vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як можна перевірити імунітет?

Імунітет людини є багаторівневою системою, яка здатна відбити атаки бактерій, вірусів, паразитів. Як перевірити імунітет організму, щоб захистити його від хвороб?

Как можно проверить иммунитет?

Насамперед, варто зазначити, що існує два види імунітету – гуморальний і клітинний. Гуморальний імунітет бореться з чужорідними мікроорганізмами, використовуючи для цієї мети білки-імуноглобуліни. Клітинний імунітет виконує завдання по виявленню і знешкодженню мікробів за допомогою лейкоцитів.

Головним завданням імунної системи організму є захист від мікробів, які здатні нашкодити здоров’ю людини. З метою діагностики даної захисту організму проводиться спеціальний аналіз – імунограма. Імунограма допоможе визначити стан гуморального і клітинного імунітету за допомогою аналізу лейкоцитів і імуноглобулінів.

Часто багатьох хвилює питання, як перевірити свій імунітет, адже це безпосередньо пов’язано із станом захисної функції організму проти різних захворювань.

Симптоми зниження імунітету

Організм людини часто подає сигнали про те, на що необхідно звернути увагу. Перед тим як перевірити імунітет, потрібно уважніше придивитися до себе, до свого самопочуття.

Якщо є постійне відчуття слабкості, ознобу, нездужання, то ці симптоми повинні насторожити. На слабкий стан імунітету вказують постійні головні болі, тяга до сну вдень і його відсутність вночі, періодична ломота в тілі. Порушення апетиту також може бути ознакою слабкої захисної функції організму. Імунітет людини не справляється зі своїм завданням, якщо за рік перенесено більше 10 інфекційних захворювань.

Стан шкіри є одним з декількох чинників при визначенні рівня захисту організму. У ослабленого людини бліда шкіра з висипаннями, лущенням і шкірними запаленнями. Зниження імунітету супроводжується темними колами під очима.

При слабкій захисної функції організму посилене виділення поту з характерним важким запахом. Часто при цьому підвищене потовиділення виникає без особливих причин.

Особливу увагу потрібно приділити стану нігтів і волосся. При порушенні імунітету нігті стають ламкими і слабкими. Буває, що на нігтях з’являються білі плями або вони стають нерівними. Волосся у ослабленого людини виглядають тьмяними, часто випадають, січеться і ламаються.

Стан імунної системи безпосередньо пов’язане зі здоров’ям кишечника. Справа в тому, що понад 70% імунних тканин сконцентровано в кишечнику. Тому дуже важливо тримати його в здоровому стані.

Депресія також може впливати на зниження захисного бар’єру організму. Це пов’язано з тим, що речовини-інтерлейкіни одночасно беруть участь в роботі нервової та імунної систем. Тому імунодефіцит і депресія взаємопов’язані, а потрібно звертатися відразу до двох фахівців – психотерапевта та імунолога.

Як визначити рівень імунітету?

Перш чим зайнятися підвищенням захисних функцій організму, потрібно з’ясувати, як визначити рівень імунітету. Як дізнатися, чи є захисний бар’єр проти шкідливих мікроорганізмів досить високим? З цією метою проводиться аналіз крові (імунограма). Для цього необхідно здати кров з вени – обов’язково натщесерце рано вранці. Дозволено пити тільки воду. Аналіз визначає загальну кількість лейкоцитів в крові і їх активність.

Імунний статус визначають у два етапи. Спочатку пацієнт робить загальний аналіз крові. Якщо є які-небудь хронічні захворювання, то пацієнтові пропонується пройти більш детальне обстеження. Після цього робиться імунограма (аналіз крові з вени), в якій докладно досліджується, на якій ділянці стався збій.

У разі якщо аналіз береться в дитини, необхідно враховувати, що захисна система до 5 років перебуває в процесі формування. Також для якісного дослідження необхідно близько 50 мл крові, що є відчутною втратою для організму дитини. Крім того, діти часто хворіють з-за природного формування свого захисного бар’єру проти інфекцій. Сама природа заклала цей процес, тому краще не втручатися.

Як підвищити захисні сили організму?

Рецепт підвищення захисних сил організму досить простий: необхідно вести здоровий спосіб життя, регулярно займатися фізичними навантаженнями, правильно харчуватися, вчасно обстежитися у фахівців і не запускати хвороби, вчасно лягати спати і приймати вітаміни.

Важливо систематично проводити очищення організму. З цією метою рекомендується щодня випивати натщесерце склянку води. Також потрібно вживати в їжу свіжі овочі і фрукти, які активно очищають кишечник (наприклад, буряк, капуста, перець, яблука, груші).

Потужним засобом для підвищення імунітету є загартовування. Загартовування треба починати поступово з 1 хвилини до 5-10 хвилин. Зміст загартовування полягає в тренуванні судин, що призведе до задерживанию інфекції. Найпоширенішими видами загартовування є обливання і рухливі види спорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code