vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як підготувати організм жінки до зачаття?

Як підготувати організм до зачаття: цим питанням задаються всі майбутні батьки і матері, які мріють про здоровий спадкоємця. Раптова вагітність вже не в моді, до появи бажаного малюка лікарі рекомендують готуватися за рік до зачаття. Підготовка передбачає кардинальну зміну способу життя, майбутнє і жінці, і чоловікові.

Как подготовить организм женщины к зачатию?

Готуємося до зачаття – шкідливі звички

Прощання з алкоголем і сигаретами – перше дію, з якого починається підготовка до зачаття. Важливо, щоб від шкідливих звичок відмовилися обоє батьків, а не тільки майбутня мати. Спиртні напої не тільки негативно позначаються на загальному стані здоров’я пари, але і згубно впливають на фертильність (жіночу та чоловічу).

Якщо майбутні батьки зневажливо поставляться до цієї рекомендації і не отказажутся від алкоголю і сигарет, дитина може з’явитися на світ з вродженими патологіями (фізичними, розумовими). В ідеалі розставання з шкідливими звичками має відбуватися за рік до зачаття. Як мінімум варто піти на це за три місяці.

Готуємося до зачаття – правильне харчування

Підготовка до зачаття – це також збалансоване харчування, багате вітамінами і мінералами. В першу чергу слід викреслити з меню різноманітні консерванти, напівфабрикати, відмовитися від жирних продуктів. Базою раціону стають фрукти і овочі, що вживаються у свіжому або вареному вигляді.

Лікарі не рекомендують майбутнім матерям налягати на синтетичні вітаміни, краще отримувати їх з натуральних продуктів. Обов’язково варто наситити раціон фолієвою кислотою, особливо за 3 місяці до зачаття. Продукти, в яких вона міститься в достатку: картопля, буряк, зелень, капуста, горіхи. Корисні морепродукти, морська риба, рослинні олії. Вітаються і складні вуглеводи, запастися якими можна за допомогою коричневого рису.

Відмовитися коштує від печінки, так як цей елемент включає в себе надлишок вітаміну A, що небезпечно для плоду. Каву бажано замінити свіжовичавленими соками, чорний чай зеленим. Оптимальне число прийомів їжі в цей період – 4-5. Рекомендується утримуватися від сухих перекусів.

Готуємося до зачаття – фізична активність

Фізична активність чудово позначається на репродуктивній здатності чоловіків і жінок, виключає розвиток стресу. Однак тренування ні в якому разі не повинні набувати виснажливий характер. Півгодини помірних аеробних навантажень три-чотири рази на тиждень – оптимальний варіант. Жінкам варто максимум уваги направити на зміцнення преса, спини за допомогою правильних вправ. Це дозволить легше переносити вагітність надалі.

Контроль ваги – ще один важливий момент. Надмірна худорба і зайві кілограми однаково негативно впливають на гормональний фон, скорочують вірогідність настання вагітності. Індекс маси тіла, оптимальний для жінок, які планують завагітніти, коливається в інтервалі 19-24. Якщо показник виходить за межі цього інтервалу, обов’язково варто привести вагу в норму.

Готуємося до зачаття – обстеження

Медичне обстеження – обов’язковий етап для будь-якої жінки, яка має намір стати мамою. Оптимальний час для проходження аналізів – за 6 місяців до зачаття (відповідно до іншої точки зору, це необхідно робити за 3 місяці). Лікарі, обов’язкові для відвідування: терапевт, стоматолог, гінеколог.

Приблизний перелік медичних процедур, які необхідні в рамках планування зачаття дитини, виглядає наступним чином:

  1. Загальний аналіз крові, сечі.
  2. Кольпоскопія. Процедура поєднується з гінекологічним оглядом, потрібно для виключення аномалії шийки матки.
  3. Перевірка на резус-фактор. Дослідження обов’язково до проходження для пари. Чудово, якщо майбутні матір і батько мають позитивний резус-фактор. При негативному результаті потрібно дослідження на антитіла.
  4. TORCH-комплекс. Кров здається для виявлення антитіл до краснухи, хламідіозу, токсоплазмозу та іншим захворюванням, що представляє небезпеку для повноцінного розвитку ембріона.
  5. Аналіз на інфекції. Дослідження обов’язково для обох подружжя, являє собою ПЛР, мазок. Аналіз потрібен для діагностики прихованих інфекцій, що загрожують здоровому розвитку вагітності.
  6. УЗД малого тазу. Процедура необхідна для виявлення порушень, що належать до гінекологічній сфері.
  7. Коагулограма. Дослідження проводиться для вивчення згортання крові. Важливість процедури обумовлена тим, що нормальне функціонування системи згортання визначає харчування плода необхідними речовинами і надходження кисню.

Вищенаведений перелік діагностичних процедур носить приблизний характер. Точний перелік процедур для кожної жінки, яка планує вагітність, визначає лікар в індивідуальному порядку. При наявності показань може знадобитися відвідування генетика, мамолога, ендокринолога.

Готуємося до зачаття – лікування зубів

Вагітність – стан, що припускає гормональну перебудову організму, розхитування імунітету. Тому обов’язково варто завчасно зайнятися лікуванням зубів. Ця рекомендація стосується і майбутнього батька дитини, так як перенесення бактерій можливий навіть при поцілунку.

Всі зуби, стан яких вимагає втручання дантиста, неодмінно варто вилікувати ще на стадії планування дитини. Це стосується обох подружжя.

Ефективний інструмент профілактики – професійна гігієна ротової порожнини. Зубні відкладення, наліт – всі ці елементи скупчуються на ділянках, які не досягаються зубною щіткою. Карієс – прямий наслідок розмноження мікроорганізмів.

Позбавлення від зубних відкладень в результаті професійної чистки дозволяє виявити карієс на першій стадії розвитку. Впоратися з цим захворюванням простіше, чим з періодонтитом, пульпітом.

Якщо в ротовій порожнині присутні старі пломби, необхідна їх заміна. Вагітність часто викликає дефіцит кальцію, що призводить до утворення карієсу під пломбами. В першу чергу підлягають заміні пломби, виготовлені з амальгами.

Стан десни – ще один момент, до якого варто проявити інтерес. При схильності до кровоточивості, запалення догляд за зубами повинен бути особливо ретельним.

Готуємося до зачаття – відмова від контрацептивів

Як підготуватися до зачаття, якщо раніше подружня пара предохранялась з допомогою контрацептивів – ще один поширений питання. Прийом гормональних препаратів припиняється приблизно за три місяці до планованого зачаття.

Цей часовий проміжок обов’язковий, так як залишкові кількості засобів активізують поглинання організмом вітаміну A, погіршують одержання фолієвої кислоти, магнію.

Завчасно відмовитися від контрацептивів важливо і тому, що зачаття відразу після припинення прийому таблеток може обернутися народженням двійні.

Готуємося до зачаття – рекомендації для майбутнього батька

Від майбутнього батька в рамках планування вагітності очікується не тільки заперечення шкідливих звичок і здоровий спосіб життя. Слід приділити увагу і збільшення якості сперми.

Температура в паху повинна підтримуватися в нормальному стані. Тому чоловікові варто уникати відвідування лазні і сауни, відмовитися від підігріву в транспортному засобі. Не можна також вибирати вузькі штани, білизну.

Якість сперми знижується при недостатньому кровообігу. Щоб цього не сталося, важливо утримуватися від велосипедних (кінних, мотоциклетних) прогулянок.

Стресові ситуації також згубно впливають на якість сперми. Не можна допускати нервового напруження.

Здоров’я вам і майбутньому малюкові!

Стаття надана сайтом karicobs.com.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code