vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які препарати використовуються для лікування ревматизму?

Для лікування ревматизму препарати повинен призначати лікар. Ревматизм – це запалення суглобів, що проходить в гострій або хронічній формі. Процес цей дуже тривалий, що вражає суглоби як верхніх, так і нижніх кінцівок. Лікування ускладнюється тим, що запалення здатне передаватися від суглоба до суглоба. Діагноз ревматизм у важкій формі стане вагомим аргументом на користь госпіталізації хворого. Домашньому лікування непогано піддається легка форма захворювання.

Какие препараты используются для лечения ревматизма?В домашніх умовах застосовується загальна терапія без гормональних ліків, які починають використовуватися в лікуванні лише зрідка під строгим контролем лікаря. У 1-2-й тиждень хворому легкою формою ревматизму пропонується амбулаторний режим. Якщо захворювання проявляє тенденцію до розвитку в більш важку форму, то в перші 3 тижня хворому потрібен суворий постільний режим.

Критерієм зміни строгості режиму лікування служать ознаки серйозного затихання ревматичних проявів у хворого і приведення аналізів крові в норму за змістом ШОЕ. Через 1,5-2 місяці після надходження хворий зазвичай переходить на вільний режим лікування, що нагадує реабілітацію в санаторії.

Все це час раціон повинен бути максимально багатим повноцінними білками. Рекомендується отримувати не менше 1 г білка на 1 кг ваги в день.

Лікування ревматизму

Єдиного дієвого ліки від ревматизму немає. Є цілий комплекс лікарських препаратів, здатних знизити больові відчуття і запобігти появі нових вогнищ захворювання:

  • антибіотики (в першу чергу з пеніцилінів), що дозволяють організму позбавитися від стрептококів групи А;
  • протизапальні ліки на нестероїдної основі;
  • стероїдні гормони;
  • ліки, що пригнічують імунну систему;
  • препарати, які стимулюють специфічну захисну реакцію організму.

Всі ці ліки обов’язково включаються в курс лікування, це безпосередньо залежить від тяжкості ревматизму і ступеня залученості тих чи інших органів хвороба.

Стійке запалення суглобів лікується введенням препарату всередину суглоба. Ліки використовуються повільні, але ефективно діють протягом тривалого періоду. Функцію суглоба, постраждалого від хвороби, у майбутньому буде необхідно відновлювати за допомогою спеціальної лікувальної фізкультури. Дуже корисними в цій ситуації стануть точковий масаж, фізіотерапевтичні процедури і різні лікувальні реабілітаційні процедури.

Відновлювальний період. Зовнішні ознаки поліпшення стану хворого ревматизмом не повинні вводити в оману. Полегшення болю і зменшення скутості не повинні свідчити про повну перемогу над хворобою. Можливо, такий ефект дає дію антибіотиків на вогнище запалення.

Лікувальні препарати

У терапії ревматизму нерідко використовують ацетилсаліцилову кислоту (таблетки), аспірин, який допоможе знизити жар і надасть легку знеболювальну дію, запобігши склеювання тромбоцитів у крові. В такому лікуванні аспірин вводиться ін’єкційно, крім того, ця кислота входить до складу і місцево застосовуються мазей і гелів.

Другим важливим препаратом для лікування ревматизму є індометацин (таблетки), який сприяє зняттю динамічної болю, тобто біль, що виникає при ходьбі. З використанням цього засобу запалення в суглобі буде знято вже на 7-8 день. А при продовженні прийому ліків досягається помітне зниження підвищеної чутливості організму.

Мазі, що містять цей препарат, надають швидке дію: зменшуються болі, знімається набряк, помітно знижується скутість рухів.

Подібною дією володіє речовина, відома як диклофенак, що входить до складу великої кількості препаратів від ревматизму. Всі ці препарати незалежно від назви володіють схожим дію: протизапальну, болезаспокійливу і жарознижуючим ефектом. Знижується набряклість і скутість руху в хворому суглобі.

Лікувальна фізкультура як метод лікування ревматизму

Лікарські препарати – потужний засіб, але часто їх недостатньо. Відмінні результати приносять і різні засоби немедикаментозного характеру, а саме фізіотерапевтичні методи реабілітації після ревматизму.

Немедикаментозних засобів при лікуванні ревматизму використовується досить багато: спеціальний масаж проблемних ділянок, лікувальна фізкультура, різноманітні аплікації, теплові процедури, особливо при загостренні больових відчуттів. Непогані результати дає лікування на бальнеологічних лікарнях.

Єдиним істотним недоліком цього методу є те, що лікування брудом не дуже добре переносять люди із серцево-судинними захворюваннями. Є варіанти, де знадобиться опромінення хворого суглоба рентгенівським випромінюванням. Це дія проводиться точково, саме в ураженому суглобі, надає негайний знеболюючий ефект і впливає на пухлину.

Рентгеноопромінення – метод, доречний при активізації запального процесу до середньої і важкої форми. Крайнім методом лікування при особливо важкій формі ревматизму стане хірургічне лікування, яке прибирає запалення, тим самим рятуючи суглоб від подальшого руйнування.

У деяких випадках виключно ефективна голкорефлексотерапія, якщо вона не буде пов’язана з додатковими больовими відчуттями для клієнта.

Профілактика ревматизму

Подолавши всі труднощі лікування ревматизму, дуже не хочеться знову зіткнутися з ним. Мова йде про профілактику. Для цього застосовуються вже звичайні ліки, які будуть постійно підтримувати організм.

Слід пам’ятати і про низку заходів, які зроблять ймовірність появи застуди вкрай низькою. Всі сезонні недуги – ГРЗ, ГРВІ, тонзиліт та інші хвороби – повинні лікуватися своєчасно.

Категорично неприпустимо будь-яке переохолодження організму, наприклад, довге перебування в холодному та сирому приміщенні. Варто замислитися про зміну місця проживання, якщо клімат у вашому рідному місті занадто суворий. Як би ви не любили фізичну активність на свіжому повітрі, але після знайомства з ревматизмом вам доведеться серйозно скоротити час перебування на вулиці, особливо якщо погода прохолодна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code