vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які препарати призначаються для лікування після інфаркту міокарда?

Якщо проводиться лікування після інфаркту міокарда, препарати використовуються тільки ті, які виписав лікар. У цьому випадку відновлювальний етап зазвичай йде швидко. Інфаркт міокарда – це хвороба серцево-судинної системи, при якій виникає гострий дефіцит кровопостачання самого важливого органа – серця. Напад починається раптово, триває довго – від 40 до 60 хвилин. Весь цей час людина відчуває сильний біль у грудях, який не проходить навіть після прийняття необхідної дози нітрогліцерину. Такий стан вимагає надання термінової медичної допомоги. Коли напад куповані, призначається медикаментозне лікування після інфаркту міокарда, препарати для якого визначаються лікарем.

Какие препараты назначаются для лечения после инфаркта миокарда?

Є безліч факторів, які сприяють повному і швидкому одужанню пацієнта. Дуже важлива мотивація хворого до одужання, правильний настрій на позитивний результат. Дуже важливо дотримуватися дієти, стежити за рівнем холестерину в крові, регулярно здавати клінічні аналізи крові і контролювати роботу серця. Також необхідно дотримуватися таких правил:

 • відмовитися від куріння;
 • виконувати легкі фізичні вправи;
 • стежити за вагою;
 • уникати стресових ситуацій;
 • багато рухатися.

І звичайно, потрібно регулярно застосовувати препарати, призначені лікарем для лікування хвороби і запобігання повторних нападів. Це стане запорукою повного і швидкого одужання після інфаркту міокарда.

Засоби, що застосовуються при інфаркті міокарда

До цих медикаментів відносяться:

 • статини;
 • бета-блокатори;
 • інгібітори АПФ і БРА;
 • нітропрепаратах;
 • антиагреганти;
 • інші ліки.

Статинами називаються медикаменти, покликані знижувати рівень холестерину в крові. Вони стимулюють його розщеплення в печінці і виводять надлишки. Таким чином в організмі підтримується нормальний рівень цієї речовини. Все це сприяє тому, що в кровоносних судинах значно зменшується кількість жирових відкладень, які і є першопричиною утворення холестеринових бляшок. Допомагають статини і в усуненні запальних процесів у венах і артеріях кровоносної системи, а ще ці препарати перешкоджають всмоктуванню жирів з травної системи в кров.

Повноцінна робота статинів незамінна без дієти і основ правильного харчування.

Ще для швидкої реабілітації, успішного одужання і результативного лікування необхідні регулярні фізичні навантаження, які, в свою чергу, дуже ефективно підвищують рівень «правильного холестерину».

Бета-блокатори використовуються для зняття тахікардії у пацієнтів, схильних до серцевої недостатності. Це Анаприлін, Метопролол, Бісопролол та інші. Вони допомагають знизити артеріальний тиск і підтримувати його в нормі, регулювати частоту пульсу. Все це знижує навантаження на серце і забезпечує кровоносну систему потрібною кількістю кисню. Виписують бета-блокатори не тільки після інфаркту, але і якщо у пацієнта спостерігається передінфарктний стан, серцева недостатність або при діагнозі дисфункція лівого шлуночка. Застосування таких засобів може бути дуже тривалим – все залежить від стану здоров’я хворого і успішності відновлення. Мають ці ліки і протипоказання: бронхіальна астма, цукровий діабет.

Успішне лікування забезпечують інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) та блокатори рецепторів ангіотензину (БРА). Ці ліки сприяють уповільненню структурних змін кровоносних судин за рахунок зниження тиску крові. Якщо протипоказань до застосування цих медикаментів немає, то їх призначають з першого дня хвороби. До інгібіторів АПФ відносяться такі ліки, як Еналаприл, Лізиноприл, Периндоприл та ін. Призначаються вони строго лікарем, дози і тривалість прийому теж контролює фахівець.

БРА, крім зниження артеріального тиску, володіють і іншими корисними ефектами. Вони здатні зупинити розростання серцевого м’яза, а іноді навіть зменшити її у кілька разів. Призначаються препарати всім пацієнтам, особливо тим, хто має протипоказання до застосування АПФ. Призначаються ці ліки найчастіше довічно. З існуючих видів доктор призначає найбільш підходящі для кожного конкретного пацієнта. При необхідності препарати можуть замінюватися на інші, або можуть коригуватися їх дозування. Приклади препаратів: Лозартан, Валсартан, Кандесартан, Телмисартан та ін.

Нітрати або препарати на їх основі розрізняються за часом дії: короткого чи тривалого. Вони сприяють розширенню судин серцевої системи, знімають больові відчуття, викликані стенокардією, і допомагають стабілізувати артеріальний тиск. Найвідоміший микропрепарат цієї групи – Нітрогліцерин. Якщо з’являється сильний біль і настає передінфарктний стан, одна таблетка нітрогліцерину, покладена під язик, допомагає поліпшити стан хворого. У разі коли застосування таблетованого препарату неможливо (хворий знаходиться без свідомості), застосовують ін’єкції препарату.

Антиагреганти – це ліки, що перешкоджають згортанню крові. Вони розріджують її, роблячи менш в’язкою, тим самим попереджаючи утворення тромбів у кровоносних судинах. До даних медикаментів відноситься ацетилсаліцилова кислота або, як її називають у народі, «серцевий аспірин». Призначаються дані ліки практично всім хворим, які страждають коронарним синдромом, але тільки з урахуванням відсутності протипоказань до застосування.

Інші препарати для лікування інфаркту міокарда

До подібних медикаментів можна віднести безліч ліків. Прописуються пацієнтам після інфаркту і антидепресанти, які допомагають відновити психоемоційне здоров’я хворого, вберегти його від зайвих стресів і зняти почуття страху.

Для стабілізації тиску і підтримання її на потрібному рівні використовуються гіпотензивні препарати. Іноді для поліпшення роботи серцевого м’яза лікар прописує серцеві глікозиди: Дигоксин, Корглікон та ін які усувають миготливу аритмію і допомагають зняти набряклість тканин. Але ці препарати дають багато побічних ефектів і виписуються лікарями тільки після ретельного обстеження. Хворі після перенесеного нападу повинні в обов’язковому порядку контролювати рівень цукру в крові. Для цього потрібно регулярно здавати аналізи крові, дотримуватися дієти, контролювати вагу тіла, виконувати фізичні вправи. Якщо виникають проблеми з рівнем глюкози в крові, лікар-ендокринолог може призначити необхідні в такому випадку ліки.

Ще один вид додаткових медикаментів – сечогінні засоби. У невеликих дозах вони здатні знизити тиск, а у високих сприяють зменшенню набряків за рахунок виведення з тканин організму зайвої рідини. Також додатково можуть призначатися антигіпоксантів – препарати, що зменшують кисневе голодування серця. В основну схему лікування такі ліки не входять і призначаються після ретельного обстеження і суворо індивідуальних випадках.

Загальні рекомендації з лікування після інфаркту

Лікування і дбайливе ставлення до свого здоров’я у людей, що перенесли інфаркт, має стати основою подальшого життя. Вживання ліків буде ефективним лише в тому випадку, якщо буде виконуватися за схемою, прописаної лікарем, без будь-яких відступів.

Будь-які зміни в стані здоров’я теж повинні контролюватися лікарем фахівцем. Деякі препарати будуть призначені довічно, і якщо самостійно відмовитися від їх вживання, можуть виникнути тяжкі наслідки, аж до повторного нападу і летального результату.

Необхідно регулярно здавати аналізи крові, робити ЕКГ, контролювати раціон. Обов’язковою умовою одужання є відмова від сигарет і міцного алкоголю.

Необхідні регулярні фізичні навантаження, такі як зарядка, прогулянки на свіжому повітрі, заняття на кардіотренажерах. Рекомендовано і профілактичне курортне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code