vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як можна лікувати плоскостопість у домашніх умовах

Як лікувати в домашніх умовах плоскостопість ─ питання, що турбує багатьох. Впоратися з цією серйозною проблемою допоможе спеціальна гімнастика. Але перед тим як приступити до лікування, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Как можно лечить плоскостопие в домашних условиях

Види плоскостопості

Терміном плоскостопість позначають деформовану форму стопи з низькими склепіннями. Безумовно, при такому порушенні стопи практично повністю втрачають свої ресорні та амортизуючі властивості. У здорової людини стопа має 2 склепіння, один з яких поздовжній, а другий поперечний. 1 перебувати вздовж всієї стопи, а 2 ─ під основами пальців.

Стопа повинна добре амортизувати всі трясіння, які виникають в процесі ходьби. Природно, що при цьому обов’язково беруть участь обидва склепіння. Якщо їх положення деформоване, то будь навантаження на стопи викликає сильні больові відчуття. Існує 2 головні різновиди плоскостопості: вроджене та набуте. 1 вид практично не зустрічається, якщо його і діагностують, то тільки у новонароджених. Таке плоскостопість виникає із-за порушень розвитку тканин. Що стосується 2 види, то він є досить поширеним явищем.

Придбане плоскостопість зустрічається в абсолютно будь-якому віці і буває декількох видів:

 1. Травматична.
 2. Паралітична.
 3. Рахитическое.
 4. Статичний.

Найчастіше поява травматичної плоскостопості провокують значні пошкодження м’яких тканин м’язів і зв’язок, що зміцнюють склепіння стопи. Паралітична плоскостопість утворюється після поліомієліту та паралічу м’язів. Такий вид дефекту стопи практично неможливо вилікувати.

Що стосується рахитического плоскостопості, то воно з’являється після однойменної хвороби ─ рахіту. Він не дозволяє кісток стопи правильно сформуватися. Вони стають більш крихкими, тому під впливом навантажень стопа деформується і утворюється плоскостопість. Статична плоскостопість з’являється через слабкість м’язів стоп і гомілки. Часто воно вражає працівників «сидячих» професій.

Причини і симптоми плоскостопості

Зазвичай проблема плоскостопості з’являється з-за наступних причин:

 1. Погана взуття.
 2. Вагітність і зайва вага.
 3. Генетична схильність.
 4. Травми ніг і стоп.
 5. Рахіт, поліомієліт.
 6. Слабкість м’язів.
 7. Сильне фізичне навантаження.

Якщо людина помічає, що його стара взуття сильно стоптане і изношенна з внутрішньої сторони, то це свідчить про те, що у нього ─ плоскостопість. Ноги хворого не витримують звичайної ходьби або виконання роботи стоячи. Тому він страждає від різких хворобливих відчуттів. Найчастіше стопи болять після тривалих фізичних навантажень. Іноді біль може супроводжуватися судомами.

Сильний тиск від вагітності або ожиріння нерідко призводить до того, що людина відчуває болісні відчуття при ходьбі. Повернути початковий стан стоп в цьому випадку досить складно, оскільки стопа вже піддалася сильним порушень. Але носіння взуття з супінаторами допоможе преостановить подальший розвиток хвороби.

Часто пацієнти скаржаться на втому і біль у ногах, відчуття тяжкості, яке з’являється в кінці робочого дня. В області щиколоток може з’явитися набряклість. Якщо у хворого запущена форма плоскостопості, то крім ніг його може турбувати поперек. При цьому ходіння у взутті перетворюється в суцільну муку. Нерідко болючі відчуття в ногах поєднуються з частими мігренню.

У тих випадках, коли взуття дорослої людини стає мала, можна також говорити про наявність плоскостопості. Будь-яке збільшення стопи в довжину або ширину, як правило, підтверджує припущення про занедбаному дефекті. Тому потрібно обов’язково звернутися за допомогою до ортопеда.

Лікування плоскостопості

Виправити такий дефект стоп, як плоскостопість, можна навіть вдома. Але перед виконанням комплексу вправ потрібно обов’язково проконсультуватися з фахівцем. Так як ефективність лікування буде прямо залежати від виду цієї проблеми. Швидко позбутися від плоскостопості можна тільки на початкових стадіях його розвитку. Оскільки з часом стопа деформується настільки, що повернути її природний стан практично неможливо. Тому потрібно зміцнювати ту групу м’язів, яка підтримує звід стопи.

Існують різні варіанти того, як можна вилікувати недугу в домашніх умовах:

 1. Зміцнення організму.
 2. Гімнастика.
 3. Масаж.
 4. Правильна хода.

Варто відзначити, що при плоскостопості організм більш схильний до різних простудних хвороб. Тому потрібно обов’язково підтримувати імунну систему.

Комплекс гімнастичних вправ допоможе попередити появу судом, а також позбавить від хворобливих відчуттів при ходьбі. Регулярне напруга і розслаблення м’язів допоможе зняти хворобливі відчуття в протягом робочого дня. Добре для цієї мети підходить звичайне ходіння «на пальчиках» і на п’ятах, а також чергування зовнішнього і внутрішнього «ребра» стоп. Масаж повинен включати в себе розминають рух, згинання-розгинання пальців і переднього відділу стопи. Потрібно обов’язково проводити цю процедуру після вечірнього купання, так вода зніме набряки, а м’язи розслабляться. Масаж слід виконувати щодня по кілька разів. При ходьбі необхідно намагатися уникати тиску на середній відділ стопи. Амортизируясь на склепіння, людина тренує їх м’язи. Природно, така міра лікування та профілактики плоскостопості є досить складною. Спочатку вона може викликати сильний дискомфорт. Тим не менш, з часом він зникне, а правильна хода допоможе зберегти здоров’я стоп.

Висновок по темі

Лікування плоскостопості у домашніх умовах ─ досить тривалий і трудомісткий процес. Але регулярне виконання комплексу вправ допоможе назавжди позбутися цього дефекту.

Адже занедбане плоскостопість робить організм більш сприйнятливим до різних захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code