vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно розрахувати дату пологів по УЗД

Для жінок важливо розрахувати дату пологів по УЗД вірно. Вагітність – практично завжди бажана подія для кожної жінки. Багато чекають її настання роками, іншим же вдається завагітніти практично відразу.

Как правильно рассчитать дату родов по УЗИ

Багато хто навіть починають вести спеціальний календар вагітності, щоб бути в курсі стану свого організму і іноді спланувати можливу дату пологів.

Як розрахувати термін вагітності?

Насправді принципів визначення строку вагітності і передбачуваної дати народження довгоочікуваного дитини багато. Серед них можна орієнтуватися як на передбачувані ознаки, так і на достовірні фактори, які вказують на наявність вагітності.

  1. До передбачуваним, але не завжди вказує на розвиток вагітності ознаками відносять зникнення щомісячних менструацій, ранкову нудоту. Однак ці ознаки характерні для багатьох станів – як фізіологічних, так і мають патологічний характер, тому їх можна враховувати тільки разом з наявністю достовірних факторів.
  2. До достовірним ознаками настала вагітності можна віднести пальпацію частин плоду, значне збільшення живота, зміна рівня стояння дна матки, вислуховування серцевого ритму плода.

Основні методи підрахунку

Як лікар вираховує термін? Для визначення строку вагітності найчастіше використовуються два основних методи – об’єктивний і інструментальний. В сукупності всі вищевказані фактори вказують на наявність вагітності, тому слід визначити, який термін і коли настане дата пологів.

Об’єктивний метод грунтується на обчисленні очікуваної дати пологів на підставі дня останньої менструації. Для розрахунку використовується наступна формула: вираховують перший день останньої менструації мінус три місяці плюс один тиждень. Ця формула дозволяє практично з 100%-вою точністю виявити передбачувану дату пологів. Проте ця форма є в якомусь роді ідеальною, оскільки розрахована для дітей, що знаходилися в утробі матері 280 днів.

Можна користуватися підрахунком тривалості вагітності, використовуючи визначення висоти стояння дна матки. Цей метод використовується переважно у стаціонарах для моніторингу надходять пацієнток.

Однак найбільш точним методом виявлення терміну вагітності і віку плода є ультразвукове дослідження.

Зазвичай вистачає проведення не менше трьох досліджень для оцінки поточної вагітності. У тих рідкісних випадках, коли розвивається спірна або незрозуміла ситуація, можуть призначати додаткове дослідження для отримання уточнюючої інформації. Особливо часто додаткове дослідження проводять безпосередньо перед пологами для визначення положення та позиції плода, що дозволяє виключити ризик розвитку ускладнень під час родового процесу.

Що це за метод?

Процедура ультразвукового дослідження ґрунтується на так званому п’єзоелектричному ефекті. В результаті пропускання струму через спеціальний кристал утворюється ультразвукова хвиля, яка за допомогою спеціального приладу випускається в певному напрямку. Відбиваючись від тканин і внутрішніх органів, ця хвиля сприймається спеціальним датчиком і перетворюється в комп’ютерне зображення, що дає уявлення про стан внутрішнього середовища організму.

Дану методику можна використовувати у вагітних жінок, навіть на самих ранніх стадіях, так як вона дозволяє виявити наявність плідного яйця в порожнині матки і за його якісними ознаками визначити термін вагітності.

Як розрахувати дату пологів по УЗД?

Протягом перших 6 тижнів УЗД матки дозволяє візуалізувати імплантований в стінку матки ембріон. Вимірюється середній внутрішній діаметр плодового яйця, і на підставі його наявності і розмірів встановлюється вагітність. Якщо ультразвукове дослідження проводиться не пізніше 6 тижнів, стає доступною візуалізація ембріона. Вимірюється його копчиково-тімяної розмір, що говорить про закладення основних органів і прояві морфологічних ознак.

На шостий тижня проводиться перше ультразвукове дослідження, після чого жінка стає на облік в жіночій консультації і на неї заводиться обмінна карта вагітної. З цього моменту вона надходить під наглядом кваліфікованого лікаря, який має пояснити жінці необхідність подальших досліджень та призначити дату.

На цьому етапі також можливе виявлення можливих мутацій або патологічних змін в будові плоду. У разі їх наявності піднімається питання про переривання вагітності шляхом медикаментозного аборту або вискоблювання порожнини матки.

Найцікавіше на УЗД

Починаючи з 12-го тижня відраховується другий триместр вагітності. При УЗД вже не проводять вимірювання куприка-тім’яної розміру, а орієнтуються на інші параметри. На перший план виходять такі показники, як біпаріетальний розмір, окружність голівки плоду, окружність живота і грудної клітки. Подібні вимірювання найбільш достовірні до 24 тижні (5-6 акушерських місяців). Після неї відбувається інтенсивний ріст плода, що може призводити до неправильної інтерпретації отриманих результатів.

Крім того, під час другого планового УЗД, яке проводиться у строк між 22 і 24 тижнями, визначають стан маткових судин і можливість ведення пологів через природні родові шляхи.

Розрахувати термін вагітності на УЗД може тільки фахівець.

Оцінка результату обстеження

Якщо у плода є яке-небудь захворювання або патологія, необхідно вирішити питання про штучне викликанні пологів. Найчастіше, якщо патологія не груба і не запущена, жінці вдається народити цілком здорової дитини, а при адекватному контролі з боку лікарів можна повністю ліквідувати наявну хворобу.

Основна роль УЗД в останньому, передпологовому триместрі полягає в оцінці стану статевих органів жінки, наявності адекватного кровотоку матки і пологових шляхів. Крім того, визначається розташування плаценти і оцінюється ризик її відшарування під час пологів, розвитку перекрута пуповини або її обвиття навколо частин плода. Отже, розрахувати термін пологів по УЗД вкрай важливо при веденні вагітності.

Висока інформативність цього методу на ранніх стадіях вагітності, а також повна безпека її як для матері, так і для самого плоду роблять його одним з досліджень першої необхідності. УЗД не слід нехтувати, оскільки воно несе велику кількість необхідної інформації як для матері, так і для лікаря, що займається веденням вагітності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code