vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як можна перевіритися на ВІЛ?

Вірусний імунодефіцит людини – хвороба, яка з’явилася вже в наш час. Як перевіритися на ВІЛ і бути впевненим, що його немає у вашому організмі? Як зробити це просто і швидко, що необхідно зробити, щоб не захворіти?

Как можно провериться на ВИЧ?

Перед тим як перевіритися на СНІД і ВІЛ, необхідно знати елементарні речі про цю хворобу. Священики назвали її “хворобою пороку”. Це назву отримав вірус, для якого не існує ніяких соціальних відмінностей і статусів. Він вражає будь-якого, незважаючи на його посаду або добробут. Передається він через контакти і викликає руйнування крові.

Хвороба СНІД

ВІЛ – це хвороба ситуацій. Вона передається тільки при прямому зіткненні між людьми, причому коли відбувається саме якийсь внутрішній контакт. Такі ситуації виникають у 99% таких випадків:

  1. Безладні статеві зв’язки, в яких має місце анальний, вагінальний секс без використання презерватива. Вірус може передаватися і при оральному сексі при попаданні статевих продуктів в організм партнера.
  2. Ця хвороба отримала широке поширення в середовищі наркоманів. Однією голкою для ін’єкцій могли користуватися відразу кілька людей.

Вченими-медиками в 1982 роки був виявлений та класифікований вірус, який вражає імунну систему людини. Він розвивається та розмножується в клітинах крові людини, знищуючи їх. Його розвиток знижує здатність опору будь-яким захворюванням, які присутні в тілі або культивують заражені клітини.

Заразившись Снідом і вчасно його не виявивши, людина ризикує отримати летальний результат від будь-якого, навіть несерйозного, захворювання. Причиною смерті може стати незначна застуда або поріз.

Хвороботворні бактерії, хвороби різних органів при потраплянні ВІЛ починають розвиватися в геометричній прогресії, викликаючи максимальний прояв своїх шкідливих і руйнівних якостей в людському організмі. Це призводить до незворотних змін і в більшості випадків до смерті.

Медики вже більше двадцяти років намагаються здолати цей підступний і витончений вид захворювання.

На сьогоднішній день поширення ВІЛ набуло вже рівня світової катастрофи. Згідно з даними, наданими ООН СНІД, тільки в 2000 році від цієї хвороби померло понад 16 мільйонів людей. У країнах Африки, де спостерігається низький рівень особистої гігієни, до 20% населення заражені Снідом. У Росії зараз проживає понад півмільйона людей, які ВІЛ-інфіковані.

Симптоматика захворювання

СНІД небезпечний тим, що розвивається тривалий час і довго може не давати про себе знати. Симптоми зараження їм носять характер звичайних станів, які можуть спостерігатися при інших різних захворюваннях.

У хворої людини через 3-4 тижні починає спостерігатися невелике підвищення температури до 38 градусів, з’являється слабкість у всьому тілі. Лімфатичні вузли збільшуються в розмірах, болить горло, на тілі висипають червонуваті плями, спостерігаються збої в роботі травного тракту.

Після дані ознаки захворювання можуть зникнути, але це аж ніяк не означає, що хвороба припинилася. Вона просто переходить в більш затяжну форму, яка може тривати до 12 років. Весь цей час людина може не знати про свою хворобу і при цьому заразити масу оточуючих його людей. Нерідко захворювання набуває швидкоплинної форми, що приводить до смерті.

Сьогодні доступний для кожного елементарний тест на ВІЛ-інфекцію, який можна пройти в медичних установах.

Причини відвідин кабінету тестування

Обстежитися на вірус Сніду спонукає наступне:

  1. Щоб уникнути ризику зараження, в першу чергу необхідно визначити свій статус по відношенню до ВІЛ. При отриманні позитивного результату, що свідчить про схильності вашого організму до захворювання, необхідно посилити контроль над ситуаціями, коли може відбутися інфікування.
  2. Інформація про те, що людина здорова, допомагає йому обрати таку лінію поведінки, у результаті якої ризик зараження зводиться до нуля. У разі підтвердження захворювання людина зможе запобігти зараженню своїх близьких і оточуючих його людей.
  3. Своєчасна діагностика хвороби у вагітних жінок допомагає запобігти народження ВІЛ-інфікованих дітей.
  4. Невідомість – набагато більш важкий стан, чим навіть підтвердження найгірших побоювань. Пройшовши тест, ви можете жити далі спокійно або чітко знати, з чим треба боротися.

Процес тестування

У Росії перевірка на СНІД проходить в звичайних поліклініках. Це безкоштовна процедура, тільки необхідно пред’явити паспорт. У людини береться кров з вени і методом імуноферментного аналізу в лабораторії перевіряється наявність антитіл по відношенню до цього вірусу. Результати аналізу та довідка про проходження тесту видаються протягом 5-10 днів.

Обов’язкове тестування на імунодефіцит проходять хворі перед оперативним втручанням, вагітні жінки та донори крові, певні категорії медпрацівників, наукових діячів і жителі інших держав, термін перебування в Росії у яких запланований більше трьох місяців.

У всіх регіонах Росії існують СНІД-центри крайового значення, які розташовуються у великих містах. У таких центрах можливо анонімне обстеження на ВІЛ і конфіденційне отримання рекомендацій щодо його профілактики. Вони видаються до або після проходження тесту.

Професійні медики ретельно розбираються з кожним і при необхідності проводять лікування. Психологи допомагають жити з цим захворюванням і підказують, як краще поводитися в нормальному суспільстві, не відчуваючи своєї неповноцінності.

На сьогоднішній день існують експрес-тести на СНІД, користуватися якими можна в звичайних домашніх умовах. Результати стають відомі менш чим через півгодини і допомагають людині вирішити питання, як перевірити себе на ВІЛ. Матеріалом для проходження процедури є слина або кров. У разі отримання позитивного тестування рекомендується негайно звернутися в найближчий спеціалізований центр для підтвердження результатів аналізу та проходження лікування при необхідності.

Крім зазначених організацій, дослідження на СНІД проводять всі шкірно-венерологічні диспансери та лабораторії, що працюють на комерційній основі. У таких закладах результати тесту стають відомі на 2-3 день після здачі крові.

При виникненні найменших підозр або появі незрозумілих симптомів, при підготовці до зачаття дитини найкраще ще раз переконатися в тому, що ви нічим не ризикуєте і здорові. Якщо відбулося позапланове злягання з малознайомим партнером без використання презерватива, краще відразу перевіритися, не відкладаючи цього надовго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code