vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як потрібно правильно тужитися під час пологів

Від знання майбутньої матері, як правильно тужитися під час пологів, залежить те, як скоро дитина з’явиться на світ. Найважливішою фазою процесу народження є потуги. Завдяки їм відбувається скорочення м’язів черевної порожнини, і дитина «проштовхується» по родових шляхах.

Как нужно правильно тужиться во время родов

Коли починаються потуги, перше, що відчуває майбутня мама, це бажання сходити в туалет по-великому.

Пізніше починає інтенсивно стискатися живіт, і з’являється бажання потужити. Починаючи з цього моменту часу до самих пологів, все залежить від жінки.

Коли починати тужитися

Коли у породіллі з’являються перші відчуття, які свідчать про початок потуг, вона повинна повідомити про це лікаря. Він зобов’язаний уважно оглянути жінку. При цьому лікар, який приймає пологи, визначає, чи готові родові шляхи, відкрита шийка матки в правильному положенні знаходиться немовля.

Якщо все в порядку, і дитя вже знаходиться на тазовому дні, тоді жінці “дають команду” – тужся.

Передчасні потуги вимотує жінку, послаблюють скорочення м’язів дітородних органів, при цьому порушується матково-плацентарний кровообіг, у результаті чого через пуповину до ще не народженому малюкові надходить недостатньо кисню. Тужитися необхідно починати, коли шийка матки повністю розкрилася. В іншому випадку, може статися розрив шийки матки. Тому, якщо голова дитини знаходиться дуже низько, а матка ще не до кінця розкрилася, породіллі не потрібно докладати свої зусилля.

Управління потугами

Відомі два способи робити правильні потуги:

  • контрольований;
  • природний.

При першому лікар стежить за перебігом пологів і каже жінці, коли їй докладати зусиль для просування дитини по родових шляхах. Природні потуги контролює сама майбутня мама. Коли необхідно стимулювати сутички, породілля визначає інстинктивно, на основі відчуттів. Зазвичай такий спосіб вибирають жінки, які вже народжували.

При природних потугах може бути акушерка. Вона спостерігає за диханням породіллі, періодично перевіряє її тиск. Якщо природне стимулювання скорочень матки переживає жінка, яка народжує вперше, акушерка підказує, коли слід, тужимся.

Необхідно правильно тужитися при пологах. Для цього всім породіллям слід дотримуватися певних правил. Потрібно зайняти оптимальну позицію. Природна позиція під час потуг – стояти навколішках. Пологи в цьому випадку менш болючі і більш швидкі. Якщо все ж жінка народжує лежачи, їй необхідно підтягнути ноги до пахв і широко розсунути їх.

Всі зусилля при потугах повинні бути спрямовані на м’язи живота і матку. При цьому важливо не напружувати пряму кишку. Інакше будуть розриви, може з’явитися геморой. Не можна направляти свої зусилля «в голову». Потугу необхідно направляти вниз, до дітородним органам. Неправильні потуги можуть призвести згодом до проблем із зором, з тиском. Можуть мучити головні болі.

Коли породілля тужиться, не можна «затискати» тіло і сильно кричати. Все це перешкоджає нормальному протіканню пологів і шкодить ще не народженому малюкові. Під час крику звужуються судини, кисень до дитини надходить в недостатній кількості. Стиснення м’язів веде до послаблення переймів.

Дихання в допомогу

Потуги включають в себе два елементи. Перший – це сам фізіологічний процес, коли поперемінно жінка тужиться і розслабляється. Другий – дихання під час потуг. Дихати слід правильно. Уміння дихати підкаже тілу, як потрібно правильно тужитися, і допоможе вловити момент, коли потрібно це робити, а коли бажано розслабитися. Правильне дихання зменшує болі, полегшує весь процес пологів.

У момент однієї сутички відбувається три потуги. В цей час необхідно робити глибокий вдих, напружуючи всі м’язи в області живота. Видихати повітря повільно, при цьому робити зусилля, спрямовані вниз – потрібно намагатися виштовхнути з себе дитину. У перервах між потугами треба трохи відпочивати. Коли сутичка проходить, слід розслабитися. Дихати при цьому неглибоко і часто.

Тривалість родових потуг

При повторних пологах цей відрізок часу становить приблизно годину. Недовгі родові потуги у таких породіль пояснюються тим, що їх організм вже адаптований до процесу появи малюка на світ.

Тривалість потуг також залежить від комплекції породіллі. Худенька жінка легше переносить весь процес пологів.

У повних матусь період родових потуг тривалий, протікає більш болісно.

Коли потрібно припиняти тужитися? Стимулювати скорочення м’язів живота і матки необхідно до того моменту, коли вийде голівка дитини. Лікар обов’язково скаже, коли це станеться.

Але, поки дитя повністю не вийде на світло, потрібно продовжувати дихати так само, як під час потуг.

Не варто боятися пологів. Головне – знати, як треба тужитися. А решту природа зробить сама. Тим більше, протягом усього періоду появи малюка на світ при породіллі присутні лікар, акушерка, а іноді і близька людина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code