vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які норми ваги плода по тижнях вагітності

Вага плода по тижнях вагітності – це той параметр розвитку малюка, який цікавить не тільки акушера-гінеколога, але і майбутніх батьків.

Каковы нормы веса плода по неделям беременности

Вагітність – дуже хвилююча подія в житті кожної жінки. По природі цікавою і здоровий інтерес внутрішньоутробного розвитку дитини є нормою для усвідомленого людини. До того ж параметри розвитку плоду є показником його здоров’я.

Виходячи з наукових досліджень і багаторічної лікарської практики, було доведено, що вага дитини залежить від ряду факторів, таких як:

  • генетична спадковість:
  • стан здоров’я мами;
  • спосіб життя вагітної;
  • харчування;
  • кількості плодів;
  • антропометричних параметрів батьків;
  • терміну виношування дитини;
  • характеру протікання вагітності.

Здавна акушери пристосувалися визначати вагу плоду звичайним методом вимірювання окружності живота. Отримані дані обробляли математичним способом за допомогою спеціальних формул. Для цього необхідно було мати дані окружності живота і висоту стояння дна матки.

Ці розрахунки ускладнювалися індивідуальної фізіологією кожної з жінок, статури і кількістю навколоплідної рідини. Практикувалося промацування розташування матки та огляд, що є найменш бажаною процедурою. Небезпека була в тому, щоб не нашкодити дитині.

Спостерігалися неточність такого методу визначення, і з розвитком медичних технологій у побут увійшли апарати УЗД-діагностики. Це не тільки сучасний підхід в медицині, але і дуже ефективний спосіб ранньої діагностики стану здоров’я плода. Вчені довели, що метод УЗД-діагностики прийнятний в помірній кількості і не несе жодної загрози здоров’ю матері і дитини. Він дозволяє провести повноцінний огляд внутрішньоутробного розвитку плода, визначити життєво важливі параметри, спостерігати анатомічні особливості росту. Такий метод дозволяє запобігти і прийняти негайні дії у випадку яких-небудь відхилень розвитку від норми, патології та інших випадках. Вага плоду обчислюється за параметрами окружності живота дитини, діаметру грудної клітки і довжині стегна. УЗД дозволяє максимально точно обчислити вагу плоду.

Як відомо, вагітність ділять на триместри розвитку плода. Науково доведено, що існує необхідність проведення УЗД на кожному триместрі вагітності. Цей захід необхідно для спостереження протікання вагітності, розвитку плоду, обчислення анатомічних особливостей росту дитини. Триразове діагностика таким методом дасть повну картину стану здоров’я малюка і матері і не зашкодить нікому з них.

Норми ваги плоду в перший триместр

Перше УЗД лікар призначає в період від 10 до 14 тижнів вагітності. Це оптимальний термін проведення первинного огляду. Він дає інформацію про анатомічну будову плода, розвитку внутрішніх органів, мозку, стан локації ембріона, протіканні вагітності.

У цьому періоді вага плоду може перебувати в межах від 4 до 40 грам. Цей показник залежить від строку вагітності та проведення діагностики. Так, на 10 тижні вага плоду може становити від 4 м, на 11 – близько 7 г, 12 – в районі 14 р, 13 – близько 20 м, 14 – більше 40 р. Слід зазначити, що це середньостатистичні норми ваги плоду. Але існує маса факторів здорового відхилення від цих показників, одним з них є генетична схильність розвитку плода, яка визначається спадковістю та індивідуальними фізіологічними та антропометричними параметрами батьків. Необхідно врахувати стан здоров’я вагітної жінки, її звички і спосіб життя.

Важливим залишається і раціон майбутньої мами, адже повноцінне харчування позначається на показнику зростання малюка. Плід повинен отримувати повноцінне внутрішньоутробне харчування, всі необхідні речовини для нормального росту і розвитку. Згубні звички, такі як куріння, зловживання алкогольними напоями і багато інших безпосередньо впливають на показник ваги плоду. Будучи в такій шкідливої середовищі, він голодує, недоотримує необхідні компоненти, з-за чого втрачає у вазі. Це перша ознака того, що плацента нераціонально харчує плід. Інше питання показника ваги варто для тих жінок, які приймають препарати, що уповільнюють ріст. Наявність у вагітної яких-небудь хронічних захворювань також впливає на параметри внутрішньоутробного розвитку дитини.

Норми ваги плода в другому триместрі

Наступне УЗД проводиться планово у другому триместрі, а саме в період від 20 до 24 тижня вагітності. Другий триместр займає період від 14 до 28 тижнів. За цей час плід значно додає у вазі, так як проходить активну фазу формування м’язової маси, кори головного мозку, багатьох функцій організму. Малюк може важити від 40 р. Далі відбувається стрімкий набір маси тіла, і в 18 тижнів вага плоду може становити близько 200 м, в 20 тижнів – 300 г, а в 28 – це вже буде більше 1000 р. Цей час мама може відчувати ворушіння плода, його рухову активність.

Плід активно набирає масу за рахунок накопичення підшкірного жиру, формування внутрішніх органів. В цей же час і мама додає у вазі. Ці процеси необхідні для повноцінного розвитку плоду, обміну речовин, формування здорових органів і систем. Знову-таки ці показники є середньостатистичними, тому дана інформація має загальне, ознайомлювальне призначення. Тому не треба панікувати, побачивши на УЗД цифру, яка не відповідає нормам. Грамотний лікар, який проводить скринінг, допоможе з’ясувати стан здоров’я плоду. Багато раніше перераховані фактори впливають на параметр ваги малюка. З цих міркувань випливає, що лише кваліфікований фахівець може стежити за перебігом вагітності, а тим більше ставити той чи інший діагноз.

У другому триместрі живіт набуває помітну округлість, тому паралельно з апаратним дослідженням проводитимуться традиційні виміри.

Норми ваги плоду в третій триместр

Третій і завершальний триместр вагітності також має певні цифрові параметри ваги плоду. Це період з 28 по 42 тиждень вагітності. Саме в третьому триместрі плід дуже сильно додає у вазі і готується виживати, тому активно набирає підшкірний жир, запасаючись енергією на внеутробное розвиток. УЗД, як правило, призначають на 32-34 тижні. Вважається, що до цього часу малюк зайняв потрібне положення і готується до появи на світ, а визначення стану плаценти, зростання і ваги плоду, розташування тазових кісток дає можливість планувати пологи.

Малюк починає набирати близько 30 г на добу і до моменту народження його вага складає 3200 – 3400 р. В цей період поступового набору ваги майбутній мамі потрібно особливо стежити за раціоном харчування, так як все з’їдене буде основою грудного вигодовування. А ще тому, що і сама жінка схильна до різкого набору ваги. До моменту народження здоровий малюк може важити від 2500 до 4200 р. Ці цифри умовні і залежать від раніше описаних факторів і особливостей протікання вагітності.

Метод УЗД-діагностики допоможе простежити динаміку ваги плоду. Всі перераховані норми показників цього параметра приблизні і не є шаблоном розвитку кожної дитини. Фізіологія розвитку плода індивідуальна й унікальна, систематичне спостереження у лікаря акушера-гінеколога дозволить контролювати, фіксувати і відстежувати всі життєво важливі параметри розвитку дитини.

Важливо знати, що виношування крихітного дитини або богатиря є суто індивідуальною характеристикою. До того ж помітно стрімке збільшення маси дитини на останньому місяці вагітності. Інше питання – ваги переношенных малюків, він, як правило, перевищує норми, але це не є катастрофою для сучасної медицини. Тому слід прибрати непотрібні хвилювання та насолоджуватися таким прекрасним моментом у житті кожної жінки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code