vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які функції виконує жовте тіло при вагітності?

Які функції виконує жовте тіло при вагітності? Дане питання викликає інтерес у багатьох жінок. З настанням вагітності в організмі жінки відбуваються значні зміни. Це стосується всіх органів. Робота серця значно збільшується, адже з’являється додатковий плацентарне коло, до кінця вагітності об’єм крові в організмі збільшується на 1-1,5 літра. Навантаження на нирки збільшується. Органи травлення страждають, причиною тому токсикоз, який виникає зазвичай в першому триместрі. Але найбільшим змінам піддаються статеві органи жінки.

Какие функции выполняет желтое тело при беременности?

Матка складається з:

  • шийки;
  • перешийка;
  • тіла.

Найвища її частина називається дном. Матка має три шари:

  • периметр;
  • міометрій;
  • ендометрій.

Будова внутрішнього слизового шару змінюється в залежності від фази менструального циклу. Якщо вагітність не настає, то цей шар відторгається і виходить разом з кров’яними виділеннями під час менструації. Коли настає маткова вагітність, ендометрій стає товщі, щоб живити плід. Відбувається це завдяки гормону прогестерону, що виробляється жовтим тілом.

Що таке жовте тіло

Жовте тіло – назва залози внутрішньої секреції. Утворюється в організмі жінки після овуляції. Овуляцією називається процес, що відбувається в організмі жінки в середині менструального циклу, коли дозрілий в яєчнику фолікул лопається і з нього виходить яйцеклітина.

На місці фолікула утворюється жовте тіло, називається воно так із-за характерного забарвлення. Тимчасова залоза виконує дуже важливу функцію, вона виробляє гормон естроген і прогестерон, який необхідний для розвитку вагітності. Цей гормон готує стінки матки до можливого прикріпленню заплідненої яйцеклітини. Під його впливом матка не скорочується і не відторгає чужорідне тіло.

Якщо вагітність настала, то жовте тіло буде продовжувати функціонувати протягом 10-12 тижнів, а іноді і до пологів. Заліза буде весь цей період виробляти прогестерон, який буде перешкоджати виходу нових яйцеклітин і менструації. Розміри залози під час вагітності 10-30 мм, відхилення від цієї норми свідчать про порушення в організмі жінки.

Зберігатися жовте тіло при вагітності буде до того, поки плацента не стане повноцінно виробляти гормони естроген і прогестерон. Часто жінка не може завагітніти-за недостатності жовтого тіла, коли тимчасова залоза виробляє занадто мало гормону, необхідного для вагітності. З цієї причини можливі викидні на ранніх термінах.

При недостатній кількості гормону може виникнути розвивається вагітність. Це визначення означає завмирання ембріона (плода) без довільного викидня.

Встановлюється через 2-6 тижнів після завмирання. Супроводжується тягнуть болями внизу живота, кров’янистими виділеннями, матка не відповідає терміну вагітності. Зазвичай менше за розміром для цього терміну.

При позаматкової вагітності жовте тіло в меншій кількості виробляє гормон. Щоб виявити таке порушення, потрібно всього кілька раз здати кров на аналіз ХГЛ. Патологія буде виявлена.

Освіта кісти в жовтому тілі

Якщо виявлена кіста в жовтому тілі, завагітніти можна, адже овуляція може відбуватися в іншому яєчнику. Кіста в жовтому тілі – поширене захворювання. Кіста – це порожнина, яка заповнена рідиною. Утворюється вона на місці жовтого тіла. Причини можуть бути різними. Це може бути через порушення балансу гормонів, із-за прийому засобів екстреної контрацепції. Вона може бути викликана:

  • запалення статевих органів;
  • абортами;
  • сильними фізичними навантаженнями;
  • жорсткими дієтами.

Якщо кіста була виявлена при вагітності, важливо знати, що шкоди ні матері, ні дитині вона не принесе. І, як правило, вона зникне до терміну 18-20 тижнів. Якщо це не відбувається, приймається рішення про лікування.

Матка при вагітності на невеликому терміні буде не сильно змінюватися. А ось з часом відчутні зміни будуть відбуватися.

Матка має форму груші. У жінки, яка не народжувала, вона має висоту приблизно 4,5-5 див. Тоді як в кінці третього триместру розміри матки при вагітності можуть досягати 38 див. Такою здатністю розтягуватися не володіє жоден орган.

Тому наслідки позаматкової вагітності, коли плодове яйце прикріпляється в яєчнику або трубі, настільки невтішні. У народжували ці розміри трохи більше. На початку вагітності матка знаходиться в малому тазі і практично не змінюється, тому що плідне яйце ще дуже маленьке.

Зміни можна побачити при проведенні УЗД після двох тижнів затримки менструації. УЗД на такому терміні робиться трансвагінально. Зміни в розмірі наступають приблизно після 6 тижнів вагітності.

Шийка матки і цервікальний канал

Шийка матки при вагітності щільна і закрита, розташований глибоко в піхву. Має синюшний колір, що є явною ознакою вагітності. Якщо при огляді гінекологом виявлено, що шийка матки менше 30 мм, то він може рекомендувати песарій для уникнення передчасних пологів.

Особливу увагу лікарів приділяється цервикальному каналі. Від його стану залежить, чи зможе жінка виносити дитину і не відбудуться передчасні пологи. Це назва присвоєно внутрішньої частини шийки матки, яка з’єднує піхву і матку. Дуже важливо, щоб канал був закритий з боку матки, так як організму дуже важко утримати міхур і дитини всередині.

У жінок, які вже народжували, цервікальний канал може пропускати палець, але якщо довжина шийки відповідає нормі, то все в порядку. Якщо цервікальний канал при вагітності зменшився і це підтвердило обстеження, може виникнути загроза передчасних пологів.

Нерідко під час вагітності виникає поліп цервікального каналу. У такій ситуації жінці рекомендується здати аналізи на виявлення онкології. Якщо вони негативні, поліп не болить, не кровит і не турбує вагітну, його лікування проводиться після пологів. Він може і зовсім зникнути після пологів.

Нерідким явищем є скорочення матки під час вагітності. Лікарі зазвичай ставлять діагноз гіпертонус. Часто при огляді вагітної після натискання на живіт м’язи матки приходять в тонус, то ж може відбуватися під час УЗД. Орган мимоволі реагує на натискання і напружується. Таке відбувається практично у всіх вагітних, загрози це явище не представляє, якщо через кілька секунд матка стає звично м’якою.

Якщо тонус супроводжується болями, лікар призначає відповідне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code