vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно робити масаж при плоскостопості

Як усунути проблему, чи небезпечна вона для людини і як робити масаж при плоскостопості, розглянемо далі.

Как правильно делать массаж при плоскостопии

Плоскостопість – це патологія опорно-рухового апарату у людини, розвивається з дитинства. Ознаки плоскостопості досить помітні: стопи дорослого або дитини мають неправильне розташування, внутрішні їх частини наче притягнуті до підлоги. Наявність плоскостопості можна припустити за відбитком мокрої стопи на сухому підлозі. Слід ноги здорової людини буде мати форму букви С, а у людини з плоскостопістю він більше схожий на овал.

Ознаки плоскостопості

Ступінь розвиненої патології ділиться на 3 групи, діагностувати захворювання може тільки фахівець.

Батькам варто задуматися про позаплановому відвідуванні ортопеда, якщо у дитини Х-образне розташування ніг, коли п’ятки і шкарпетки ніг на підлозі не можуть стояти разом, а коліна при цьому з’єднані. Такий візуальний ознака може свідчити про проблеми площині стопи.

Випинання або збільшення таранної кістки – це не менш важливий фактор, який вказує на патологію. В області цієї кістки доросла людина після тривалого навантаження на ноги може відчувати біль.

Підошва взуття дитини з плоскостопістю може стиратися в одному місці, найчастіше це внутрішня частина каблука. Якщо такі ознаки є на взуття вашої дитини, варто звернутися до лікаря за призначенням комплексу процедур масажу і фізичних вправ.

Початкова стадія розвитку плоскостопості у дітей називається плосковальгусною деформацією. Якщо вчасно не звернути увагу на цю проблему і не займатися з дитиною, патологія стає незмінною і переростає в плоскостопість певною мірою.

Причини появи плосковальгусною деформації

Виділяють кілька основних причин, що впливають на появу плоскостопості:

  1. Генетична схильність. Не можна сказати, що дитина отримує плоскостопість у спадок від батьків, але має більше шансів на його придбання.
  2. Родові травми. Вони можуть стати причиною розвитку захворювань центральної нервової системи. Ослаблення м’язів або, навпаки, їх напругу формує неправильне розташування стопи.
  3. Велику вагу. Велика маса тіла дає небажану навантаження на кінцівки, змінюючи розташування стоп не тільки дитини, але навіть дорослої людини.
  4. Малорухливий спосіб життя. Малорухливі діти часто у майбутньому страждають захворюваннями опорно-рухового апарату, в тому числі й плоскостопістю.
  5. Неякісне взуття. Дитяче взуття з плоскою і м’якою підошвою може сприяти розвитку плоскостопості. Діти постійно перебувають у русі, при цьому стопа намагається прийняти правильну форму, а от взуття типу чешок і кросівок перешкоджає нормального розташування стопи.

Взуття для дитини, особливо якщо з 2-3 років спостерігається викривлення однієї або обох стоп, повинна бути якісною. Якість взуття полягає не в матеріалі, взятому для шиття, хоча це теж важливо, а у технології пошиття, конструюванні взуття. Таке взуття обов’язково має невеликий каблук, твердий високий задник вище п’яти, вільний простір в області пальців, високий підйом і тверду ортопедичну устілку для фіксації стопи.

Продають ортопедичне взуття у спеціальних магазинах, і часто вона дорожче звичайної.

Наслідки деформації стоп

Наслідки плоскостопості можуть бути різними, але всі вони негативно позначаються на самопочутті, так і на здоров’я людини.

При неправильному побудові стоп в момент ходьби або бігу нефизиологично розподіляється навантаження на ноги. Вони з часом викривляються, і людина, як зазначалося вище, не може з’єднати разом шкарпетки і п’яти, цьому заважають примикають коліна. Або, навпаки, при з’єднанні стоп не можна зімкнути разом коліна.

У результаті порушується нормальний розвиток опорно-рухового апарату, що впливає на поставу, призводить до формування сколіозу, викликає зміну положення внутрішніх органів.

При сколіозі, зміщенні хребців або навіть кульшових кісток може виникнути защемлення нервових закінчень, кровоносних судин, що в результаті призводить до серйозних порушень здоров’я.

Лікування та профілактика плоскостопості

У профілактичних цілях обов’язково потрібно купувати дитині якісну взуття, навіть якщо немає причин для прояву плоскостопості. Дітям протипоказана взуття, що не має каблука: туфлі-лодочки, мокасини, кросівки.

Спортивні заняття у вигляді рухливих танців, плавання, футболу, фігурного катання тільки зміцнюють м’язи ніг і запобігають розвиток плоскостопості.

Кардинальним методом лікування є лікувальна фізкультура, включає комплекс вправ, чітко спрямованих на усунення патології. Такі вправи можна виконувати в домашніх умовах або звернутися в спеціалізований заклад, де з дитиною будуть займатися фахівці, використовуючи всілякі пристосування.

Масаж при плоскостопості для дитини

Масаж при виявленому плоскостопості спрямований на те, щоб максимально розслабити або, навпаки, напружити розслаблені м’язи і зв’язки. Масаж можна робити в домашніх умовах, але так є небезпека більше нашкодити дитині, тому його краще довірити фахівцям. Правильно зроблений масаж стопи зміцнить м’язи в потрібних місцях, змусить їх скорочуватися і формувати потрібний розташування ніг під час ходьби.

Якщо потрібно зняти дитині дискомфорт або біль у ногах після тривалої прогулянки, можна в домашніх умовах виконати кілька нескладних дій. Укладіть дитину горизонтально на дивані або ліжку, візьміть дитяче масло і робіть прості поглажування і легке розтирання в тих місцях, де болить, і по всій стопі.

В масажі стоп важливо правильно впливати на певні точки. Разом з масажем рекомендовано виконувати ряд вправ, таких, наприклад, як ходьба на носочках, на внутрішній частині стопи, на п’ятах і т. д. Вправи краще проводити у вигляді гри, так дитині буде цікавіше.

Запущена стадія плоскостопості практично не має шансів на виправлення. Більшість фахівців в даній області стверджує, що плоскостопість, виявлене до 3 років, має більше шансів на виправлення стопи (якщо цим зайнятися серйозно), чим у дитини 5-6 і більше років. Чим старше дитина, тим краще у нього вже сформований опорно-руховий апарат і тим важче він піддається коригуванню.

Якщо говорити про дорослих, в цьому віці плоскостопість не лікується взагалі, розташування стопи залишається тільки коригувати ортопедичними устілками, а якщо відчувається біль після тривалих фізичних навантаженнях, слід робити розслабляючий масаж стопи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code