vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Висип на члена у чоловіків: причини, симптоми і лікування в домашніх умовах

Чоловічий статевий член покритий чутливою шкірою, а його головка забезпечена великою кількістю сальних залоз. Будь-яка інфекція або бруд є чинником, здатним спровокувати розвиток запалення і стати причиною різного роду висипань.

На геніталіях у чоловіків можуть з’явитися плями різного розміру, точкова висипка, бульбашки, пухирі і т. д. Подібні прояви нерідко супроводжуються сверблячкою, печінням, болем, порушенням сечовипускання, почервонінням і набряком. Такі симптоми є приводом для звернення до фахівця. Як правило, після обстеження у пацієнтів виявляють захворювання сечостатевої системи, які потребують медикаментозного лікування.

1

Причини виникнення висипу

До появи висипки на члена у чоловіків найчастіше приводять:

 • недотримання особистої гігієни;
 • безладне статеве життя;
 • випадкове зараження інфекцією при відвідуванні лазень, саун та басейнів.

Висипання можуть проявитися в якості алергічних реакцій, внаслідок запальних процесів як інфекційного, так і неінфекційного характеру, хвороб та уражень шкіри, венеричних, онкологічних захворювань та інших патологій статевої системи.

Еритематозний висип в паху з’являється при подразненні шкіри, перетворюється в запалені, почервонілі нерівності, не містять бульбашок з рідиною. Рани можуть мати різні розміри від кількох міліметрів до 1,5 див. Причиною папульозний висипки — бульбашок з рідинним складом всередині і діаметром від 0,3 до 1 см є антитіла в крові при синдромі Рейтера.

1.1

Венеричні хвороби

Часто висипаннями на статевому члені супроводжуються венеричні захворювання, що передаються статевим шляхом.

Найпоширеніші хвороби:

Найменування захворювання Симптоми і характер висипань Фото
Сифіліс

Інфекційне захворювання, що супроводжується запаленням і характеризується тяжким перебігом. Збудником інфекції є бліда трепонема, яка поширюється по всьому організму, вражаючи шкірний покрив і слизову. Зовнішні прояви характеризуються різними висипаннями, виразками та ерозійними формуваннями, які можуть з’явитися і на статевому члені. Характер висипу визначається ступенем занедбаності процесу і стадією сифілісу:

 1. 1. Проявом захворювання на першій стадії є твердий шанкр, який представляє собою шорсткі червоні виразки невеликого розміру, які мають ущільнені краю.
 2. 2. На другій і третій стадіях сифілісу відзначається виникнення інших висипань на пенісі і голівці: точкова висипка, вузлики, червоні плями та ерозивні формування
Хламідіоз Інфекційне захворювання, збудником якого є хламідії. Висипання на пенісі не відносяться до типовим ознаками патології, так як інфекція локалізується в слизовій оболонці уретри. Висип при хламідіозі відзначається в рідкісних випадках. Зазвичай це відбувається при приєднанні вторинної інфекції, коли імунітет чоловіки вже досить ослаблений.
Гонорея Захворювання, викликане гонококової інфекцією, яка не здатна розмножуватися на поверхні шкіри. Однак при будь-якій формі недуга проявляється червоними висипами поблизу вогнищ інфекції. Найчастіше висип при гонореї у чоловіків виникає на голівці фалоса і вуздечці крайньої плоті. Симптоматика доповнюється виділеннями з сечового каналу, мають неприємний запах. При попаданні гонококів в кров висипання можуть з’явитися на інших ділянках тіла
Трихомоніаз Одне з поширених венеричних захворювань, провокатором якого є одноклітинна найпростіше — піхвова трихомонада. У представників сильної статі захворювання протягом тривалого часу протікає безсимптомно. Виникнення гнійних виділень з уретри, почервоніння та висипи на статевих органах, що супроводжуються сверблячкою, свідчить про розвиток хронічної форми трихомоніазу
Генітальний герпес Розвивається при попаданні в організм вірусу простого герпесу 2 типу і характеризується інфекційним ураженням пеніса, зовнішніми ознаками якого є сверблячі хворобливі бульбашки невеликого розміру з каламутним вмістом всередині
Фтириаз (лобкові воші) Висипання на члені, викликані укусами комах, представлені у вигляді червоних крапок. Заразитися вошами можна під час статевих контактів або за допомогою використання предметів гігієни людини з фтириазом

1.2

Грибкові інфекції

Грибкові інфекції вражають статеві органи чоловіка. Одним з таких захворювань є кандидоз, або молочниця. Його особливість — виникнення дрібної висипки на статевому члені. Провокатором патологічного процесу є дріжджоподібні гриби Candida, які відносяться до умовно-патогенної мікрофлори, активирующейся при зниженому імунітеті в організмі.

Кандидоз є заразним захворюванням і може передаватися статевим шляхом. Пітниця і висипання при молочниці супроводжуються гіперемією і набряком головки пеніса і його крайньої плоті, виникненням білого сирнистого нальоту з кислим запахом. В якості додаткових симптомів захворювання виділяють свербіж і печіння статевого члена, що посилюються під час відвідування туалету і виникнення болю при статевих актах.

1.3

Запальні захворювання шкіри

У дерматології виділяють захворювання запального характеру, які супроводжуються ураженнями шкіри з утворенням різноманітних висипів. До їх числа відносять: псоріаз, дерматити та екзему. Патологічний процес може локалізуватися на певних ділянках шкіри й має особливість розповсюджуватися по всьому організму. У деяких випадках дерматозным поразок піддається статевий член. Характер висипань при даних захворюваннях відрізняється:

 • Дерматит – виникає як алергії на медикаментозні препарати, предмети побутової хімії і інші шкідливі хімічні сполуки. При цьому захворюванні відзначається запалення певних ділянок шкіри, поверхня якої стає лупиться і набуває рожевий колір.
 • Екзема – починає проявлятися з області паху, поступово захоплює весь статевий орган. При цьому шкіра на пенісі грубіє, стає горбистою і покривається плямами.
 • Псоріатичні висипання – представлені у вигляді гладких бляшок червонуватого кольору, які поступово починають лущитися, в результаті чого відбувається утворення тріщин. Шкірні ураження при псоріазі супроводжуються болем.

1.4

Онкологія

Іноді виникнення висипу відбувається на тлі онкологічних захворювань. Злоякісні прояви на шкірі пеніса характеризуються появою:

 • загоюються ран і виразок;
 • висипань;
 • пігментації.

Нерідко прояви при раку супроводжуються деформацією статевих органів.

2

Види висипу

За характером і зовнішньому вигляді висипу на статевому члені можна судити про активність запального процесу, ступеня ураження та стадії захворювання.

Найчастіше на пенісі зазначається освіта білих жирових прищів, великої червоної або дрібної точкової висипки.

2.1

Біла

Білі висипання є нешкідливими змінами епідермісу на статевому члені. Найчастіше це жирові прищі, зовні нагадують білі вузлові ущільнення.

Такі висипання можуть покривати всю поверхню пеніса. Білі прищі для чоловіків представляють скоріше естетичну проблему. Видалити їх можна за допомогою лазера.

2.2

Червона

Висипання червоного кольору є патологічним симптомом, що свідчить про розвиток якогось захворювання. При виникненні подібних проявів потрібне термінове лікування. Чоловік з червоними висипами на члені може бути носієм інфекції.

Серед причин виникнення червоної висипки на пенісі виділяють:

 • Запалення сальних залоз головки члена. Проявляється точкової вугровим висипом червоного кольору. Найчастіше діагностується у дітей старшого віку і підлітків.
 • Алергія на статевому органі. Причини її виникнення можуть бути різними: невідповідні засоби гігієни, синтетична білизна, вплив деяких медикаментів, харчові продукти, погана середовище піхви у статевої партнерки і т. д.
 • Поразка грибковою інфекцією найчастіше виникає на голівці статевого члена чоловіка і набагато рідше на його шкірному покриві.

2.3

Дрібна

Дрібна висипка на голівці пеніса у чоловіка свідчить про розвиток баланопоститу — запалення статевого члена, при якому в процес втягується його головка і крайня плоть. Дане захворювання дуже часто виникає на тлі цукрового діабету. Сприяючим фактором є знижений імунітет, надлишок цукру в сечі і недотримання правил особистої гігієни.

3

Діагностика

При виявленні висипань на статевому члені необхідно відразу звернутися до фахівця. Лікування захворювання призначається тільки після діагностики. Крім візуального огляду і аналізу скарг пацієнта, передбачається ряд лабораторних досліджень, що дозволяють визначити збудників інфекції.

В першу чергу проводять мікроскопічний аналіз мікрофлори: беруть мазок з уретри з метою визначення ступеня запального процесу та здійснення оцінки складу мікрофлори.

При підозрі на венеричні захворювання пацієнтам призначають тести:

 • прямої імунофлуоресценції — ПІФ;
 • імуноферментний — ІФА.

У разі виникнення висипань на статевому члені, обумовлених розвитком алергічної реакції, проводиться дослідження на визначення алергену з допомогою відповідних аналізів і алергопроб.

4

Лікування

Лікування висипань на статевому члені при ЗПСШ бактеріальної етіології проводять за допомогою атибиотикотерапии, місцевих процедур: інсталяції уретри і фізіотерапевтичних методів. Вірусні захворювання (СНІД, герпетичну інфекцію) лікують спеціальними препаратами (таблетками, мазями, кремами), антибіотики призначають лише в разі приєднання бактеріальної інфекції.

Терапія медикаментами:

 • Для лікування венеричних захворювань чоловікам прописують Цефіксим, Азитроміцин, Офлоксацин, Доксициклін, Ципрофлоксацин, Еритроміцин.
 • При кандидозі в зоні статевих органів чоловікам призначають таблетки Флуконазолу і Клотримазол крем.
 • Герпетичні висипання усуваються за допомогою антивірусних препаратів: Фармцикловира, Валтрекса та Ацикловіру. Дані засоби можуть застосовуватися в якості таблеток для перорального вживання, ін’єкційних розчинів для внутрішньовенного введення, мазей і кремів для зовнішнього використання.
 • Алергічні висипання на голівці і шкірі пеніса усуваються за допомогою антигістамінних препаратів: Цетрину, Лорано, Лоратадину. Передбачається обов’язкове виявлення і виключення всіх алергенів і подразників. З метою зменшення свербежу та іншої неприємної симптоматики чоловікам призначають стероїди, а для зміцнення імунної системи — вітаміни.

Лікування висипу на статевому члені у більшості випадків проводять у домашніх умовах. Перед застосуванням лікарських засобів пацієнтам рекомендується ознайомитися з описом препаратів, суворо дотримуватись інструкцій та лікарських призначень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code