vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно вибрати ортопедичні устілки при поперечному плоскостопості

Ортопедичні устілки при поперечному плоскостопості як вибрати? Багато могли зіткнутися з проблемою плоскостопості. Часто цю проблему не виявляється належне лікування, в результаті чого стан склепіння стопи істотно погіршується.Як вибрати «правильну» чіп? Які рекомендації можна виділити? Які є протипоказання? Відповіді на ці й не тільки питання можна знайти нижче.

Как правильно выбрать ортопедические стельки при поперечном плоскостопии

Коротка інформація

Поперечна плоскостопість – захворювання, при якому кістки стопи, що знаходяться в районі фаланг пальців, починають поступово розходитися. З часом великий палець починає піддаватися деформації, кісточка починає виступати назовні.

Багатьом відома болюча гуля, яка може утворюватися внаслідок цього захворювання. Деформований великий палець починає впливати на сусідні пальці. Вони також починають активно деформуватися і з часом стають схожі на гачки. Саме тому фахівці рекомендують використовувати устілки при поперечному плоскостопості.

Саме захворювання ділиться на 3 стадії, які можуть відрізнятися один від одного.

Розглядаючи першу стадію, можна помітити, що великий палець не перевищує кут у 12 °. Починається утворення невеликий, але доставляє незручність шишки. При ходьбі кістки починають деформуватися і часто натираються про стінки взуття.

В ході другої стадії викривлення великого пальця збільшується і досягає 35°. Натертості та почервоніння щодня приносять безліч больових відчуттів.

При 3 стадії захворювання великий палець починає загинатися всередину. Всі пальці піддаються сильній деформації, і ходьба може.

Що слід робити?

Устілки потрібні тільки при патологічних порушеннях. Вони не несуть профілактичної дії.

Плоскостопість провокується носінням «неправильної» взуття. Чим більше часу пацієнт перебуває у взутті, тим більше вірогідність появи захворювання. Для того, щоб мінімізувати негативний вплив взуття при носінні і забезпечити надійне лікування в комплексі з профілактикою, фахівці можуть призначати ортопедичні устілки і супінатори. Ці засоби можуть використовуватися при поперечному і комбінованому поздовжньо-поперечному плоскостопості. Представлені засоби допомагають вирішити й локалізувати цю проблему.

Крім фіксуючої функції, вони допомагають амортизувати стопу при ходьбі, коректуючи положення стопи і знижуючи больовий синдром при ходьбі. Перед тим, як купувати супінатори або устілки при поперечному плоскостопості, необхідно обов’язково проконсультуватися з ортопедом. Він зможе в найкоротші терміни підібрати оптимальний варіант відповідно до поточної клінічної картиною.

Ні в якому разі не можна займатися самодіагностикою і самолікуванням. Можна тільки погіршити поточний стан і відтягнути період одужання. Перед тим, як придбати устілку, треба повністю проаналізувати виникла ступінь деформації.

Одним з найбільш важливих елементів будь-устілки вважається клин. Він дозволяє змінювати кут постановки зводу стопи. В устілку для лікування поздовжнього плоскостопості встановлюють 2 клина: один в районі п’яти, другий в районі переднього відділу. Треба зазначити, що на ефективність впливає не тільки місце розташування всіх клинів, але і можлива висота.

Краще всього виготовляти устілки або супінатори за індивідуальним замовленням. У цьому випадку можна врахувати всі індивідуальні особливості стопи пацієнта. Устілки протипоказані дітям до 8 років, оскільки вони можуть порушувати етап природного формування зводу стопи.

Виготовлення складається з наступних етапів:

  1. Діагностування стану склепіння стопи і складання необхідної рецептури.
  2. Виготовлення основи майбутнього виробу.
  3. Попередня примірка та видача замовнику.
  4. Остаточна підгонка і коригування в ході використання виробу.

Діагностувати стан стопи може тільки компетентний лікар-ортопед. Устілка може бути виготовлена з різних матеріалів, може використовувати як класична шкіра, так і ультрасучасні полімери.

Сам виріб виконують на основі гіпсового зліпка стопи. Майбутня устілка формується максимально повно і враховує всі особливості стопи. Після отримання супінаторів пацієнту даються рекомендації щодо правильного носіння та догляду.

Найкращим матеріалом залишається натуральна шкіра. У процесі руху на може приймати і зберігати форму стопи. При цьому у неї досить високий термін служби.

Треба зазначити, що ортопедичні устілки можуть підбиратися тільки лікарем. Використання всіх рекомендацій дозволить надалі зберегти поточний стан склепіння стопи і при цьому мінімізувати можливі ризики.

У процесі використання устілок виникає необхідність коригування їх конструкції: змінюється зона перекату, висота клинів і піднімається метатарзальную опору. Лікар-ортопед дає необхідні вказівки, а зміни робить технік-протезист. У структурі деяких устілок передбачено, щоб пацієнт міг самостійно проводити їх корекцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code