vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як лікувати плоскостопість: симптоми 3 ступеня

Як проявляється плоскостопість, симптоми 3 ступеня захворювання і його лікування – такі питання хвилюють пацієнтів. Термін «плоскостопість» використовується для опису стопи зі зниженим склепінням або його відсутністю. При цьому захворюванні втрачається амортизуючі функції стоп. У більшості випадків захворювання не чинить суттєвого впливу на життя людини і не заважає його діяльності. Але деякі види плоскостопості можуть викликати значні болі, які заважають людині стояти і ходити. Насамперед це стосується плоскостопості 3 ступеня. Перші його симптоми пацієнт може визначити сам. Плоскостопість найчастіше зустрічається у підлітків і молодих людей. Чоловіки і жінки однаково схильні до цього недугу. Бувають випадки як вродженого, так і набутого характеру.

Как лечить плоскостопие: симптомы 3 степени

Види плоскостопості

Стопа людини – це дивовижний природний механізм. У ній поєднані м’язи, зв’язки і 26 кісток. Склепінь стопи два: зовнішній і внутрішній.

Існує маса причин виникнення захворювання: важка робота, зайва вага, травма, параліч, вади розвитку. Стопа може уплощуватися подовжньо, поперечний і комбіновано. Лікарі розрізняють наступні види плоскостопості:

 • вроджене;
 • придбане;
 • паралітична;
 • травматична;
 • рахитическое;
 • статичний.

З назв, в цілому, зрозуміло походження захворювання. Вроджений вид зустрічається досить рідко і відбувається з-за вад внутрішньоутробного розвитку. Статична форма властива людям з групою причин:

 • вроджена слабкість зв’язок;
 • зайва вага;
 • незручне взуття;
 • зайві навантаження на стопи.

Характерні ознаки

Пацієнти часто відносяться до плоскостопості без належної уваги. Вважається, що недуга несерйозний і вимагає всього лише спеціального взуття. Але захворювання прогресує, і перша ступінь плоскостопості, для якої характерна відсутність симптомів, може розвинутися в третю. Тому кожний пацієнт з діагнозом «плоскостопість» повинен знати ознаки всіх стадій захворювання. Початкові ознаки:

 1. Біль при ходьбі, особливо при тривалих піших прогулянках.
 2. Зношеність взуття з внутрішньої сторони.
 3. Важко встигати при ходьбі за іншими людьми.
 4. Біль віддає в щиколотки і сухожилля.
 5. Звичайна взуття стає мала.
 6. Неможливо ходити на підборах.

Існує досить простий домашній тест для визначення плоскостопості. Для цього потрібно зробити відбиток босої стопи на папері (можна з допомогою рослинного масла). На відбитку фіксують олівцем дві лінії. Одна повинна з’єднувати краю заглиблення підошви. Друга – паралельно першій, перетинає найглибшу частину стопи. Якщо найвужча частина відбитка займає третину зафіксованого ділянки, стопа в нормі. Якщо відбиток ширше, стопа починає деформуватися, наявності плоскостопість.

При подібних ознаках необхідна консультація фахівця. Справа в тому, що схожі больові симптоми має варикозне розширення вен, і тільки лікар може точно визначити характер захворювання. Чим довше прогресує хвороба, тим сильніше болю. Вони турбують пацієнта навіть у стані спокою і охоплюють всю стопу. Важливо не довести недуга до найскладнішої, 3 ступеня. У цій стадії стопа повністю деформується. Висота її становить 1,5 див. Симптоми плоскостопості 3 ступеня наступні:

 • людина не може пересуватися пішки, навіть на короткі відстані;
 • будь взуття доставляє сильний дискомфорт;
 • болять не тільки стопи, але і коліна, спина;
 • спостерігаються набряки гомілок і колін;
 • після навантажень на стопи пацієнт страждає від головного болю;
 • суглоби пальців помітно змінені;
 • великий палець відхилений назовні.

У подібному стані неможливо займатися спортом і навіть виконувати звичну роботу. Людина не може ходити в магазини, обслуговувати себе і сім’ю. Плоскостопість викликає численні ускладнення: захворювання хребта, таза, колінних суглобів. Виникають неврози п’яткового нерва і п’яткові шпори, викликають пекучий біль. Формуються врослі нігті. Без лікарської допомоги плоскостопість 3-го ступеня перетворює пацієнта в інваліда.

Лікування плоскостопості 3 ступеня

Вилікувати складну форму плоскостопості без хірургічної операції неможливо. 3 ступінь означає залучення великої кількості анатомічних структур. Лікарі призначають лікування, спрямоване на зняття больового синдрому та набряків, поліпшення якості життя.

В цьому плані практикуються мануальна терапія, масаж, використання ортопедичних устілок. Але навіть комплекс лікування не принесе успіху, якщо захворювання носить запущений характер, і пацієнт пересувається з великими труднощами.

Хірургічне лікування вимагає структурних змін кісток і суглобів стопи. Основне завдання лікаря – вирівняти центр тяжкості тіла над ногою. Хірург перебудовує несучі частини п’ятки. Для цього на зовнішній стороні робиться розріз.

П’яткову кістку зміщують всередину, або в бік склепіння стопи і закріплюють з допомогою штифта або гвинта. Операція проводиться під загальним наркозом. Реабілітація після хірургічного втручання займає два місяці. Операція дає багато переваг, особливо для молодих жінок, які часто страждають відхиленням великого пальця через постійне носіння взуття на високих підборах. Особливо складно лікувати літніх пацієнтів з надмірною вагою і ознаками артрозу. Тим не менш хірургічне втручання назавжди врятує пацієнта від рецидиву хвороби.

Профілактика захворювання

Після оперативного втручання необхідні фізіотерапія, лікувальна гімнастика. Корисно захоплювати пальцями ніг дрібні предмети, на зразок морських камінчиків, прокатувати ступнями палицю, робити вправи для ніг з захопленням маленького м’ячика. Погладжування і розтирання ступень – самий простий і ефективний самомасаж.

Увечері необхідно приймати розслаблюючі ножні ванни. Ортопеди рекомендують теплу воду з морською сіллю, відварами цілющих трав (ромашка, подорожник, шавлія) або ефірними маслами (троянда, базилік, лаванда). Тривалість ванни повинна бути 15-20 хвилин.

Успішне лікування неможливе без підбору правильного взуття. Ортопедичне взуття замовляють у спеціалізованих салонах. Лікар може прописати носіння супінаторів, устілок або вкладишів, орієнтуючись на індивідуальний стан пацієнта.

Профілактика вимагає спеціальної дієти, багатої вітамінами. Жирні та копчені продукти, випічка, солодощі створюють проблему зайвої ваги, від чого страждають м’язи і зв’язки стоп. Дуже корисні для хворих з плоскостопістю яблука, насичені пектинами, холодець на основі бульйону з нежирної курки. Желюючі речовини добре відновлюють кісткову і хрящову тканину, особливо після операції.

Плоскостопість 3-го ступеня – серйозне захворювання зі складним лікуванням. Не варто доводити себе до зайвих страждань і піддавати ризику рівень свого життя. Визначивши у себе перші ознаки плоскостопості, слід відвідати лікаря-ортопеда і почати своєчасне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code