vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які чоловічі аналізи необхідні при плануванні вагітності?

Одним з найважливіших елементів сімейного життя є чоловічі аналізи при плануванні вагітності. Загальний стан здоров’я чоловіка, відсутність у нього захворювань різного генезу, нормальне функціонування репродуктивних органів роблять дуже великий вплив на ймовірність вдалого зачаття здорової дитини. Усунення прихованих інфекцій і патологій у чоловіка забезпечує гарантію того, що дитина не буде мати вроджених захворювань або відхилень у розвитку.

Какие мужские анализы необходимы при планировании беременности?

Приблизний план обстежень

Комплексне обстеження чоловіка, яке проводиться у тому разі, коли подружжя планують народження дитини, включає ряд обов’язкових і ряд додаткових процедур. До обов’язкових процедур відносяться мікробіологічні дослідження та аналіз крові на виявлення прихованих форм венеричних захворювань, вірусу імунодефіциту, гепатиту, грибків, групи небезпечних для розвитку дитини TORCH-інфекцій.

До додаткових видів обстежень, проведених чоловікові перед вагітністю дружини ставляться специфічні види аналізів, необхідних у разі наявності генетичних або спадкових захворювань або ж у разі тривалих ускладнень при заплідненні або підозрі на безпліддя.

Спеціальні аналізи для чоловіків проводяться також при великій різниці у віці статевих партнерів, наявності вроджених патологій, розбіжності резус-фактору або груп крові.

Основним спеціалістом, що визначає програму обстеження чоловіка при плануванні вагітності, є уролог. Уролог може провести первинний анамнестичний опитування з метою збору інформації про можливих захворюваннях, патології або фізичних відхилень, провести ряд спеціальних заходів.

В першу чергу в процесі опитування лікар повинен з’ясувати, якими захворюваннями, що впливають на зачаття дитини, страждав або страждає майбутній батько. Виявляються спадкові або генетичні фактори, які можуть проявитися при зачатті дитини.

Після цього проводиться профілактичний огляд зовнішніх статевих органів чоловіка з метою виявлення патологій. У нього входить огляд члена, тестикул, пахових лімфатичних вузлів, кровоносних судин сечостатевої системи.

Далі проводиться попереднє ректальне обстеження та пальпація передміхурової залози, проводиться відбір виділень передміхурової залози для проведення відповідного мікробіологічного дослідження.

Потім за результатами опитування та огляду призначаються загальний аналіз крові та аналіз сечі, а також спеціальні аналізи, що дозволяють отримати повну і достовірну інформацію про здоров’я обстежуваного.

З урахуванням отриманих даних складається програма підготовки до подальших обстежень профільними фахівцями. При необхідності призначається спеціальна дієта і режимні заходи, куди входить, наприклад, відмова від куріння, прийому спиртних напоїв, наркотичних і збуджуючих речовин, утримання від статевих зносин та ін.

Терапевтичне обстеження

Обстеження чоловіка терапевтом при плануванні вагітності дозволяє діагностувати при їх наявності ряд захворювань, що передаються по спадку, таких як бронхіальна астма, гіпертонія, серцево-судинні захворювання, захворювання центральної нервової системи й інші.

При терапевтичному обстеженні проводяться наступні аналізи:

 1. Загальний аналіз крові і сечі.
 2. Визначення групи крові та резус-фактора.
 3. Аналіз крові на вміст чоловічих гормонів і інсуліну.
 4. УЗД або комп’ютерна томограма (при необхідності).
 5. Електрокардіограма для осіб старше 45 років.

Терапевт за результатами проведених аналізів може призначити відповідні профілактичні або лікувальні процедури, виписати необхідні препарати або направити пацієнта для лікування в стаціонар.

Мікробіологічні аналізи

Мікробіологічні аналізи, що проводяться чоловікам під час обстеження при плануванні вагітності, дозволяють виявити присутність в організмі хвороботворних мікроорганізмів, які є збудниками різних захворювань, в тому числі, що передаються статевим шляхом. Багато венеричні захворювання можуть приводити до порушень функціонування сечостатевої системи чоловіка і негативно впливати на репродуктивні функції організму.

Аналіз на наявність латентних або прихованих венеричних захворювань проводиться, як правило, за методом дослідження полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) зіскрібка тканин уретри, дозволяє виявляти багато хвороботворні організми, зокрема:

 • кандиди;
 • трихомонади, гонококи і спірохети;
 • уреаплазми, токсоплазми, мікоплазми;
 • гарднерели і папіломи;
 • збудники герпесу та інших вірусних інфекцій.

Дуже часто за добу до проведення комплексного аналізу ПЛР на наявність венеричних захворювань, обстежуваній вводять спеціальний препарат, що провокує загострення прихованого захворювання. Іноді в якості методу провокації захворювання використовують вживання гострої, копченої або солоної їжі, або ж прийом в невеликих кількостях слабоалкогольного напою – вина або пива.

Аналіз ПЛР дозволяє з великою ймовірністю визначати наявність хвороботворних мікроорганізмів. Однак у деяких випадках мікробіологічні дослідження можуть включати при необхідності серологічне дослідження на наявність антитіл при гострому перебігу захворювання, аналіз мазків ротової порожнини на кандидоз або герпес, інші необхідні проби.

При наявності в організмі чоловіка збудників інфекційних захворювань обом подружжю призначається відповідне лікування, незалежно від результатів аналізів у жінки.

Аналіз спермограми

Спермографический аналіз проводиться у чоловіків похилого віку, після перенесених венеричних хвороб або хірургічних операцій на статевих органах або ж при підозрі на чоловіче безпліддя.

При аналізі спермограми проводяться дослідження, що включають:

 1. Визначення кольору, складу і обсягу виділяється сперми.
 2. Аналіз кількості сперматозоїдів, їх будови й активності;
 3. Мікробіологічні дослідження на наявність патогенної мікрофлори, лейкоцитів або еритроцитів.

Спермограма дозволяє вивчити функціонування репродуктивних органів чоловіка і зробити висновок про здатність його до зачаття дитини. Перед проведенням аналізу спермограми протягом 3-5 днів слід дотримуватися спеціального режиму, що включає:

 1. Відмова від снодійних, наркотичних або сильних знеболюючих засобів.
 2. Утримання від прийому психотропних препаратів та антибіотиків.
 3. Відмова від вживання алкогольних, що збуджують або тонізуючих напоїв.
 4. Виключення з щоденного раціону продуктів, таких, як приправи, соління, маринади, надмірно гостра або солона їжа.
 5. Недопущення радіаційного впливу, переохолодження або перегрівання організму.
 6. Обмеження силових фізичних вправ.
 7. Статеве утримання.

Аналіз секрету передміхурової залози

Це дослідження проводиться при підозрі на можливі запальні або інфекційні захворювання сечостатевої сфери чоловіки. Відбір секрету проводиться з уретри шляхом ректального масажу передміхурової залози. Отриманий матеріал підлягає мікроскопії з метою діагностики запальних процесів і функціональних порушень залози. Крім цього проводяться мікробіологічні дослідження секрету на наявність патогенних мікроорганізмів, а також присутність у ньому фракцій крові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code