vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які методи хірургічного лікування при поперечному плоскостопості?

Поперечна плоскостопість, хірургічне лікування якого призначається тільки за рекомендацією лікаря, є досить небезпечним захворюванням.

Каковы методы хирургического лечения при поперечном плоскостопии?

Попередньо необхідно з’ясувати причину розвитку недуги:

 • зайва вага;
 • спадковість;
 • високий каблук або неправильне носіння взуття.

Медичні показання

Метою хірургічного лікування поперечного плоскостопості є ліквідація відхилень 1-го пальця, усунення запалення біля сумок сухожиль, виправлення деформації кістки, висічення наростів. Фахівці хірургії виділяють наступні показання для проведення операції:

 • наявність шишок на великому пальці, що заважає ходьбі;
 • 1-й палець зміщений всередину;
 • наявність кісткових наростів;
 • запалення сухожильних сумок;
 • тяжкий перебіг захворювання.

Лікувати сплощення зводу стопи можна з допомогою наступних видів хірургічного втручання:

 1. Экзостозэктомия (видаляє суглоби у дорослих і нормалізує функції м’яких тканин). Ця методика знімає обмеження в рухливості. Операція триває 1 ч.
 2. Артропластика (зменшує розмір фаланги пальця). Для часткового видалення наросту призначається остеотомія.
 3. Артродез (усуває кут розбіжності між плеснової кісткою і великим пальцем). Операція полягає в розсіченні кісток. Для їх фіксації використовують гвинти.
 4. Резекція (усуває неправильну форму кісток). При необхідності хірург скорочує середні плеснові кістки.
 5. Рилізинг (зменшує поперечний кут розбіжності).

Хірургічне лікування поперечного плоскостопості може проводитися за різними методиками. Остеотомія Мітчелла призначається при діагностиці захворювання 2-го ступеня. Операція виконується при вальгусной деформації у діток 16-25 років. Ця методика не здатна повноцінно усунути захворювання.

Додаткові методики

Остеотомія “Логрешено” полягає в проведенні резекції і поперечному висічення стопи. В проблемну ділянку заганяють трансплантат. Аналогічна методика по Брандесу призначається при діагностиці деформації артрозу 1-го плюснефалангового зчленування. Це лікування запобігає розвитку артрозу. Післяопераційний період триває 15 діб.

По завершенню операції з Бому і Чакліном усувається біль, але пацієнт не може наступати на стопу. Якщо хворому призначили артропластику і экзостозэктомию, тоді потрібно реабілітаційний період. Пов’язано це з тим, що після операції спостерігається зсув анатомічних точок фіксації на підошву. Протягом декількох місяців пацієнт повинен сформувати звичку до ходьбі, огранив навантаження на стопу. Після операції в 30% випадків спостерігаються рецидиви, так як ця методика не усуває причину розвитку поперечної плоскостопості.

Пацієнт може повернутися до повноцінної фізичної активності через 9 тижнів після операції. В процесі реабілітації хворий повинен носити ортопедичні устілки.

Можливі ускладнення

Операція може викликати такі ускладнення на стопі:

 • повільно загоюється тканину кістки;
 • з’являється гній і мозолі;
 • порушується чутливість;
 • відкривається кровотеча.

Якщо після закінчення хірургічного втручання пацієнтові не подобається зовнішній вигляд стопи, тоді проводиться пластична операція. З допомогою реконструктивної операції хворому швидко повертається можливість рухів. Ця методика спрямована на формування правильної форми стопи і усунення больового синдрому. Операція не передбачає застосування сторонніх тканин, що сприяє корекції зв’язкового апарату ступні.

Для фіксації стопи налагоджують гіпс. Його рекомендується зняти через 5 тижнів. В період реабілітації фахівці розробляють і зміцнюють м’язи і зв’язки ноги. Щоб повернути гнучкість пальцях, проводиться лікувальна гімнастика. Для підтримки переднього склепіння застосовують гумової манжет. Профілактика поперечного плоскостопості легкої форми призначається лікарем після огляду пацієнта. Хворий повинен зробити рентгенівський знімок ступні. Захворювання рекомендується лікувати комплексно.

Профілактичні заходи

До основних процедур, які проводяться при діагностиці розглянутого недуги, медики відносять:

 • лікувальну фізкультуру, спрямовану на зміцнення м’язів. Пацієнт повинен розводити і зводити п’яти, захоплювати і здавлювати стопами м’ячик, згинати і розгинати стопи. Ці вправи рекомендується виконувати 2-3 рази на день, так як вони підтримують тонус м’язів;
 • масаж стопи полягає у виконанні наступних процедур: здавлювання, погладжування, розтирання за допомогою кругообразных рухів пальців і кулака;
 • ванночки розслаблюють стопу. Процедура виконується у воді кімнатної температури. В рідину можна додати піну, морську сіль, шавлія, липу, ромашку. Трави використовують як відвару, яким замінюють воду. Для посилення розслабляючого ефекту у відвар додають ефірне масло лаванди або троянди;
 • ортопедичні вкладки і устілки представлені у вигляді ортопедичних засобів різної форми. Вкладки і устілки вибирають з урахуванням розміру і повноти ступні. При необхідності ортопедична продукція виготовляється на замовлення;
 • ортопедичне взуття використовується для профілактики захворювання у дітей. Ця взуття полегшує ходьбу, знижуючи втому і біль. Дитяче взуття повинна виготовляється з м’якої підошви і гарної шкіри.

Поперечна плоскостопість не лікується за рахунок носіння ортопедичних засобів. Спеціальні вкладки, взуття та устілки тільки припиняють деформацію стопи. Несвоєчасне лікування недуги може призвести до серйозних наслідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code