чином. Тому показником вагітності ця ознака може служити тільки в поєднанні з іншими симптомами. Також відсутність місячних може бути наслідком певних захворювань. Тому при подібному відхилення бажано пройти медичне обстеження.

Навіть наявна вагітність не виключає наявності місячних. Зазвичай це трапляється, якщо зачаття відбулося незадовго до їх можливого настання. Організм просто не встигає перебудуватися належним чином через нестачу прогестерону. Але в цьому випадку виділення будуть більш мізерними, чим зазвичай. В таких обставинах самостійно зрозуміти, що вона вагітна, жінка в стані тільки через місяць.

Подібні симптоми не є визначальним фактором, тому необхідно провести нескладний тест на вагітність за допомогою спеціальної тест-смужки. Вона реагує на вміст певних гормонів в сечі. Можна здати додатковий аналіз крові на визначення тих же гормонів. Тест важливо проводити з настанням першого випадку затримки, але не раніше.

Харчування майбутньої мами

Організувати правильне харчування для вагітної жінки досить непросто. Практично у кожної майбутньої мами є індивідуальна непереносимість певних продуктів. До того ж, у цей період може проявитися відразу до будь-якої їжі, або виникнути пристрасть, якого раніше не було.

Дуже важливим є відмова від шкідливих звичок – вживання алкоголю і куріння. Це вкрай негативно позначається на розвитку ембріона. Все, що надходять в організм речовини повинні бути виключно корисними.

Здорове харчування повинно включати в себе всі важливі вітаміни і мікроелементи. Адже виношування дитини – це нелегкий процес, що вимагає вкладення великої кількості сил і запасів поживних речовин.

У раціоні має бути достатня кількість фолієвої кислоти і вітаміну В12. Фолієва кислота міститься, наприклад, у капусті і яблуках. Вітамін В12 – у м’ясних та інших продуктах тваринного походження. Молочні продукти і яйця обов’язково мають бути у денному раціоні вагітної. Кисломолочна продукція легко засвоюється, нормалізує мікрофлору в кишечнику, корисна для імунітету. Рекомендується вживати їжу, багату залізом – гречку, буряк, горіхи, моркву. Овочі необхідно вживати в сирому вигляді, так як при термічній обробці вони втрачають багато корисних речовин. Дуже корисні свіжі соки і свіжа зелень. Особливо варто налягати на моркву і капусту, вони роблять тканини організму більш еластичними, що значною мірою полегшує наступні пологи і післяпологовий відновлення.

Загальні рекомендації

Які поради можна дати майбутнім мамам?

 1. Дуже важливо регулярно здавати всі необхідні аналізи в першому триместрі вагітності. Рекомендовано це, тому що не виключені різні ускладнення, наприклад, може відбутися відшарування плаценти в першому триместрі.
 2. Також настійно рекомендується відгородитися від будь-яких шкідливих впливів, особливо, стресу.
 3. В плані сексу – слід кілька утримуватися, щоб не провокувати зайвих скорочень матки.
 4. Забезпечити належне харчування, виключити надмірні навантаження, часті застуди та інфекційні захворювання.

Без здійснення цих умов важко розраховувати на народження абсолютно здорову дитину. Турбота про здоров’я майбутнього малюка – це, в першу чергу, турбота про власне здоров’я. Це перший прояв любові матері до своєї дитини, він це обов’язково відчує, і вагітність буде проходити набагато легше. А ще краще починати цю турботу до зачаття. Кожна молода дівчина повинна пам’ятати, що їй належить народжувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code