vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно приймати пологи?

Незалежно від того, чи має людина медичну освіту або ні, знання про те, як приймати пологи в екстремальній ситуації, ніколи не зайвадить. І не має значення, чи є він майбутнім батьком або поки навіть не планує завести сім’ю. Не виключений той випадок, коли йому, можливо, доведеться приймати пологи без допомоги професійного акушера. Наскільки складно прийняти пологи самостійно? Насправді це не так вже й нереально. Головну небезпеку представляють лише можливі ускладнення. Тому при найменшій можливості слід доставити породіллю до найближчого медичного пункту. Але якщо пологи все ж застали людину в “польових” умовах, то цей інструктаж виявиться доречним. Отже, здійснювати акушерство – справа непроста. Але приймати пологи (і навчитися це робити) цілком під силу і без допомоги лікаря.

Как правильно принимать роды?

Самостійне акушерство: інструкція

Перша Фаза: розкриття матки.

В першу чергу необхідно визначити, на якій стадії пологів знаходиться жінка. Перша стадія включає в себе розкриття матки, що займає певний час. Якщо ж стала видна маківка дитину, значить, підготовча фаза закінчилася і слід готуватися прийняти дитину на світ.

Слід звернути увагу на інтервал між переймами: якщо він становить більше п’яти хвилин, то є шанс встигнути доставити жінку в найближчу поліклініку. Якщо часовий проміжок скоротився до двох хвилин, прийняття пологів самостійно вже не уникнути. Позиви жінки до спорожнення кишечника також вказують на наявність дитини в родовому каналі. Перед проведенням процедури важливо продезінфікувати руки і одягти медичні рукавички – якщо вони є.

Треба постаратися створити максимально можливий комфорт для пологів. Жінці слід зняти нижній одяг. Зверху їй можна прикритися чистим простирадлом. Необхідно запастися чистими рушниками або, на худий кінець, газетами. Також знадобиться ємність з чистою і теплою водою, ножиці, вата, спирт або горілка і одноразовий шприц. Додатково потрібно забезпечити жінці при пологах підняте положення (наприклад, за допомогою подушок).

Важливо, щоб жінка заспокоїлася – паніка в такий момент ні до чого. Чим більше вона розслабиться, тим легше пройде прийняття пологів. Дихати вона повинна як можна глибше і рівніше і, по можливості, намагатися зберігати оптимістичний настрій.

В яких позах жінка повинна народжувати?

Жодна акушерська допомога в пологах не зможе дати однозначної відповіді на це питання. Це залежить від індивідуальних особливостей фізіологічної будови породіллі. І все ж, що можна порекомендувати у цій вкрай серйозної ситуації?

  1. Класична поза, тобто на спині – найбільш прийнятий варіант. Ноги при цьому розставляються і згинаються в колінах. У цьому випадку необхідно підкласти їй під спину подушки для полегшення болю.
  2. У сидячому положенні (навпочіпки) – при цій трохи незручній позі сила тяжіння грає на руку. При цьому матка розкривається дещо ширше. Дана позиція рекомендується, якщо дитина йде вперед сідницями (таке теж трапляється).
  3. Колінно-ліктьова поза (рачки) – нерідко така поза приймається інстинктивно, її рідко застосовують, але це не применшує її ефективності.
  4. На боці – дитина йде повільніше, але зате плавно.

Друга Фаза: народження дитини.

Важливо розуміти, що робити потуги треба, коли це дійсно необхідно, інакше породілля може швидко видихнутись. Тужитися ж зовсім треба лише тоді, коли голова дитини почне з’являтися або ноги. При цьому потрібно пам’ятати про дихальну техніку.

При появі голови потрібно тільки злегка підтримати її, але ні в якому разі не тягнути – цим можна нашкодити як дитини, так і матері. Якщо на шиї у дитини виявиться пуповина, то слід акуратно прибрати її, не витягуючи. Якщо спочатку з’явилися ноги, потрібно дотримуватися особливих вказівок.

У цьому випадку важливо не чіпати дитину, поки він не вийде повністю. Справа в тому, що він може злякатися дотику і вдихнути внутрішньоутробну рідину. Бажано, щоб навколишня температура була досить теплою, інакше холодне повітря спровокує передчасні зітхання.

Продовження класичного варіанту пологів

Після того, як голова повертається убік, зазвичай йде тіло. Можна акуратно допомогти йому в цьому разі вивільнення плечей.

Відразу після того, як дитину візьмуть на руки, необхідно відкинути його на сорок п’ять градусів головою вниз, щоб з його рото-носової порожнини стекли залишки рідини. Як тільки дитина повністю виявиться на руках, слід негайно передати його матері: контакт з нею викличе вироблення певного гормону, що прискорює народження плаценти (посліду).

Необхідно переконатися, що новонароджений дихає, а при необхідності – прочистити дихальні шляхи. Для цього його потрібно інтенсивно розтерти і, якщо потрібно вручну видалити залишки рідини з рота і носа чистою тканиною. Більший ефект може зробити застосування медичної груші, з допомогою якої можна відсмоктати рідкі залишки з дихальних шляхів. Якщо цього не досить, можна злегка шльопнути його по попі. Це змусить його плакати, що прочистить дихальну систему належним чином. У важких випадках не виключено застосування штучного дихання і масажу серця.

Фаза третя: народження плаценти.

Плацента зазвичай виходить протягом кількох наступних хвилин, максимум півгодини. Слід заздалегідь підготувати відповідну ємність, так як перед плацентою спочатку вийдуть залишки крові. Жінка може присісти, тим самим виштовхуючи плаценту в цю ємність. При цьому не слід тягнути за пуповину – послід повинен вийти сам. Щоб послабити можливу кровотечу при цьому, слід добре розтерти область нижче пупка.

Матері слід якомога швидше після цього докласти новонародженого до грудей, це також швидко зупинить кровотечу.

Але якщо буде вирішено це зробити, то слід знайти на ній пульс. Хвилин через десять він затихне. Тільки потім, щоб уникнути кровотечі, можна обрізати. Так як в ній немає нервових закінчень, болю дитина при цьому не відчує. Але обрізати її слід якомога акуратніше, вона досить слизька. Зав’язується вона подвійним вузлом на відстані 7,5 см від пупка, після чого перетягується ниткою або мотузкою. В 5 см від першого зав’язується другий вузол. Після чого стерильними ножицями, пуповина обрізається між вузлами. Можливо, це буде зробити не так просто, тому що вона досить пружна.

Подальші рекомендації

Необхідно, щоб мама з новонародженим знаходилися в теплі. Можна накрити їх ковдрою. Всі мокрі і забруднені тканини слід замінити. Якщо має місце залишковий біль, то рекомендується ненадовго прикласти до вагіни пакет з льодом. Можна прийняти знеболювальні, наприклад, на основі парацетамолу. Для забезпечення заходів гігієни необхідно спершу обполіскувати вагіну теплою водою після відвідування туалету. Якщо жінка захоче, то можна дати їй злегка підкріпитися – це допоможе організму швидше відновлювати сили.

Додаткові поради

Вирушаючи в дорогу з жінкою на останньому місяці вагітності, необхідно підготуватися до можливого прийняття пологів у дорозі, тому слід запастися всім необхідним. Що для цього може знадобитися? Це груша медична, спирт або горілка, медичні рукавички, шнур або нитка для перев’язки, ножиці, грілка або бутель з гарячою водою (щоб при необхідності зігріти дитину), кілька підгузників, знеболюючі (наприклад, на основі ібупрофену), чисті рушники і простирадла, обрізки тканини, чашка для плаценти, подушки і пакети для непотрібних залишків. Напевно, не треба нагадувати про стерильність простору під час пологів. Звичайно, іноді це забезпечити непросто (наприклад, в салоні автомобіля), але, постаравшись, можна підготуватися і до цього. Бажано навіть не чхати і не кашляти під час проведення процедури пологів. Інструмент, яким буде перерізатися пуповина, повинен бути ідеально стерильним. Дезінфекція проводиться за допомогою спирту або відкритого полум’я. Залишається лише побажати удачі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code