vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Види кісти яєчника при вагітності її симптоми і лікування

Кіста яєчника при вагітності – це досить поширене явище, але не треба одразу панікувати. Не всі види кіст є небезпечними для вагітних, більше того, багато з них можуть розсмоктатися самі по собі. Тому перш, чим впадати у відчай, треба розібратися, що це саме за освіту і які наслідки воно тягне.

Виды кисты яичника при беременности ее симптомы и лечение

Які бувають види доброякісних утворень

Кіста яєчника – доброякісне новоутворення на яєчнику, що представлено у вигляді порожнього мішечка, заповненого рідким або напіврідким вмістом. Найбільш часто зустрічаються наступні види новоутворень яєчників:

  1. Фолікулярна.
  2. Кістозна.
  3. Дермоїдна
  4. Эндометриодная.
  5. Кіста жовтого тіла.

Не всі вони сумісні з вагітністю. Так, при фолікулярній кісті вагітність виключається, адже в цьому випадку в кісту перетворюється недорозвинений або не розірвався фолікул. А її вміст – рідина, що призначалася для живлення яйцеклітини. Формування фолікулярної кісти робить неможливим утворення нових фолікулів, у свою чергу, це перешкоджає зачаттю.

Зате вона добре піддається медикаментозному лікуванню, а в деяких випадках розсмоктується сама по собі і не впливає на подальший зачаття.

Кистома – це одне з найбільш небезпечних утворень в період очікування дитини. Її небезпека пов’язана з високим онкологічним ризиком. До того ж цей вид ніколи не розсмоктується самостійно, тому підлягає терміновому видалення. Подібного роду новоутворення може бути заповнено як рідиною, так і слизом. В діаметрі вона може досягати тридцяти сантиметрів.

Виникнення ендометріоїдних кісти пов’язане з розростанням тканин матки на яєчник. Заповнена вона густою рідиною коричневого кольору. Зростання такого роду освіти зазвичай носить гормональний характер. Що сприяє формуванню і посиленого росту цієї кісти в період вагітності, коли значно змінюється баланс гормонів. Розрив эндометриодной кісти призводить до крововиливів в черевну порожнину.

Дермоїдні освіти при вагітності пов’язані з патологією у розвитку ембріона і неправильної закладки органів і тканин. Формуються вони з зачатків экзодермы, що закладені в яєчниках і складаються з щільної капсули з різноманітним змістом. Так, ці доброякісні освіти можуть включати будь-які частини тіла людини: зуби, волосся, шкіру, жирову тканину. Розміри дермоидных утворень коливаються в широкому діапазоні і можуть досягати десяти сантиметрів в діаметрі. Цей вид кісти, як правило, вимагає хірургічного втручання.

Симптоми формування кісти яєчника

Найчастіше при кісти яєчників спостерігаються болі внизу живота, збільшення його об’єму і здуття живота, набряки, часте сечовипускання. Ці симптоми можуть бути пов’язані і з протіканням вагітності, тому дуже часто жінки не підозрюють про формування кісти.

Серед інших ознак наявності кісти іноді може зустрічатися підвищення температури, почастішання серцебиття, біль внизу живота при фізичних навантаженнях і т. д. Якщо не застосовувати ніякого лікування, то при збільшенні розмірів кісти можливі болі в попереку і паху. Кісти жовтого тіла практично безсимптомно, але якщо вони досягають великих розмірів, то можуть викликати сильні болі внизу живота, запальний процес в яєчниках і інші вище перераховані симптоми. При розриві кісти можуть спостерігатися втрата свідомості, запаморочення, нудота, блювота, лихоманка.

Діагностика захворювання

Кіста при вагітності зазвичай визначається випадково під час проведення ультразвукового дослідження. Коли наявність кісти вже виявлено, то необхідно постійне спостереження гінеколога і комплексне обстеження для з’ясування причин її появи та можливих ризиків для здоров’я матері і дитини. Також, коли не вимагається термінове видалення, необхідно проходити планове УЗД яєчників один раз в місяць.

Кіста при вагітності: лікування

Вагітність – це важливий період в житті жінки, адже з самого зачаття вона несе відповідальність за нове життя. Тому будь-яке захворювання під час вагітності викликає у майбутньої мами занепокоєння. Так, багато хто задається питаннями, впливає новоутворення на проходження вагітності і безпечно в цей період лікування? Зазвичай при виявленні кісти, якщо її розміри не критичні, фахівці не поспішають призначати будь-яке лікування, а лише проводять спостереження за ростом і розвитком.

Адже більшість невеликих кіст розсмоктуються вже протягом досить короткого проміжку часу. Вважається, що такі кісти не несуть ніякої шкоди, і якщо вони не зникнути самі, то лікувати їх можна вже в післяпологовий період.

Якщо ж подібне новоутворення не зменшується і не проходить саме по собі, то лікарі приступають до лікування, яке безпосередньо залежить від його виду і розмірів. Для лікування кіст, що не несуть прямої шкоди для плоду і його матері, застосовується консервативне лікування. Як правило, це вітаміни, лікувальна фізкультура та дієтотерапія. Таким чином, наприклад, проводять лікування кісти жовтого мішка. При эндометриодной кісті зазвичай ще призначають гормональні, спазмолітичні та седативні препаратами для збереження вагітності.

Якщо ж консервативні засоби не дали бажаного результату або ж новоутворення несе небезпеку для здоров’я й життя, то застосовується хірургічне втручання. Операцію проводять у разі ризику перетворення доброякісного утворення в злоякісне, що дуже часто трапляється при кистоме, якщо існує небезпека розриву, коли існує можливість проблем при пологах і в деяких інших ситуаціях. Дана операція проводиться максимально акуратно спеціальними інструментами, щоб зменшити втручання в організм майбутньої матері.

Так, на сьогодні хірургічне втручання найчастіше проводять точковими розрізами – методом лапароскопії. І лише у важких випадках проводиться повноцінна порожнинна операція. Звичайно, операція лякає кожну майбутню маму, але потрібно пам’ятати, що не проведене вчасно лікування може призвести до більш небезпечного екстреного хірургічного втручання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code