vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як позбутися від закладеності носа при алергії

Як позбутися від закладеності носа при алергії? Це питання задають багато пацієнтів, які страждають алергією. Можливу симптоматику можна визначити на підставі наявного подразника. Як полегшити закладеність носа при алергії? Які методи можна використовувати? Що може допомогти? Які протипоказання? Відповіді на ці й не тільки питання можна буде знайти нижче.

Как избавиться от заложенности носа при аллергии

Сучасна медицина не стоїть на місці і з кожним роком з’являються більш досконалі методи боротьби з закладеністю. Алергія – досить поширена проблема, яка потребує постійного діагностування. У деяких випадках медикаментозне лікування виявляється неефективним і призначається хірургічне втручання.

Антибіотики та препарати противозайстоні

Закладеність носа при алергії може усуватися за допомогою спеціальних препаратів. Вони можуть вбивати окремі групи бактерій, попереджати можливість розвитку інфекції. У разі виникнення алергічного синуситу може призначатися комплекс заходів, спрямованих не тільки на закупорку гайморових пазух, але й на розширення.

Вони приймаються протягом тривалого періоду часу, від 2 до 3 тижнів. Після зникнення основної симптоматики треба продовжувати лікування, оскільки велика ймовірність повторного розвитку захворювання.

Деякі бактерії, які викликають подібні проблеми, можуть пристосовуватися до окремих компонентів препаратів, і незабаром вони стають несприйнятливими. Тому курс має проводитися під пильною увагою лікаря.

Зловживаючи антибіотиками, можна прискорити ріст дріжджів, які починають активно розмножуватися в гайморових пазухах.

Противозастойні препарати можуть застосовуватися як самостійно, так і випускатися за рецептом. Ці ліки сприяють зменшенню набряку і знижують внутрішній тиск в носовій порожнині. Вони можуть випускатися у формі спрею і таблеток.

Оральні форми прийому можуть збільшувати артеріальний тиск, загальний неспокій і в деяких випадках навіть затримку сечі. Назальні форми не завжди ефективні, вони можуть викликати ще більший нежить. При цьому лікувати алергію такими засобами можна не більше 6-7 днів.

Муколітичні препарати

Ці засоби призначені для розрідження слизу, яку можна легко відкашляти. Найбільш відомим компонентом є квайфенезин. Він може знижувати кількість слизу в носових проходах, але при цьому може змінюватися пропорційно загальному дозуванню препарату.

Він може викликати сильну спрагу, яка надає посильну участь у процесі лікування. Алергія припиняється, і водний баланс організму швидко відновлюється.

Назальні аерозолі можуть лікувати запальні процеси, які протікають в носових порожнинах. Їх клінічна користь не була доведена.

У разі виявлення алергічного риніту можна використовувати всі представлені групи препаратів. Вони можуть знизити загальну чутливість слизових оболонок носа до вступників алергенів. Поступово протікають запальні процеси і алергія починають зменшуватися. Багато ліків не завжди можуть просочитися крізь невеликі отвори в гайморових пазух, тому ефективність такого лікування встановити важко.

Альтернативні методи лікування

Доктора часто загострюють свою увагу на медикаментозному лікуванні, не беручи до уваги народні засоби, які неодноразово доводили свою ефективність. Лікування може здійснюватися навіть без використання спеціальних антибіотиків.

Безліч препаратів допоможуть усунути інфекцію і при цьому відкрити носові проходи. При цьому вони не мають особливих протипоказань.

Лікування може здійснюватися за допомогою промивання. Планомірне використання засобів допоможе полегшити поточний стан. Лікувальні розчини, настої допоможуть змити алергени і запобігти розвитку синуситу та риніту. Крім того, доцільно проводити періодичне прибирання.

Одним з найбільш ефективних засобів можна вважати екстракт оливкового листа, який виступає в ролі природного антибіотика. Його можна приймати у формі капсул щодня, 4-6 разів на день. Якщо після закінчення 10-ти денного періоду не будуть спостерігатися видимі зміни, треба міняти лікування.

Також важливо пам’ятати про ретельне очищення носової порожнини, але не можна перестаратися. Пар може благотворно позначитися на стані слизової. Він може зволожувати носові проходи і при цьому розріджувати слиз. Можна використовувати пар від окропу води. Але треба відзначити, що температура повинна опуститися до оптимальної, занадто висока може тільки нашкодити та погіршити поточний стан. Якщо додати у воду кілька крапель ароматичних олій, то можна істотно поліпшити прохідність носових ходів.

Незалежно від того, який метод лікування використовується, треба пам’ятати про правильний підхід. Якщо протягом 10-ти денного терміну немає ніякого ефекту, треба одразу звертатися до лікаря і міняти лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code