vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як можна запобігти вагітності?

Майже для всіх жінок, що живуть регулярним статевим життям, актуальне питання про те, як запобігти вагітності. Така думка нерідко отруює всю радість від любовного акту. Якщо поява дитини в сім’ї поки не планується, слід подбати про контрацепцію, вибрати найбільш підходящі препарати, щоб уникнути вагітності.

Как можно предотвратить беременность?

Небажана вагітність та її наслідки

Якщо небажана вагітність все ж настала, необхідно що-то вжити. Переривання вагітності – це досить важка для жінки процедура. Крім моральної шкоди та чималого навантаження на психіку, аборт впливає на здоров’я і може призвести до непоправних наслідків.

Величезний ризик залишитися безплідною на все життя, придбати запалення внутрішніх органів, а часом і великі кровотечі, з-за яких може бути прийнято рішення про видалення матки. Цим може закінчитися такого роду втручання в організм. Гормональне потрясіння, яке жіночий організм відчуває в результаті операції, тягне за собою зміни, що порушують обмін речовин і гормональний цикл.

Тому питання про те, як запобігти вагітності, залишається актуальним. Постійно розробляються засоби для лікування різних недуг. Ведеться розробка методів, за допомогою яких можна не допустити виникнення вагітності, якщо вона небажана. Контрацептивні засоби різні за своєю дією: є сильні і слабкі, деякі можуть бути шкідливими для здоров’я, індивідуально нестерпними.

Оберігання від вагітності допускає використання медикаментів. Призначити ліки і спосіб його прийому повинен лікар після огляду пацієнтки. Універсального засобу, яким для запобігання могла б користуватися будь-яка жінка, незалежно від віку і стану здоров’я, не існує. Кожен організм індивідуальний. Перед тим як вибрати метод контрацепції, слід проконсультуватись у гінеколога.

Досвідчений фахівець не тільки зможе підібрати потрібний варіант, але і дасть рекомендації щодо його застосування. Наприклад, замість медикаментів можуть бути рекомендовані бар’єрні засоби контрацепції:

  • внутрішньоматкова спіраль;
  • презерватив класичний;
  • жіночий презерватив.

Засоби для запобігання вагітності

Раніше досить популярним був метод оберігання за допомогою розрахунків за календарем. Рахували дні, коли ймовірність завагітніти особливо висока або практично нульова. Але з часом багато визнали ненадійність цього методу. У кожної жінки організм унікальний, і часто відбуваються помилки в розрахунках. Тому тепер цей спосіб запобігання мало хто використовує.

Гінеколог може порадити жінці встановити внутрішньоматкову спіраль: це давно відомий і перевірений засіб контрацепції. Спіраль вводиться фахівцем в шийку матки. Ці засоби мають термін придатності, після закінчення якого знадобиться замінювати їх на нові. Багатьох приваблює саме цей спосіб контрацепції, оскільки не вимагає постійного дотримання якихось дій. Спіраль просто встановлюється на своє місце, після чого про неї на якийсь час можна просто забути. А ось ковпачки, що надягають на шийку матки, і презервативи зажадають певних дій.

Презервативи були і залишаються одним з найбільш відомих і доступних засобів для оберігання від небажаної вагітності. Вони безпечніше медикаментів, якщо жінка вирішує питання з захист без візиту до лікаря. Існують презервативи чоловічі і жіночі, але останні не особливо популярні для використання. Жіночі засоби захисту необхідно вводити у піхву за деякий час до початку статевого акту.

Класичні презервативи не всім подобаються тим, що іноді здатні приглушити відчуття від статевого акту. Але з’явилося багато варіантів, завдяки яким можна істотно урізноманітнити статеве життя, внести в неї яскраві фарби, побалувати себе і партнера. Сучасні вироби випускаються різних кольорів, з різними запахами і навіть смаками, але можуть порватися.

Що робити, якщо порвався презерватив?

Якщо трапилося так, що презерватив під час статевого акту порвався, необхідно прийняти термінові заходи. Навіть якщо сім’явивергання в чоловіків не сталося, жінка повинна проспринцюватися. Це допоможе знизити ймовірність настання вагітності. Іноді ще до виверження сперми деяке її кількість виділяється назовні, і навіть у цій малої порції можуть виявитися життєздатними сперматозоїди, здатні запліднити яйцеклітину.

Це може бути розчин лимонного соку або лимонної кислоти, борної або саліцилової кислоти або господарського мила.

Розчини треба робити полупроцентными, смак у них повинен бути трохи кислим. При надто сильної концентрації розчин може сильно обпекти слизову оболонку. Якщо все-таки не вдалося правильно розрахувати інгредієнти і при спринцюванні відчувається печіння, процедуру необхідно відразу ж припинити. Потім слід провести повторне спринцювання водою.

Проводити процедуру спринцювання слід із застосуванням мікроклізми, протягом 3-5 хвилин насіннєва рідина круговими рухами вимивається з піхви.

Прийом сперміцидних засобів

Деякі жінки використовують в якості оберігає сперміцидні засоби препарати. Їх необхідно вводити всередину піхви.

Коли розірвався презерватив, можна запобігти вагітності екстреним способом. Треба мати на увазі, що розвиток заплідненої яйцеклітини починається приблизно на 5-й день після статевого акту. Екстрена контрацепція на те і заснована, що діє швидше. Але результати від її застосування будуть успішними лише в тому випадку, якщо заходи щодо запобігання зачаття приймаються не пізніше 72 годин з часу статевого акту. У перші дні після акту приймають контрацептиви комбінованої дії орально.

З приводу прийому препаратів і їх дозування необхідно радитися з гінекологом, самостійний вибір контрацептиву може призвести до непередбачуваних наслідків. Появу нудоти і блювоти – найменш безпечні з них. Тому жінки, які піклуються про своє здоров’я і сімейної гармонії, уникають самолікування.

Через 1-2 дні можуть початися виділення, трохи схожі на менструальні. Це є свідченням того, що зачаття не відбулося. При відсутності будь-яких реакцій організму необхідно звернутися до гінеколога або хоча б зробити тест на вагітність. Екстрені заходи запобігання спрацьовують далеко не завжди, тому при регулярного статевого життя треба знайти кращий засіб.

Висловлюємо вдячність сайту mens.in.ua за надання матеріалів для створення статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code