vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як можна підняти імунітет при віл-інфекції

Як підняти імунітет при віл інфекції – складна проблема сучасної імунології. Адже вірус імунодефіциту пригнічує роботу захисних сил організму, роблячи її легкою «здобиччю» для багатьох недуг. Тому навіть проста застуда може закінчитися летальним результатом.

Как можно поднять иммунитет при вич инфекции

Зміцнення імунітету при віл

Підвищення імунітету при віл є першою і головною задачею як для пацієнта, так і для його лікуючого лікаря. Природно, здорові люди не помічають копітку роботу захисних сил організму. Але погіршення її якості обов’язково зверне на себе увагу тих, хто страждає вірусом імунодефіциту. Тому при ослабленому імунітеті навіть маленька царапинка може завдати значної шкоди.

Всім відомо, що шкірний покрив і слизові оболонки вважаються першою лінією захисту від вірусів і шкідливих мікроорганізмів, які викликають різні хвороби. Тому потрібно обов’язково підвищити імунітет при віл хворим, щоб поверхня зовнішньої захисту не знижувала кислотне середовище і кількість корисних бактерій. Адже завдяки їм людина приховується від різних інфекційних недуг.

Відновлення імунітету при віл включає підвищення кількості лейкоцитів, або білих кров’яних клітин, які знищують різні небезпечні бактерії. Вони є другою лінією оборони організму. Особливі білі кров’яні клітини (по-науковому B і Т-лімфоцити) теж беруть активну участь у процесі розвитку та збереження імунітету. Тому одні клітини задіяні у виробленні антитіл і перешкоджають розмноженню бактерій і вірусів. У той же час інші борються з хвороботворними і інфікованими клітинами.

Не варто забувати і про те, що імунна і гормональна системи дуже тісно пов’язані. Тому недостатній рівень гормонів може призвести до порушення функціонування захисних сил організму. Тому відновлення їх нормальної роботи може припускати прийом гормональних препаратів. Вони допоможуть налагодити роботу і підвищити опірність організму людини різним недугам.

Як підтримати імунітет при віл? Вирішення цього питання знаходиться в регулярному прийомі імуностимулюючих і загальнозміцнюючих препаратів. Крім них, фахівець призначає імуномодулюючі засоби, які є більш потужними, чим багато інші ліки. Тим не менш захворювання вимагає дотримання всіх призначень лікаря, оскільки в цьому випадку допускати зниження роботи захисних сил ні в якому разі не можна.

Способи підвищення імунітету

Лікарі радять звернути свою увагу на чорницю, малину і журавлину. Ці ягоди можуть похвалитися високим рівнем антиоксидантів, які допомагають організму боротися з різними недугами. Крім них теж варто ввести в свій раціон яскраві, кольорові, але обов’язково свіжі фрукти і овочі, вони володіють великою кількістю цих речовин.

Ні для кого не секрет, що зелений чай прискорює процес оновлення клітин, а чорний посилює роботу імунної системи. До того ж регулярне чаювання запобігає розвитку онкологічних захворювань. Проте надмірне вживання цього напою вимиває із організму калій і магній, які необхідні для роботи серця.

Завдяки йому стимулюється вироблення гормонів, які допоможуть підтримати імунітет. Для того щоб повністю відновити свої сили, треба спати приблизно 7 – 9 годин на добу. Також слід дотримуватися певного режиму, який збільшить якість нічного відпочинку.

Риба містить велику кількість вітаміну А, який сприятливо впливає на роботу імунної системи. Дари моря допомагають лейкоцитам знешкоджувати хвороботворну мікрофлору. А завдяки імуностимулюючу жирних кислот Омега-3 істотно знижується ризик захворіти на рак.

Більшість людей часто недооцінюють користь горіхів, адже всі їх види сприяють зниженню рівня холестерину в крові. Мигдаль має в своєму розпорядженні великою кількістю вітаміну Е, що сприяє підвищенню захисних сил організму людини. Лікарі часто рекомендують приймати його літнім людям. Бразильські горіхи можуть похвалитися селеном, який необхідний для повноцінної роботи імунної системи.

Дефіцит цинку призводить до ослаблення захисних сил організму. Наукові дослідження підтвердили, що регулярне вживання цинку значно скорочує тривалість протікання простудних захворювань. Була відзначена і користь глюконату, прийом якого з першого дня хвороби допомагає швидше її перемогти. Тому варто приймати загальнозміцнюючі препарати з високим вмістом цього мікроелемента. Проросле зерно, устриці, насіння гарбуза, нежирна яловичина і сільське молоко є природними джерелами цинку.

Розумні заходи

Як підвищити імунітет при віл інфекції? Існує безліч ефективних препаратів, що підвищують стійкість до різним вірусам і бактеріям.

Тим не менш, їх обов’язково повинен призначати лікар. До того ж хворий повинен перебувати під постійним медичним наглядом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code