vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно приймати вітаміни

Питання, як вибирати і як правильно приймати вітаміни, хвилює багатьох, адже вітаміни в організмі людини нічим не можна замінити.

Как правильно принимать витамины

Вітаміни і мінерали сприяють оптимальній роботі ферментів і гормонів, що відповідають за всі обмінні процеси в організмі, це основа для засвоєння білків і вуглеводів, основа хорошого імунітету. Достатня їх кількість в організмі запобігає різні захворювання. Сухі і ламкі волосся і нігті, дратівливість, апатія, відчуття втоми, часті застуди, загострення хронічних захворювань – перші ознаки дефіциту вітамінів в організмі.

Що необхідно організму?

Часто вітаміни не синтезуються в організмі, а потрапляють туди з їжею або в якості біологічно активних добавок. Раціон кожної людини повинен складатися з наступних вітамінів:

 1. С (цитрусові і шипшина);
 2. В1 (міститься у пшоні);
 3. В2 (яловича печінка, молочні продукти і яйця);
 4. В12 (у м’ясі);
 5. А (міститься в курячому жовтку, зеленому горошку, моркві та гарбузі);
 6. Е (вівсянка);
 7. D (морська риба).

Восени і взимку імунітет слабшає, потрібно додатково приймати вітаміни і мінерали, які містяться в полівітамінних комплексах.

Вітаміни можна умовно поділити на 2-е групи: водорозчинні та жиророзчинні. Перші повністю вимиваються з організму, а не накопичуються в ньому, тому повинні входити в споживані продукти харчування. До них можна віднести:

 1. Тіамін (вітамін В1) – потрібно для того, щоб в організмі правильно засвоювалися жири і вуглеводи. Брак В1 може стати причиною нервових розладів і проблем з кишечником.
 2. Рибофлавін (В2) – накопичує в організмі вітамін В12, який служить для об’єднання пігментів, покращує зір.
 3. Холін (В4) – регулює обмін жирів.
 4. Пантотенова кислота (В5) – присутній у білковому, жировому і вуглеводному обміні.
 5. Інозит (В8) – сприяє правильному обміну речовин у нервовій тканині.
 6. Ціанокобаламін (В12) – оптимізує роботу печінки і нервової системи.
 7. Піридоксин (В6) – сприяє поліпшенню обмінних процесів білків і жирів, необхідних для правильного функціонування нервової системи.
 8. Кальцію пангамат (В15) – вважається одним з найголовніших речовин в лікуванні і профілактиці передчасного старіння.
 9. Фолієва кислота (Вс) – стимулює розвиток еритроцитів у кістковому мозку. Брак Вс проявляється у вигляді недокрів’я.
 10. Аскорбінова кислота (С) – забезпечує швидке загоєння ран, підвищує опірність організму до інфекцій, є одним з найважливіших факторів для правильної життєдіяльності людини.
 11. Нікотинова кислота (РР) – покращує обмін вуглеводів, сприяє розширенню судин і позитивно впливає на гемодинаміку.

Жиророзчинні вітаміни запасаються запас, але витрачаються набагато швидше, тому організму потрібно регулярне поповнення вітамінних запасів. До них відносяться:

 1. Ретинол (вітамін А) – бере участь в утворенні зорового пігменту, забезпечує хороший зір і сприяє обміну речовин.
 2. Кальцифероли (Д) – група вітамінів Д1, Д2, Д3, яка бере участь у регуляції фосфорного і кальцієвого обміну. Дефіцит вітаміну Д призводить до рахіту.
 3. Токоферол (Е) – регулює нормальний розвиток плода у жінок в положенні, нормалізує функції статевих залоз.

Багато вітаміни (наприклад, групи В) погано засвоюються організмом, їх можна отримувати у вигляді ін’єкцій.

Як правильно приймати вітаміни?

Для того, щоб вживання вітамінів було більш ефективним, треба приймати їх грамотно. Спочатку потрібно уважно ознайомитися з інструкцією і чітко слідувати вказівкам: пити лише до або після їжі і в певний час доби. Найбільш ефективним часом засвоєння вітамінів вважається перша половина дня.

Дуже часто результат вживання вітамінів видно через деякий час, так як багато з них починають надавати дію в процесі накопичення. Тому їх слід приймати курсами. Тривалість одного курсу прийому зазвичай становить один місяць. Перерва між курсами прийому повинен становити 2-3 тижні.

Не рекомендується приймати постійно одні і ті ж вітаміни. Закінчивши приймати один курс, поміняйте його на інший. Запивати їх потрібно великою кількістю рідини, щоб організм міг без праці вивести надлишки, і тільки питною водою. Інша рідину (чай, сік) може викликати анафілактичний шок.

При прийнятті комплексу потрібно точно знати, поєднуються ці вітаміни між собою. Несумісність компонентів може призвести до неефективності всього лікування. Не можна приймати всі вітаміни відразу, якщо потрібно приймати кілька видів за один день.

Приймати вітаміни разом з антибіотиками категорично забороняється. Якщо ж період прийому збігся з періодом лікування будь-якими медикаментами, необхідна консультація лікаря – спеціаліста.

Людям з харчовою алергією слід уважно ставитися до прийому вітамінів і мінералів. Ні в якому разі не можна збільшувати або зменшувати дозу, зазначену в анотації.

Від знання того, як правильно приймати вітаміни, залежить весь курс лікування або профілактики.

Потрібні вітаміни і мінерали дітям?

У сучасних дітей з народження дуже слабкий імунітет, тому вони схильні до частих застуд і інфекційних захворювань. Своєчасне забезпечення дітей усіма необхідними вітамінами і мінералами допоможе уникнути ряду проблем, що стосуються здоров’я.

У наші дні існує багато різних полівітамінних комплексів, створених для дітей. Для самих маленьких – полівітамінні комплекси у вигляді сиропів, для старших дітей – драже та таблетки. Величезну роль слід приділяти харчуванню дитини. Щоденний раціон повинен складатися з сиру, яєць, овочів і фруктів і свіжих соків.

Ефект комплексу залежить і від того, як довго він приймається. Пити вітаміни краще приймати по 3-4 курси на рік. В цілях профілактики курс прийому може становити 1-2 міс. Під час перерв між курсами приймайте аскорбінову кислоту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code