vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як антибіотики впливають на стан імунітету

Після проведеної терапії безліч хворих цікавиться тим, як антибіотики впливають на імунітет і яким чином можна поліпшити свій стан, якщо вживання антибіотиків неминуче.

Как антибиотики влияют на состояние иммунитета

Про те, що такі препарати необхідні для врятування життя, усунення пухлини або після проведеної операції, свідчить безліч лікарів. Однак у наш час люди зловживають антибіотиками, медичні фахівці призначають ці препарати навіть при можливості вилікувати захворювання іншими видами ліків.

За допомогою антибіотиків лікарям вдалося врятувати життя багатьом пацієнтам. При зловживанні такими препаратами відбувається мутагенная реакція бактерій і розвиток недуг, що не підлягають лікуванню даними ліками. Вплив антибіотиків на імунітет патогенно, оскільки руйнує як небезпечні для організму бактерії, так і корисні.

Чому порушується імунітет?

Провокуючи руйнування і повне знищення необхідних мікроорганізмів, антибіотики послаблюють імунітет. Для бактерій і грибків шлунково-кишкового тракту, відсутність яких порушує функцію травлення або робить її неможливою, подібні дії небезпечні. Дані мікроорганізми дозволяють правильно перетравлювати і засвоювати надходять з їжею речовини. Знищуються та дріжджові гриби, які відповідають за нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту.

Вбиваючи одночасно патогенні і необхідні бактерії, антибіотики порушують функціонування багатьох систем організму, чим знижують імунітет хворого. При таких діях погіршується загальний стан хворого. Таким чином, може статися аномальне збільшення кількості дріжджових грибків, що підвищує ризик їх виходу за межі кишечнику та проникнення в інші галузі організму. Відбувається негайна реакція імунітету, спрямована проти грибкових бактерій у непризначених для них місцях – організм починає боротися з ними. Дріжджові грибки починають виділяти шкідливі для імунітету ферменти і викликають дисбаланс в гормональному фоні організму.

При підвищеній проникності кишечника відбувається проникнення продуктів розпаду дріжджових грибків, імунітет починає з ними боротися, через що розвивається алергія на ті продукти харчування, до яких здорова людина не відчуває алергії.

Основні негативні наслідки впливу антибіотиків на корисні бактерії:

  • відбувається сильна проникність кишечника;
  • порушується гормональний фон;
  • розвивається алергічна реакція на певний вид продуктів харчування;
  • порушення імунної системи із-за постійних алергічних реакцій;
  • розвиток аутоімунних патологій у вигляді ревматоїдного артриту, аутоімунного гломерулонефриту, хвороби Крона і інших недуг;
  • одним з найважчих наслідків є розвиток імунодефіциту, імунологічне безпліддя та онкологічні недуги.

Таким чином, функціонування імунітету може порушитися до стадії невірної ідентифікації небезпечних бактерій і знищення власних. Фахівці східної медицини вважають, що якщо антибіотики порушили функцію травлення у хворого, то пошкоджується селезінка. Ознаками цього стану є рідкий стілець, метеоризм і здуття живота. Дисфункція селезінки стає причиною нестачі необхідної організму біологічної енергії. У хворих відзначається відчуття замерзання в кінцівках, погіршений апетит, втома, придбання нездорового кольору обличчя.

Що потрібно робити, щоб максимально зберегти роботу селезінки?

Селезінковий орган відповідає за дії вологи в організмі. Коли антибіотики порушують функціонування селезінки, організм накопичує рідину і утворює мокротиння.

Це стає причиною розвитку патологій (запальних процесів вуха, ангіни, алергії, скупчення мокротиння, що призводить до кашлю і хвороб дихальних шляхів).

За умови ослабленого стану даного органу після постійного вживання такого роду препаратів повноцінно відновитися він нездатний, зважаючи на необхідність вживання антибіотиків зростає, їх призначають вже при менш небезпечних для життя захворювань. Тому до вживання антибіотиків потрібно поставитися вкрай обережно, а краще їх використовувати тільки за умови неможливості повного одужання за допомогою інших ліків або фітотерапії. Останній вид терапії дозволяє досягти максимального ефекту за допомогою індивідуально підібраних лікарем зборів трав, які допомагають усунути дисбаланс імунітету організму.

Дана методика вимагає постійного лікарського контролю і зміни терапії. Постійне вживання нового збору трав з протимікробними властивостями дозволяє вилікувати не одну хворобу, а весь організм. Але по відношенню до деяким людям це майже не діє, тому доводиться вдаватися до лікування медикаментозними засобами, в тому числі і антибіотиками. Тому чим обережніше людина буде ставитися до лікування антибіотиками, тим менше він буде вболівати в подальшому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code