vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно робити масаж при клишоногості дитині?

Як робиться масаж при клишоногості дитині, розповість дитячий лікар. Адже саме курс масажу допоможе впоратися з проблемою. Можна скористатися послугами професійного масажиста, але мама з татом і можуть самостійно впоратися з проблемою.

Как правильно делать массаж при косолапости ребенку?

Не варто панікувати тим батькам, чий малюк народився з деякими проблемами опорно-рухового апарату, а точніше, з косолапием.

В якій техніці проводиться масаж?

Масаж дитині при косолапии краще проводити після бинтування або в момент носіння малюком спеціальних черевичок – брейсов. Це ортопедичне взуття, коригувальна патологію. Масажні сеанси проводяться з метою нормалізації тонусу м’язів ноги від стегна до підошви.

В результаті проведення сеансів положення стоп прийде в норму. Масаж проводиться спеціалістом або батьками після консультації лікаря. При маніпуляціях необхідно дотримуватися ряду правил:

 1. Для зняття м’язового напруження на задній стороні стегон проводяться енергійні рухи у вигляді розтирання і розминання. Ця область масажується більш сильними надавлюють рухами на тканини, чим на інших ділянках.
 2. Бічна поверхня стегна масажується злегка розтираючими і погладжують рухами. Цього цілком вистачає для посилення цієї групи м’язів. Такі ж правила дотримуються і для передньої поверхні стегна.
 3. Не можна допускати, щоб малюк плакав під час сеансу. Масаж не повинен бути болючим. Сльози дитини завадять ефективного результату від проведених маніпуляцій.
 4. Сеанси масажу необхідно поєднати з вправами лікувальної гімнастики, яка розроблена саме для боротьби з клишоногістю. Таке поєднання покращує циркуляцію крові в дитячих ніжках.
 5. Сенс проведення масажних маніпуляцій полягає в тому, щоб усунути патологічне коло, сформований між зв’язками стопи і м’язами ніг.
 6. Малюкові до півроку можна робити масаж не більше 5 хвилин. Дитині у віці рік і більше – чверть години. Повний курс проведення масажу становить приблизно 15 сеансів. Результативність лікування настає після 3-4 курсів, між якими влаштовується перерву.
 7. Лікар призначає масажні маніпуляції з одночасним використанням ортопедичних засобів у вигляді ортезів або брейсов.

Рухи масажиста повинні бути дуже акуратними. Не можна завдавати дитині біль. Великогомілкова кістка масажується з особливою ретельністю. Вона не покривається м’язами, тому особливо болюча при натисненні на неї.

Які масажні вправи можна виконувати?

Руху людини, що проводить масаж дитині, надають розслаблюючу дію на м’язи гомілки, стопи і стегна, що знаходяться в стані скорочення.

Найбільш поширені такі масажні маніпуляції:

 1. Дитину укладають на животик. Одна рука масажиста згинає в коліні ніжку малюка. Друга рука утримує в цей час гомілку. Коліно акуратно опускається, на стопу виявляється легке тиск з подальшим її згинанням в тильну сторону. Руки масажиста повинні повністю захоплювати поверхні стопи дитини і його гомілки. Рухи імітують погладжування.
 2. Масаж ніг дитини, вироблений в положенні малюка лежачи на спині, допомагає забезпечити кров’ю задні м’язи гомілки. Масажист фіксує гомілку дитини, долонею впираючись в ступню. У такому положенні проводить точковий масаж поверхні ступні.
 3. Поперемінні погладжують руху гомілки і стегна перерозподіляють між судинами кров гомілки і ступні.
 4. Стегно масажується знизу, починаючи від підколінної ямки по напрямку до паху. Ззаду шкіра стегна більш щільна, тому погладжуючих рухів недостатньо. Там масажиста необхідно розтирати і розминати шкірний покрив.
 5. М’язів, що зазнають сильні скорочення, необхідний диференційований масаж. Їх контури спершу промацуються для з’ясування стану тонусу. При виявленні гіпертонусу руху масажиста повинні бути посилені.
 6. Часто дуже скорочено ахіллове сухожилля. Масажні процедури здатні усунути цю неприємність. Одночасно з цим забирається підйом ступні, характерний при клишоногості.
 7. Погладжування проводяться по передній поверхні стопи. Потім таким же чином масажується її тильна сторона. Необхідна особлива ретельність і акуратність, так як на стопі розміщуються майже 100 точок, здатних загострити наявні у дітей різні недуги.
 8. Голеностоп масажується з допомогою розминаючих граблеобразных рухів. При цьому можливо пощипування.
 9. Коліно масажується розтиранням і круговими рухами.

Більш тривалий ефект після проведення сеансу може надати накладання парафінового чобітка.

Все це прискорює процес позбавлення від патології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code