vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як підняти імунітет дитини після хвороби

Питання про те, як підняти імунітет дитини після хвороби, хвилює багатьох батьків, особливо в зимовий період, коли відсоток захворюваності різко зростає. Адже діти часто схильні до застуд, а будь-яка хвороба тягне за собою зниження захисних сил організму і, як наслідок, нове захворювання.

Как поднять иммунитет ребенку после болезни

Що таке імунітет?

Імунна система організму – досить складний механізм. Вона дає можливість захищатися від атак патогенних мікроорганізмів: вірусів, грибків, бактерій. При цьому в однієї людини імунна система міцна з раннього дитинства, і він рідко хворіє, або, захворівши, швидко одужує. Інші ж люди володіють слабким імунітетом, і до них буквально «липнуть» різні недуги. Перехворівши ними, людина довгий час не може відновити імунітет.

Що ж являє собою імунна система людини? Імунітетом називають здатність нашого організму звільнятися від чужорідних йому об’єктів. Забезпечують цю здатність:

 • кістковий мозок;
 • тимус;
 • селезінка;
 • лімфовузли.

Вони виробляють специфічні клітини, які вступають у боротьбу з чужорідними мікроорганізмами. Якщо трапляється збій в роботі будь-якого з цих органів (наприклад, після перенесеної вірусної інфекції), то це тягне за собою зниження імунітету.

Потрібно пам’ятати про те, що імунітет може бути як вроджений, так і набутий. І саме завдяки профілактичним щепленням можна отримати захист від небезпечних захворювань. Тому не варто нехтувати такими превентивними заходами.

Як підвищити імунітет дитини після хвороби?

Після перенесеного захворювання імунітет людей, і особливо дітей, як правило, ослаблений. Як зміцнити імунітет дитини після хвороби? Щоб відновити імунітет і не допустити рецидивів хвороби, потрібно дотримуватися простих правил:

 1. Виключити повторне зараження. Якщо після одужання дитини захворів хтось із членів сім’ї, то потрібно вжити заходів, щоб не допустити зараження дитини знову. Тут допоможуть носіння медичної маски, ізоляція хворого члена сім’ї.
 2. Гуляти на свіжому повітрі. Причому здійснювати прогулянки потрібно в будь-який час року. Але при цьому обов’язково стежити за тим, щоб одяг дитини відповідала погоді.
 3. Правильно приймати лікарські засоби. За останніми науковими дослідженнями, прийом антибіотиків знижує активність імунної системи на 50-70%. Тому приймати такі препарати без призначення лікаря не рекомендується.
 4. Організувати раціональне харчування. Це важливий фактор, що допомагає підвищити імунітет. Добре, якщо ваш малюк буде вживати достатню кількість овочів і фруктів в будь-який час року. Не варто забувати і про кисломолочних продуктах. Їх вживання підвищує місцевий імунітет, що благотворно впливає на весь організм.
 5. Бути в хорошому настрої – запорука міцного здоров’я. Тому позитивний настрій так важливий. Намагайтеся дарувати своїм дітям якомога більше позитивних емоцій.

Що стосується вживання так званих імуномодуляторів, тобто лікарських засобів, що підвищують захисні сили організму, то тут думка лікарів неоднозначно. Багато фахівців вважають, що грубе втручання в таку тонку структуру, як імунітет людини, може призвести до непередбачуваних наслідків.

Підвищення захисних сил народними засобами

Їх випробувало на собі не одне покоління наших предків. Саме тому можна сміливо рекомендувати такі рецепти до застосування. Вони не втратили своєї актуальності і сьогодні.

 1. Часник. Цей рослинний імуностимулятор підстьобне захисні сили, до того ж він володіє бактерицидними властивостями.
 2. Лимон. Як відомо, це джерело вітаміну С. Тому він володіє захисними властивостями. Чай з лимоном чудово зміцнює імунітет.
 3. Квітковий пилок. В цьому цінному продукті бджільництва містяться практично всі відомі мікроелементи. Якщо давати дитині по одній чайній ложці пилку в день, то дуже скоро його здоров’я помітно покращає.
 4. Риб’ячий жир. Ця добавка також має иммунопротекторным дією. І якщо раніше прийом риб’ячого жиру був процесом, м’яко кажучи, неприємним, адже у нього досить специфічний смак, то тепер це не проблема. Якщо ваше чадо буде приймати по дві капсули цієї речовини в день, то хвороби будуть йому не страшні.
 5. Відвар шипшини. В цьому напої міститься не тільки вітамін С, але і багато інших корисних речовин, тому він допоможе швидко відновити імунітет.
 6. Загартовування. Ця процедура значно підвищує захисні сили організму. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій і проводити її систематично, то ефект не змусить себе довго чекати.

Потрібно дуже серйозно поставитися до питання про те, як відновити імунітет дитини після хвороби. Адже питання дитячого здоров’я – найважливіші для його батьків. Системний підхід і дотримання рекомендацій лікарів – ось запорука успіху в цій непростій справі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code