vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як і чому куріння впливає на потенцію у чоловіків?

Куріння тютюну впливає на всю статеву сферу. Відбувається порушення ерекції, розлад статевого потягу і є ризик розвитку безпліддя із-за неспроможності сперматозоїдів. Зміни відбуваються у зв’язку з чинять дію на судинну, нервову і ендокринну системи. Важливими фактороми є тривалість згубної пристрасті, кількість викурених сигарет в день і вік чоловіка. Після розвитку імпотенції відновити чоловічу силу можна, але на це потрібно чимало часу, за умови категоричної відмови від куріння.

1

Дія нікотину

Потенція має дуже велике значення для чоловічого здоров’я. Вона забезпечує статевий потяг, ерекцію до статевого акту і в процесі нього. Твердість статевого члена обумовлена кровенаполнением, яке посилюється більше 5 разів на момент ерекції. При цьому розладі відбуваються порушення, які перешкоджають припливу крові, нерідко за рахунок патології центральної нервової системи.

Нікотин чинить згубний вплив як на судини, так і на нервову систему. Його надлишок призводить до спазмування артерій. У процесі регулярного куріння стінки судин стоншуються, втрачають свою скорочувальну здатність. Відбувається стійке порушення кровотоку у курців зі стажем, протистояти розвинувся змін вкрай складно, ерекція здатна мимовільно з’являтися і відсутнім.

При викурюванні сигарет організм регулярно отримує надлишок нікотину, чадного газу, изопреновых сполук, ацетальдегід і деяких важких металів. Всі ці речовини перешкоджають кровотоку і кровонаповненню судин статевого члена.

У клінічній практиці доведено, що куріння тютюну впливає на потенцію. Зміни відбуваються на всіх рівнях чоловічого здоров’я. В процес залучені ерекція, лібідо і якість сперматозоїдів.

Вплив на нервову систему:

  • зниження рецепторної чутливості;
  • уповільнення передачі нервового імпульсу;
  • токсичне отруєння анатомічних структур головного мозку з подальшим порушенням їх функціональності;
  • відмирання великої кількості нейронів (нервових клітин).

1.1

Статевий потяг

Зниження лібідо відбувається через:

  • зниження вироблення гонадотропіну;
  • надлишку кортизону – виробляється в наднирниках, стимулюючий вплив мають 8 і більше сигарет, викурених за добу;
  • недостатнє кровопостачання ендокринних залоз та їх дисфункції.

Всі ці симптоми призводять до гормонального дисбалансу, який сприяє появі кіст та інших об’ємних утворень. А ці причини самі по собі призводять до імпотенції. Виходить, що стан погіршується не тільки подальшим курінням, але і розвинувся на тлі нікотинової залежності захворюваннями.

1.2

Сперматогенез

Сперматогенез – процес вироблення сперматозоїдів, що робить вплив на їх кількісний і якісний склад. Від цього залежить репродуктивна функція насінної рідини. Куріння у чоловіків молодого та раннього віку сприяє розвитку безпліддя. Це відбувається з наступних причин:

  • зниження активних сперматозоїдів;
  • зменшення кількості чоловічих статевих клітин в одиниці об’єму;
  • порушення продукції – зміна форми, генетичної складової, будови та біохімічного складу.

Ослаблені, генетично змінені, мають ферментативний і гормональний дисбаланс сперматозоїди не здатні повноцінно проходити через механічні та фізіологічні перепони на шляху до яйцеклітини, зачаття відбувається з працею. Ситуація значно погіршується, якщо є супутні захворювання статевої системи. Після запліднення великий ризик розвитку внутрішньоутробної патології у дитини. Жінці необхідно проінформувати гінеколога про згубний пристрасть статевого партнера, тоді при обстеженні лікар приділить більше уваги генетичних і фізіологічних порушень плода.

2

Відновлення після куріння

Куріння впливає на потенцію, і як тільки виникають перші проблеми, чоловіки задаються питанням про те, Чи можна вплинути на ситуацію. Думки фахівців неоднозначні: багато чого залежить від виду патології, ступеня її вираженості, тривалості згубної пристрасті та інших факторів. Єдине, в чому думки експертів схожі, – відмова від куріння завжди представляє позитивну динаміку стану здоров’я.

Вважається, що чим пізніше чоловік почав палити, тим більш сприятливий результат у лікуванні імпотенції. В юному віці продовжується дозрівання деяких систем, зокрема ендокринної. Остаточне формування відбувається в період статевого дозрівання. Якщо хлопчик пристрастився до куріння до його завершення, то зміни в статевій сфері будуть носити більш виражений і стійкий характер. Важливо якомога швидше відмовитися від куріння, через деякий час обов’язково спостерігається позитивна динаміка.

Після припинення регулярного надлишку нікотину кровопостачання в пенісі відновлюється. Це відбувається не відразу, але з часом судинні стінки відновлюють еластичність і скорочувальну здатність. Поліпшуються реологічні (в’язкість) властивості крові, виникає безперешкодний рух по стінках капілярів, знижується артеріальний тиск.

При відмові від звички зважаючи розвитку потенції або безпліддя, чоловікові варто обмежити себе і від пасивного куріння і короткочасних зривів.

Зміни стосуються всіх органів і систем. Поліпшення кровопостачання не залишається непоміченим для ендокринної системи. Поступово гормональний дисбаланс ліквідується і статевий потяг зросте, збільшиться потреба в регулярних статевих актах. Але чоловікові треба бути готовим до того, що на відновлення може знадобитися багато років, що зумовлено тривалістю залежності і фізіологічними особливостями організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code