vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які причини викидня і як його запобігти

За статистикою приблизно 1/4 частина вагітних жінок втрачають своєї дитини до народження. Які причини викидня? Як розпізнати викидень і що робити? Ці питання хвилюють кожну жінку, яка планує вагітність або вже виношує малюка.

Каковы причины выкидыша и как его предотвратить

Викиднем називаються ускладнення під час виношування дитини і спонтанне його відторгнення, коли здатність жити поза утробою матері не можлива. Не можна плутати викидень з передчасними пологами, так як після пологів є реальні шанси виходити малюка, а ось після мимовільного викидня зародок неминуче загине. Сигналізують про те, що необхідно терміново звернутися до лікаря, наступні симптоми: кровотечі і больові відчуття в області живота. Викидні можуть бути спонтанними, тобто викликаними природними причинами, і штучними (аборт), коли вагітність переривається за медичними показаннями.

Спонтанний викидень зазвичай відбувається на 1-му триместрі виношування. Доведено, що викидень частіше трапляється у жінок, вік яких більше 35 років, проте він може статися і у молодих представниць жіночої статі.

Прийнято вважати, що відсутність гормональних змін (токсикоз) у майбутньої мами під час виношування є свідченням схильність до викиднів.

Природно це не можна назвати правилом, так як багато жінок, які не відчувають токсикоз, виношують дитину без проблем і народжують цілком здоровеньким малюків. Що ж робити жінці, у якої виникла загроза самовільного викидня? Головне не піддаватися паніці!

Від того, наскільки правильно веде себе майбутня мама під час виношування малюка, і залежить результат – пологи або викидень.

Основні причини мимовільного викидня

Причини викидня можуть бути самими різними. Найважливішу роль грає:

 • загальний стан;
 • історія колишніх зачать;
 • число абортів якщо вони мали місце.

50% викиднів можуть відбутися, тому що плід розвивається з проблемами, є генетичні порушення, які обумовлені спадковістю або випадковим фактором. Часта причина викидня – це бластоцитоз, який провокує розвиток аномалії, що не дає можливість дозрівати зародку. В цьому випадку організм самостійно “позбавляється” від неповноцінного і нежиттєздатного плода. Бластоцитоз діагностується у 60% жінок і трапляється з-за того, що клітини батька і матері є не якісними. У такому випадку втрата плода відбувається в період 6-7 тижні вагітності.

Запобігання викидня буде в даному випадку неможливим, так і робити цього не можна, так як малюк у разі народження буде неповноцінним.

Повторний викидень при бластоцитозе малоймовірний. У 15% випадків мимовільне переривання вагітності трапляється спонтанно без наявності яких-небудь причин. Існує ряд факторів, які можуть спровокувати викидень. Він трапляється, якщо:

 • матка розвивається неправильно;
 • є пухлина;
 • шийка-матки травмована;
 • є ерозія або міома;
 • є спайки;
 • є інфекції;
 • діагностовано сифіліс;
 • в результаті важкої роботи;
 • у результаті перенапруги.

Причинами втрати дитини може стати і неправильний спосіб життя, вживання алкоголю або наркотиків, прийом лікарських препаратів, розвиток будь-яких запальних процесів в організмі, захворювання нирок, цукровий діабет, ангіна і запалення легенів. Часта причина викидня – це ранній аборт, переривання першої вагітності. У цьому випадку після 3-4 викиднів настає невиношування вагітності. Дефіцит гормону прогестерону теж є причиною мимовільного викидня. Якщо плацента розвивається з аномаліями, то це теж буде причиною переривання вагітності. У цьому випадку жінці вагітніти не можна і необхідно перебувати під постійним наглядом лікаря.

http://www.youtube.com/watch?v=SS5YRLpewUg

Крім цього переривання вагітності може трапитися з-за розвитку інфекції або розриву плодових оболонок. Пізня вагітність, у віці, коли жінці більше 38 років теж може призвести до втрати дитини. Загроза викидня може виникнути у жінок, які проходили терапію від безпліддя і у тих яким поставлено багатоплідна вагітність. Лікарі відзначають той факт, що в незалежності від причин викидня кожне наступне переривання вагітності збільшує ризики повтору ситуації. Щоб уникнути переривання вагітності, необхідно прислухатися до рекомендацій лікарів.

Симптоми мимовільного аборту

Небезпечний симптом викидня – це наявність різних кров’яних виділень. Симптомами втрати зародка можуть бути різкі, схожі на перейми больові відчуття внизу живота, в поперековій області. При розвитку симптомів необхідно терміново викликати швидку допомогу. Кровотечі можуть бути слабовыраженными. Колір може бути червоним або коричневим, іноді з домішкою слизу. Іноді кровотечі можуть бути такими ж, як при звичайній менструації. У ряді випадків кровотечі незначні і швидко припиняються. Початком викидня є біль внизу живота. Коли симптоми стають яскраво вираженими і відторгаються тканинні частинки, значить, викидень вже стався.

Зазвичай плід вже є загиблими, ще до відторгнення з матки. Частинки плоду дуже маленькі і їх можна не помітити серед виділень.

Якщо плід живий, то вагітну жінку направляють у відділення на збереження. У такому разі здоровий малюк народжується у 90% жінок. Якщо викидень стався, то необхідно утримуватися від статевих актів. Також не можна протягом 2-х тижнів користуватися тампонами. Лікарі рекомендують після викидня протягом 4 місяців оберігатися, пити протизаплідні препарати. Викидень ні в якому разі не означає, що в наступний раз відбудеться невдала вагітність. Шанс стати щасливою мамою є завжди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code