vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно розрахувати вагу плоду на УЗД?

У чималому ступені перебіг пологів визначається розмірами дитини, тому розрахувати вагу плоду на УЗД для майбутніх породіль вважається першочерговим завданням. Ультразвукове дослідження не єдиний метод, при якому можливо вирахувати масу плода, розташованого в материнській утробі і готується з’явитися на світ. Для цього акушер-гінеколог може скористатися однією з існуючих формул при терміні вагітності понад 32 тижні. Далі ці формули будуть наведені, і їх можна з успіхом застосовувати для самостійних підрахунків. Розрахунок ваги плоду на УЗД може передбачати й використання спеціальних таблиць за даними проведеного дослідження. Необхідно знати про те, як застосовувати таку таблицю.

Как правильно рассчитать вес плода по УЗИ?

Які показники використовуються для розрахунку маси плода за даними УЗД?

Про те, скільки важать діти до 11 тижні вагітності, залишається тільки здогадуватися. З’ясувати це не представляється можливим (рис. 1), так як на першому плановому УЗД спеціаліст з ультразвукової діагностики фізично зможе заміряти тільки три величини:

 • діаметр плідного яйця або зародка з усіма прилеглими оболонками;
 • куприка-тім’яної розмір (або КТР) передує зростанню і означає відрізок від зачатка тім’яних кісток до куприка;
 • біпаріетальний діаметр голівки плоду.

З’ясовуючи те, як визначити вагу дитини по УЗД, можна розглянути і такий варіант для самостійного використання, як онлайн-калькулятор. Для цього необхідно розташовувати наступними показниками ультразвукової діагностики (за даними фетометрії плоду):

 • строк, обчислюваний тижнями;
 • ЛЗР – лобно-потиличний розмір (або FOD);
 • ОГ – обхват голови (або HC);
 • БПР – біпаріетальний діаметр (або BPD);
 • ОЖ – окружність живота (або AC);
 • ДБ – довгошерстий стегнової кістки (або FL).

На другому дослідженні зазначені вище параметри доповнюються таким, як довжина кісток гомілки, передпліччя і плечової кістки.

При використанні калькулятора досить ввести значення потрібних параметрів дитини по УЗД у відповідні поля програми.

Лікарі ж частіше використовують інший метод, що передбачає використання таблиць. Осередок «вага» вони відшукують в таблиці при перетині виміряних параметрів FOD, HC, BPD, AC і FL (рис. 2).

Математичний розрахунок маси малюка

Про те, як дізнатися про вагу дитини по УЗД, вже сказано. Це можливо або при використанні онлайн-калькулятора, або при самостійному внесення даних УЗД в таблицю і знаходження шуканої величини.

Природно, що вага, приймається дитиною в першій половині внутрішньоутробного розвитку, легше розрахувати по УЗД. Однак вже після 32 тижня стають доступні для розрахунків та математичні формули ваги, якими користуються акушери-гінекологи на практиці. І якщо в ситуації з УЗД в розрахунках беруть показники самого плоду, то для формульних обчислень зазвичай підставляються показники, по більшій частині відносяться до конституції і особливостей протікання вагітності.

Обов’язково зверніть увагу: результат при такому розрахунку виходить приблизними, так як в реальності існує багато умов, що впливають на вагові характеристики плода:

 • кількість наявної амніотичної рідини;
 • анатомічна будова материнського організму;
 • розташування плоду всередині матки та ін

Є наступні формули:

 1. ОЖ*СДМ, де ОР – окружність живота, ВДМ – висота стояння маточного дна. Приклад: у 32 тижні ОЖ дорівнює 85 см, а значення висоти стояння дна матки відповідає 33 см, тоді приблизно плід важить 2805 р. Відносність цього результату може виражатися в похибки, дорівнює 200-300 р.
 2. (ОР+ВДМ):4*100, де показники, взяті з попередньої формули, підсумовують, потім ділять на 4 і множать на 100. При даних показниках маса плоду дорівнює 3000 р.
 3. (СДМ-11 або 12)*155, де враховані індивідуальні особливості статури жіночого організму і взяті за основу розрахунку приблизної ваги плоду. У відповідності з формулою Соловйова з параметра висоти стояння маточного дна віднімається величина, що відображає індекс кола жіночого зап’ястя (індекс дорівнює 12, якщо ця величина більше 12 см, і 11, якщо менше). Різницю множать на 155. За приблизними даними вага плоду, розрахований згідно з цією формулою, становитиме 3410 (при 11) та 3255 (при 12) р.

Можна вибрати будь-яку методику (вибір залежить від самої жінки). Якщо немає бажання вважати, то масу плода допоможе обчислити спеціальна онлайн-програма у вигляді калькулятора. Також це може зробити лікар на черговому прийомі. Він підставить показники УЗД (довжини кісток та кола порожнин) у відповідні форми за розрахунками маси плоду і повідомить про цікавить критерії майбутній мамі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code