vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як підготуватися до узд плоду і навіщо воно потрібно?

УЗД плода – одне з найбезпечніших методів дослідження, що дозволяють отримати максимум інформації про розвиток малюка. Більшість майбутніх мам відноситься до цієї процедури вкрай негативно, вважаючи, що дане випромінювання може згубно позначитися на здоров’ї майбутньої дитини. Однак таке судження – це не більше, чим звичайний домисел. При правильному підході вплив УЗД на плід зовсім не відчутно! Але саме воно здатне запобігти розвитку багатьох захворювань.

Как подготовиться к узи плода и зачем оно нужно?

Для чого проводиться УЗД?

Як правило, діагностувати вагітність жінка може і самостійно вже на першому тижні затримки менструацій. Звичайно, починаючи з цього моменту, вона буде спостерігатися у лікаря і вести здоровий спосіб життя, однак для того, щоб контролювати всі етапи розвитку малюка, такого підходу виявляється недостатньо.

Оптимальний час для проведення УЗД – 7 тиждень, коли довжина плоду досягає 10мм. У цьому випадку лікар зможе не тільки точно діагностувати вагітність, але і виявити можливі патології.

Серед основних цілей, переслідуваних ультразвуковим дослідженням плода при вагітності можна виділити:

  1. Оцінку життєздатності плоду. Серце малюка в першому триместрі вагітності б’ється з частотою близько 110 ударів на хвилину. Якщо серце стабільно качає кров – значить, плід розвивається, а ризик переривання вагітності знижується приблизно в 10 – 15 разів.
  2. Оцінку кількості плодів і плацент. Двійні і навіть трійні – далеко не рідкість на сьогоднішній день, однак виносити їх – справжнє випробування для майбутньої мами. Діагностувати таку особливість слід якомога раніше, адже організм доведеться підтримувати протягом усього терміну вагітності.
  3. Діагностику позаматкової вагітності. Вагітність такого роду приречена і навряд чи дозволить плоду повноцінно розвиватися. Крім того, позаматкова вагітність становить пряму загрозу для життя майбутньої мами! Не приділивши цьому питанню належної уваги, вона може не тільки істотно підірвати своє здоров’я, але й навіть втратити життя. Ризикувати в цьому питанні категорично заборонено!
  4. Уточнення терміну вагітності. Вже давно минули ті часи, коли оцінка терміну вагітності і можлива дата пологів встановлювалися неточно, з поправкою аж до декількох тижнів. У сучасній медицині все досить просто: завдяки діагностики УЗД дізнатися дату пологів можна аж до декількох днів!

Крім цього, УЗД сечостатевої системи зазвичай призначається жінкам, які підозрюють вагітність, проте поки не впевнені у своїх побоюваннях. В цій процедурі немає нічого небезпечного, вона абсолютно не впливає на нормальне функціонування організму в цілому. Проте саме завдяки їй можна вчасно виявити безліч прихованих проблем, які напевно могли б завдати організму шкоди.

Як підготуватися до УЗД?

У більшості випадків УЗД на ранній стадії вагітності здійснюється трансабдомінально і вимагає попереднього вживання не менше 2-х літрів рідини. Дану процедуру складно назвати комфортною, адже протягом усього періоду дослідження жінці буде постійно хочеться в туалет. Цей стан абсолютно не небезпечно для здоров’я майбутньої дитини, його треба просто перетерпіти. Зрештою жінка отримає точні результати дослідження, в яких буде вказано термін вагітності, а також передбачувана дата пологів.

Чи шкідливе УЗД для плоду, який лише починає формуватися? На це питання більшість світил медицини відповість негативно.

Дещо відрізняється від вищеописаної процедура УЗД, проведена на більш пізніх термінах. Як правило, вона проводиться трансвагінально і не вимагає від жінки спеціальної підготовки. Єдине, про що вона повинна подбати – це про наявність спеціального набору, у який зазвичай входять: тапочки, презерватив, одягається на спеціальний датчик, рушник і пелюшка. Обов’язковою умовою підготовки до УЗД буде і дотримання елементарних норм гігієни. Безпосередньо перед походом до лікаря жінці рекомендується прийняти душ і надягти чисту нижню білизну. Бездоганно виконувати це правило прагнуть далеко не всі вагітні жінки.

При цьому вони повинні розуміти, що часте УЗД при вагітності – це потенційний шкоду для життя розвивається. Всього має бути в міру! Особливо, якщо мова йде про незміцнілому організмі плода, всі системи якого поки ще знаходяться в стадії розвитку.

Звичайно, збільшення кількості проведених УЗД може бути обумовлено медичними показаннями, проте в цьому питанні слід керуватися виключно думкою лікаря, який несе відповідальність за життя та здоров’я своєї пацієнтки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code