vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які причини частого сечовипускання

Причини частого сечовипускання можуть бути досить різноманітними, але всі вони пов’язані з якими-небудь захворюваннями. Кількість випорожнень сечового міхура в день завжди приблизно одне і те ж. Фізіологічною нормою дорослої людини вважається 2-6 разів на добу, показник цей досить умовний і у кожної людини може бути різним. Відхилення від норми кожна людина визначає за власними відчуттями і комфорту. Для однієї людини відвідування туалету 7 разів в день не доставляє незручностей, а для іншої особистої нормою буде вважатися 4-5 відвідувань. Тому визначення нормальної частоти сечовипускань дуже індивідуально. За добу людина, що не має проблем зі здоров’ям, може виробляти і виділяти до 2 л сечі, ця кількість становить 75% від обсягу прийнятої рідини. Якщо обсяг споживання рідини збільшується, то і кількість відвідувань туалету теж. Порушення цього процесу можуть бути пов’язані з порушенням самої функції сечовипускання, у цьому випадку є проблеми з випорожненням сечового міхура або це пов’язано з нетриманням сечі.

Які причини частого сечовипускання

У зв’язку з цим під частим сечовипусканням слід розуміти збільшення кількості походів в туалет. Якщо людина помічає почастішання позивів в туалет, але без больових і дискомфортних відчуттів, то можна почекати кілька діб, можливо, це стан пройде. Але якщо через 2 дні прискорене сечовипускання все ще спостерігається, то потрібно звернутися до лікаря за консультацією, особливо швидко це потрібно робити, якщо з’явилися больові відчуття.

Причини порушення сечовипускання у жінок

У жінок і чоловіків деякі причини такого стану можуть розрізнятися. У жінок причинами зазвичай стають інфекції сечовивідних шляхів. Жінки з-за особливостей анатомічної будови сечостатевої системи більше піддаються її захворювань і страждають від них втричі більше чоловіків. Причини частого сечовипускання у жінок можуть бути наступні:

 1. Цистит. Характеризується ріжучими болями в області сечового міхура і постійним бажанням спорожнити його. На початку захворювання колір сечі залишається той же, але з розвитком захворювання сеча стає мутною. Може з’явитися нетримання. В якості лікування застосовують фізіотерапевтичні методи, медикаментозні препарати, наприклад, краплі і таблетки, різні примочки з відварів трав, зазвичай це брусниця. Дане захворювання часто виникає в результаті переохолодження.
 2. Пієлонефрит. Це вже більш серйозне захворювання, яке відображається на нирках. Основні симптоми – тупий біль у попереку, внизу живота. Під час загострення захворювання піднімається температура тіла, спостерігається слабкість, нудота. Це захворювання діагностується методом ультразвукового дослідження, а потім призначається лікування лікарськими препаратами.
 3. Сечокам’яна хвороба. Позиви в туалет проявляються раптово, зазвичай це відбувається при навантаженні під час бігу чи їзди на транспорті.
 4. Гіперактивність сечового міхура. Часті позиви в туалет викликають посилюються нервові імпульси. Така патологія виникає з самого народження і супроводжує людину все життя. Тому необхідно зміцнювати м’язи і стінки сечового міхура. Для цього розроблені цілі комплекси вправ.
 5. Прояв різних захворювань. Міома матки в запущеній стадії, опущення матки, що викликає зміщення органів малого тазу. Патології ендокринної системи, такі як цукровий діабет, захворювання серцево-судинної системи.
 6. Причини фізіологічного походження. До них відносять різні програми харчування, в яких мається на увазі рясне споживання рідини, овочів і фруктів. Стан вагітності, особливо в першому і третьому триместрах, переохолодження.
 7. Лікарські засоби. Вони також можуть впливати на сечовипускання. Під час вагітності не потрібно лікування такого симптому, але якщо в аналізі сечі відмічено підвищений вміст лейкоцитів, то швидше за все, лікар призначить деякі препарати.
 8. Прискорене з больовими відчуттями сечовипускання може свідчити про запальних захворюваннях, таких як хламідіоз, гонорея, трихомоніаз.
 9. При подразненні стінок піхви, наприклад, при використанні тампонів або після статевого контакту. Виникло стан пройде самостійно через 2-3 дні і не потребує лікування.

Жінки набагато більше схильні до появи цієї проблеми, і в більшості випадків причинами стають захворювання статевої системи та сечовивідних шляхів. Тому при появі перших ознак необхідно відразу звернутися до лікаря.

Причини появи прискореного сечовипускання у чоловіків

Найбільш часто поява цього дискомфортного стану пов’язане з розвитком інфекції. До найбільш поширених захворювань відносять:

 1. Запалення простати. Дана патологія виникає після 30 років. При простатиті часті походи в туалет супроводжуються ріжучими болями, печінням і різзю.
 2. Аденома передміхурової залози. При аденомі відбувається розростання тканин залози і зростання околоуретральных залоз, які знаходяться в сечовипускальному каналі. Вони виробляють слиз, захищає стінки від пошкоджень. Якщо хвороба запущена, то розвивається гіперплазія стінок каналу, що перешкоджає відтоку сечі і робить неможливим спорожнення сечового міхура.
 3. Інфекції статевих шляхів. Хламідії викликають ураження сечових шляхів і статевих органів. З’являється різкий біль під час виділення сечі.
 4. Пієлонефрит. Характеризується запальним процесом у нирках та в сечовому міхурі.
 5. Уретрит – це запалення сечовипускального каналу.
 6. Причинами можуть бути цукровий діабет, гіперактивний сечовий міхур.

Діагностика і методи лікування частого сечовипускання

Після звернення до лікаря зі скаргами на часте сечовипускання призначаються деякі обстеження для правильної постановки діагнозу. Хворому необхідно пройти наступні дослідження:

 • біохімічний або загальний аналізи крові;
 • аналіз сечі;
 • УЗД;
 • рентгенографію;
 • біопсію.

Щоб вивчити будову сечовивідних шляхів, застосовують екскреторну урографію.

На початку такого дослідження внутрішньовенно вводять урографін (контрастна речовина). Потім чекають, коли це речовина виведеться з організму, і оцінюють час його виведення.

Лікування частого сечовипускання буде залежати від причин його появи. Консервативні методи передбачають заходи, спрямовані на зміцнення м’язів органів малого тазу, застосування різних препаратів, які усувають запалення і покращують кровопостачання в органах сечостатевої системи.

Як лікувати часте сечовипускання, пояснить лікар, грунтуючись на даних досліджень і аналізів і після постановки діагнозу. Якщо цей стан викликано ослабленими м’язами сечового міхура, то для усунення цієї проблеми необхідно виконувати спеціальні вправи.

Профілактичні заходи

Щоб попередити появу патології і самого частого сечовипускання як симптому, необхідно дотримуватися правила, що не дозволяють з’являтися причин цього стану.

Ось деякі з них:

 1. При перших появах запалень в області органів малого тазу відразу ж проводити необхідне лікування.
 2. Чистота статевого життя. При великій кількості статевих партнерів і випадкових зв’язків істотно виникає ризик інфікування такими збудниками, як хламідії та інші.
 3. Щоденна гігієна статевих органів.
 4. Ведення здорового способу життя, правильне харчування і відмова від шкідливих звичок.
 5. Виконання вправ для зміцнення м’язів тазового дна.
 6. Вживання продуктів з високим вмістом вітамінів, зниження в раціоні частки солоних і гострих страв.
 7. Носіння одягу, що відповідає погодним умовам, і взуття по сезону.

При дотриманні цих заходів небезпека виникнення проблем із сечовипусканням істотно знижується.

Але якщо симптоми з’явилися, то слід звертатися до лікаря для правильної постановки діагнозу і лікування.

Своєчасне лікування патологій, що викликають часте сечовипускання, позбавить не тільки від цього неприємного симптому, але і попередить розвиток основного захворювання та його ускладнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code