vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вагітність на терміні 3 тижні від зачаття

Жінки, які планують зачаття заздалегідь, намагаються побачити симптоми вагітності вже в перший тиждень затримки менструації. Вагітність 3 тижні від зачаття, термін якої ще називають 5 акушерських тижнів, вже має свої характерні ознаки. Акушерський термін вагітності вважається від першого дня останньої менструації, тому зазвичай відрізняється від фактичного віку плода на два тижні.

Беременность на сроке 3 недели от зачатия

Саме на терміні три тижні від зачаття проведений тест на вагітність може показати слабку заповітну другу смужку. Це означає, що в крові почав вироблятися головний гормон вагітності – ХГЛ. Але крім цього незаперечного підтвердження вагітності є й інші симптоми, що сталося зачаття. Зміни на третьому тижні відбуваються як на фізичному рівні, так і на психологічному.

Зміни у фізичному стані жінки

Найбільш часто у вагітної на третин тижня спостерігаються наступні ознаки:

  1. Прискорене сечовипускання.
  2. Потягування внизу живота.
  3. Груди стає більш щільною.
  4. Сонливість.
  5. Нудота.
  6. Зростання апетиту.

Існує помилкове уявлення про частих позивах до сечовипускання, як про ознаку з’явилася вагітності. Багато майбутні матері вважають, що це вже плід давить на сечовий міхур. Але це зовсім не так. Часте сечовипускання пов’язано з тим, що в організмі жінки сталася зміна гормонального фону.

Потягування внизу живота ні в якому разі не можна плутати з тягнучим больовим синдромом. Тягне біль внизу живота може бути ознакою можливого викидня і слід негайно звернутися до лікаря, а легке потягування симптом того, що зародок знайшов собі місце на стінці матки і приліплюється до неї. Відчуття потягування можна порівняти з почуттям внизу живота за пару днів до настання менструації.

На 3 тижні після зачаття груди починає змінювати свою структуру. Внаслідок зміни гормонального фону відбуваються метаморфози у грудях, що з цього моменту починає готуватися до виробництва молока. З цього моменту і до кінця вагітності молочні залози можуть стати більш чутливі.

Третій тиждень вагітності може характеризуватися таким цікавим станом організму, як сонливість. У деяких жінок тяга до сну може бути настільки сильною, що їй може бути складно навіть просто встати з ліжка. Сонливість майбутньої матері на такому ранньому терміні, як 3 тижні пов’язана з тим, що ембріон тільки починає свій розвиток, а організм використовує всі свої запаси енергії, щоб визначити, що це за чужорідне тіло в організмі і як далі з ним співіснувати. Тому чоловікам у цей період потрібно поставитися з розумінням до майбутньої матері своєї дитини і не ставити це в докір.

Токсикоз на ранніх термінах вагітності досить поширене явище. Пов’язано це знову ж з підвищенням гормонів в організмі жінки. Тому ранній токсикоз – звичайний стан для вагітної жінки, хоча і дещо неприємне.

Як було сказано, організм витрачає багато енергії для подолання стресу у зв’язку з появою стороннього тіла. Тому йому потрібно заповнювати запаси не тільки за допомогою сну, але і їжі. Вагітні жінки на ранніх термінах відчувають часте відчуття голоду.

Психологічні ознаки вагітності

У вагітних часто спостерігається безпідставна часта зміна настрою. І знову винуватцем такого стану стає гормональна перебудова організму жінки. Майбутні матері стають неврівноваженими і емоційно не стабільними. У вагітної жінки, термін вагітності якої 3 тижні, за короткий проміжок часу настрій може швидко змінитися від припадку сміху до істеричного плачу.

Ультразвукове дослідження

Ультразвукове дослідження покаже розмір заплідненої яйцеклітини, яка вже прикріпилася до стінки матки, що допоможе визначити вік зародка і поставити акушерський термін вагітності. У лікарів існує спеціальна таблиця, за якою можна визначити термін вагітності в залежності від величини зародка.

Плід на 3 тижні після зачаття має розмір 4-5 мм в діаметрі з урахуванням всіх оболонок, які його оточують. Плодове яйце на цьому терміні має вигляд каплевидної освіти, яке заповнене рідиною. Ембріон настільки маленький, що при УЗД його неможливо розглянути.

Розташування плодового яйця найчастіше зустрічається у районі маткових труб (в одному з верхніх кутів матки). Але інші прикріплення заплідненої яйцеклітини не є патологією.

Гінекологічний огляд

На 3 тижні вагітності при відвідуванні лікаря, приводом якого може бути затримка менструації, жінці належить пройти, крім ультразвукового дослідження, також і гінекологічний огляд. При цій процедурі на 3 тижні при наявності вагітності лікар повинен виявити такі ознаки:

  • посилення кровотоку в області статевих органів (статеві губи, піхва, шийка матки стають набряклими і синюшними);
  • зміна розмірів і форми матки (матка приймає більш округлу форму і збільшується в розмірах);
  • симптом Горвіца-Гегера (розм’якшення тканин шийки матки);
  • симптом Губарєва-Гауса (незвично сильна рухливість шийки матки, спричинена внаслідок її розм’якшення).

Третій тиждень від початку вагітності – це тільки початок довгого і важкого, але в той же час радісного шляху зростання і формування дитини для жінки. З цього терміну жінці необхідно повністю переглянути свій спосіб життя і відмовитися від усіх шкідливих звичок, тому що тепер вона несе відповідальність не тільки за своє здоров’я, але і за життя маленької істоти всередині неї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code