vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Виразки на статевому члені: причини, діагностика, лікування, профілактичні заходи

Виразки — це червоні запалені рани, які можуть гноїтися, хворіти, свербіти. Наявність таких утворень на статевому члені у чоловіків може свідчити про наявність якогось серйозного захворювання. Найчастіше присутня і інша симптоматика, що властива тій чи іншій патології.

Обов’язково необхідно як можна раніше відвідати фахівця, так як діагноз може виявитися для пацієнта смертельним. Лікар призначить ряд необхідних аналізів, проведе діагностику, після чого визначить лікування.

1

Причини появи виразок

Виразки на члені з’являються на голівці пеніса або на крайній плоті. Найчастіше вони являють собою червоні запалені болячки. Зазвичай жодних дискомфортних відчуттів освіти не приносять: вони не болять і не зудятся.

До найпоширеніших причин появи виразок на статевому органі у чоловіка можна віднести наступні патології:

Захворювання Причини Характеристика і опис Інша симптоматика Фото
Генітальний герпес Передається статевим шляхом Збудником захворювання є вірус простого герпесу. Герпес першого і другого типів здатні уражати слизову оболонку і шкірні покриви статевих органів. На пенісі з’являється велика кількість дрібних безболісних бульбашок, які з часом розкриваються, перетворюючись у виразки Підвищена температура тіла, загальне нездужання, утруднене хворобливе сечовипускання, збільшені лімфатичні вузли
Сифіліс Передається статевим шляхом або від матері до дитини при народженні Існує кілька форм сифілісу (первинний, вторинний, третинний, вроджений). Збудником патології є бліда трепонема. Виразкові утворення характерні для всіх форм захворювання. Вони невеликого розміру, безболісні, часто покриті невеликою кількістю серозного відокремлюваного Твердий шанкр на лобку, плями і висип, погіршення самопочуття
Гангренозний баланіт Сечостатеві інфекції, травми, недотримання правил особистої гігієни здатні стати причиною розвитку баланита Гангренозний баланіт характеризується наявністю дрібних виразкових заглиблень. Їх часто покриває гнійна висип. Сам же гнійний субстрат має дуже характерний різкий запах і колір Підвищена температура, кровотечі, некроз голівки статевого члена, рідше — викривлення пеніса (після перенесення захворювання)

Існують і інші причини утворення виразок. Наприклад, донованоз або пахова гранульома, паховий лімфогранулематоз, синдром Бехчета та інші. Справа в тому, що багато захворювань неможливо визначити відразу. Деякі патології проявляються лише в запущених стадіях. А синдром Бехчета складається з величезного переліку симптомів, до яких відносять запалення судинної оболонки ока, афтозний стоматит, ураження статевих органів. Саме тому рекомендується відразу йти в медичний заклад, щоб пройти повне обстеження та виключити частину можливих діагнозів.

Також причиною здатні бути не тільки хвороби, але і травми або інші ушкодження шкіри в інтимних місцях.

2

Діагностика та лікування

Діагностичне дослідження передбачає кілька етапів. Спочатку лікар-уролог проводить візуальний огляд статевих органів. Після цього найчастіше пацієнту призначають загальний аналіз крові та бактеріальний посів сечі. Якщо у виразках присутній гнійний субстрат, то його теж можуть взяти на аналіз.

При підозрі на інші патології може бути призначено низку додаткових обстежень, у тому числі в інших фахівців.

Лікування буде залежати від результатів діагностики. Зазвичай в нього входять і медикаменти, і народні засоби. Аптечні препарати нерідко включають в себе таблетки і мазі для зовнішнього застосування.

Не слід намагатися поставити собі діагноз самостійно. Цим повинен займатися лікар. Лікування в домашніх умовах без консультації лікаря також не рекомендується.

3

Профілактичні заходи

Щоб уникнути проблем з виразками на статевих органах, слід ретельно дбати про своє тіло. Допомогти в цьому зможуть деякі прості рекомендації:

  1. 1. Необхідно стежити за гігієною своїх статевих органів. Митися треба регулярно, бажано використовувати спеціальні засоби для інтимної гігієни.
  2. 2. Потрібно вибирати зручне і якісне нижню білизну. Воно не повинно натирати геніталії або сковувати рухи. Не можна купувати білизна з синтетичних матеріалів, щоб статеві органи не зопрівали. Варто вибирати вільні труси або шорти, тканина яких легко пропускає повітря.
  3. 3. Важливо запобігати презервативами. Нерозбірливі сексуальні зв’язки є причиною зараження захворюваннями, які можуть з’явитися виразки. Слід убезпечити себе, використовуючи спеціалізовані засоби контрацепції.
  4. 4. Варто мінімізувати ризик травм. Навіть несильно пошкодження шкіри в інтимному місці може стати причиною утворення виразки. Бажано цього уникнути. Наприклад, акуратніше голитися або не носити одяг з замком, який часто чіпляє шкіру.
  5. 5. Необхідно регулярно відвідувати медичні установи. Як вже згадувалося вище, не всі захворювання можна визначити відразу. Тому багато пацієнтів звертаються до лікаря з уже запущеними патологіями. Щоб цього не допускати, слід звертатися до фахівців в цілях профілактики.

При вже наявних виразках прийом в уролога відкладати не можна, щоб патологія не встигла прогресувати ще сильніше. Слід пам’ятати, що іноді це ще й небезпечно для життя пацієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code