vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як потрібно робити масаж при вальгусної установці стоп?

Багатьох батьків цікавить питання про те, як робити масаж при вальгусної установці стоп дитині? На жаль, дана проблема є найбільш поширеною на сьогоднішній день, оскільки все частіше у дітей спостерігається деформація стопи, звана інакше вальгусна стопа. Її основна відмінність – це занижений звід і искривленность осі ступні. З цієї причини виникає сплощення поздовжніх склепінь стоп спільно з обвисанием їх внутрішнього краю.

Как нужно делать массаж при вальгусной установке стоп?

Така патологія може мати вроджений чи набутий характер. У деяких випадках вальгусні стопи немовлят виявляються ще в перші дні життя. Однак переважно стопа формується невірно внаслідок певних причин в період від 10 до 12 місяців, як раз в той час, коли дитина освоює ходьбу. Проблему допустимо виправити до досягнення дитиною 6-річного віку, так як в даний період ступні дитини активно формується. При цьому лікар виносить остаточний діагноз не раніше 6 років. До досягнення цього віку невірно сформовані стопи називають плоско-вальгусными.

Чим небезпечна вальгусна деформація стопи у дітей?

Фахівці відзначають, що при формуванні плоско-вальгусної деформації стоп існує ризик виникнення у майбутньому проблем з хребтом. На початкових етапах хвороби малюк в основному нічого не відчуває, і його ступні незначно розрізняються за формою від звичайних. Ця особливість дитини може бути сприйнята батьками як тимчасове явище. Однак коли хвороба починає прогресувати, малюк не тільки відчуває незручності в ходьбі, але і відчуває біль у ногах. Деформацію стопи легко виявити, для цього потрібно подивитися на взуття малюка. Якщо її форма змінилася, це означає, що відбувається порушення формування стопи дитини.

При ігноруванні цього патологічного процесу з’являється ризик виникнення у малюка наступних порушень:

 • щоденні хворобливі відчуття в ногах;
 • неповноцінне рух крові в ногах;
 • викривлення хребта;
 • остеохондроз і артроз.

Хвороба може бути обумовлена нерівномірним навантаженням на дитячі стопи, в результаті цього дитина відчуває біль у ногах. З плином часу може змінитися хода. Тим самим хребет приймає значну навантаження. Щоб попередити серйозні ускладнення зі здоров’ям малюка, необхідно лікувати хворобу з моменту її розвитку.

Причини формування плоско-вальгусних стоп у дітей

Першорядним приводом, що є поштовхом для деформації дитячих стоп, є слабкість м’язових волокон і зв’язкового апарату. Переважно це обумовлено раннім ходінням малюка, в той час, коли його ступні недостатньо сформовані і ослаблені.

Тому якщо дитина почала освоювати ходьбу з 9 або 10 місяців, потрібно стежити за розвитком його ніжок і ходою. У рідкісних випадках деформація ніг немовляти виявляється через кілька років з моменту, коли він пішов.

Підставами розвитку вальгусних стоп у дитини можуть бути:

 • неправильна форма стопи на фоні інших захворювань – цукрового діабету або захворювань щитовидної залози;
 • спадковість;
 • зайва вага;
 • серйозне травмування ступні.

Невірно підібрана дитяче взуття теж підносить ризик виникнення вальгусной деформації стоп. Не потрібно купувати взуття, що має плоску підошву, або м’які тапочки. Підошва взуття повинна мати жорстку поверхню, а також каблук до 1,5 див.

Лікування вальгусних стоп у дитини

При патології стопи лікар прописує лікування, підібране виходячи з індивідуальних особливостей організму. Незначне відхилення у формі стопи ще не означає, що потрібно займатися терміновим лікуванням. Справа в тому, що стопа дитини формується повністю тільки до 10-12 років, тому за даний період стопа може придбати правильне положення самостійно.

Однак при яскраво виражених симптомах лікування вважається обов’язковим. При цьому необхідно дотримувати наступні пункти:

 1. Носіння ортопедичного взуття вважається одним з основних умов позитивної корекції неправильно сформованої стопи. Без виконання цієї міри інші дії будуть малоефективні. При цьому взуття робиться на замовлення після призначення ортопеда. Разом з тим ортопедичні устілки доцільно використовувати тоді, коли спостерігається легка деформація стопи.
 2. Лікувально-оздоровча гімнастика призначається спеціалістом, хто спостерігає розвиток стопи дитини. Гімнастика застосовується з метою зміцнення зв’язок стопи. Для отримання позитивного ефекту вправи слід виконувати щодня.
 3. Процедури фізіотерапії надають зняття напруги в м’язових волокнах і хворобливих відчуттів. Разом з тим при наявності дискомфорту та больового симптому при ходьбі ортопед призначає дитині засоби знеболюючої дії.

У разі якщо загальні методики лікування не принесли результату, потрібне хірургічне втручання. На сьогоднішній день після оперування не накладається гіпс. Це є перевагою у використанні даного методу. Хірург під час операції змінює кут між кістками, а потім розподіляє зв’язки в правильному напрямку. Вже на наступну добу після операції дитина може здійснювати рух ногами. Втручання виконується при сильній деформації стопи в дитини старшого віку. Новонародженим дітям такі дії не застосовуються. Щоб скорегувати формуються ноги, досить виконання масажу.

Масаж при вальгусних стопах у дітей

Масажні процедури вважаються важливою складовою лікування плоско-вальгусних стоп у маленьких дітей. Терапевтичні заходи спрямовані на зміцнення м’язових структур ніг, а також ступень. До того ж з допомогою масажу поліпшується провідність нервів і піднімається тонус організму дитини.

Для отримання швидкого позитивного результату необхідно, щоб процедуру проводив професіонал. Самостійне виконання масажних дій може не надати бажаного ефекту.

Як правило, масаж, який використовується в цілях коригування вальгусних стоп, починають виконувати з поперекового відділу, так як в даній частині зосереджено більше нервів, що проходять до ступень. Дії масажу виконуються по стегнах і колінами, поетапно рухаючись до ступень. Виходячи зі ступеня вираженості ознак хвороби, масаж може проводитися легко або посилено, до того ж впливати на деякі м’язи і зв’язки.

Перед тим як здійснювати масаж, необхідно покласти дитину на живіт, а під гомілки помістити валик невеликого розміру. При цьому обидві стопи малюка повинні звисати. Необхідно здійснювати уздовж хребетного стовпа прийом погладжування, прямуючи від поперекового відділу до шиї. В зоні попереку рекомендується використовувати прийоми розтирання, погладжування і розминання.

На ділянках сідниць здійснюються розтирання за допомогою пальців рук, погладжування по колу, поплескування і лупцювання. При виконанні масажних дій тильній поверхні нижніх кінцівок використовуються прийоми погладжування, поплескування. В ході масажу необхідно якомога ретельніше помасажувати задню сторону гомілки, так як стан м’язових волокон при деформації стопи може відрізнятися. Масаж слід починати від п’ят до підколінних ямок. Зовнішня частина литкового м’яза розігрівається за рахунок розтирання і розминання, а внутрішня масажується кількома прийомами, що включають посилені поколачивания, розминання та розтирання.

При цьому необхідно розтерти внутрішні краї стопи, застосовуючи щипцеобразный захоплення.

Простий масаж робиться не більше 10 днів, проте його повторюють через 1-2 тижні за 3-4 місяці. Скільки процедур масажу потрібно, визначить лікар, який проводить спостереження за дитиною.

Таким чином, для маленьких дітей масаж виступає оптимальним засобом, що дозволяє привести стопи в норму і зміцнити м’язи нижніх кінцівок. У безлічі випадків стопи приймають правильне положення протягом тривалого часу. Масаж надає лікувальний результат тільки при виконанні всіх терапевтичних основ і методів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code