vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

В2 вітамін

В2 – вітамін, який є абсолютно незамінним органічним з’єднанням у структурі людського організму. Нестача цього і більшої кількості інших вітамінів веде до дестабілізації життєво важливих систем і підсистем, утруднень в нормальному функціонуванні внутрішніх органів. Нестача вітаміну істотно позначається на зовнішньому вигляді людини: незадовільний стан волосся, зубів, шкіри. І це всього лише незначні відгомони того, що відбувається всередині.

В2 витамин

Важлива інформація про вітаміни

Про те, що вітаміни потрібні кожному, сьогодні знають всі. Що ж вони з себе представляють? Нерозуміння природи і функцій вітамінів нерідко веде до їх неправильного використання, що призводить до безглуздих спроб вітамінізувати організм неусвояемыми продуктами та препаратами. Якщо знати набір простих відомостей про вітаміни, труднощів цей процес не викличе.

Насамперед, вітамін потрібен як каталізатор різних ферментів, що беруть участь в гормональному обміні. Якщо на упаковці синтезованих вітамінів виявлено напис «0 калорій» – це всього лише рекламний трюк. Загальновідомо, що ці речовини не мають ніякої енергетичної цінністю, тому їх вживання вітається навіть у разі дотримання суворої дієтотерапії. Для здорового функціонування всього організму потрібні вітаміни групи B, A і інших, в іншому випадку системи і підсистеми, внутрішні органи запускають патологічні процеси і механізми збоїв.

Навіщо потрібно вживати, наприклад, вітамін В2 (рафінований елемент), який є структурним компонентом у складі харчових продуктів? Це необхідно, тому що більшість необхідних речовин не синтезується, не виробляється в людському організмі автономно. Головне виняток з правила – вітамін D, який не надходить ні з їжею, ні з водою, ні з рафінованими вітамінними комплексами, а самостійно виробляється в організмі під дією сонячного світла.

Крім нормального вітамінного стану, в людському організмі бувають 3 патологічних:

  • гіповітаміноз (присутність одного або декількох вітамінів в недостатній кількості);
  • гіпервітаміноз (надмірність одного або декількох вітамінів);
  • авітаміноз (повне відсутність одного або декількох вітамінів).

Крім вітамінів, існують речовини, відомі як антивітаміни. Антивітаміни перешкоджають повноцінній реалізації функцій і діяльність вітамінів, сповільнюючи вітамінні обміни шляхом вбудовування в реакції обміну. Якщо була відзначена неусвояемость або безрезультатний прийом вітаміну В2 (або будь-якого іншого), потрібно виключити ймовірність дії антивитамина в організмі.

Що таке рибофлавін

Цей вітамін або рибофлавін є надзвичайно важливою речовиною не тільки для здоров’я, але і для краси.

Авітаміноз або гіповітаміноз загрожує скороченням тривалості життя людини, передчасним старінням, втратою шкірного тонусу, погіршенням зору, перевтоми, занепадом сил, стресами, знервованістю, депресіями, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, погіршенням стану імунітету. Тому шкіра людини є своєрідним індикатором рівня B2: герпес на губах, освіта фурункулезных ран, ячмені. Вони можуть служити сигналами гіповітамінозу або авітамінозу.

Функції вітаміну В2 включають в себе спалювання цукру, регулювання роботи підшлункової і щитовидної залоз, переміщення кисню, а також забезпечення дихання кожної людської клітини. Без цього вітаміну неможлива повноцінна робота мозку і гарний зір.

Якщо на тілі людини присутні рани і шрами, які довго не загоюються і не згладжуються, призначається дієта, яка включає в себе велику кількість продуктів, що містять B2.

Крім іншого, B2 стимулює ріст клітин, зокрема, шкірних, що прискорює повільні процеси різноманітного заживання. Офіційна медицина наполягає на тому, що у найближчому часі цей вітамін буде застосовуватися в лікуванні катаракти неоперабельним шляхом.

Рибофлавін збільшує тривалість життя кров’яним тельцям, коли з’єднується з вітаміном В9, який інакше називають фолієвою кислотою. З’єднуючись з B1, B2 здійснює прискорення засвоєння заліза. Неможливість засвоювати залізо – велика проблема для вагітних жінок, тому їм слід збагачувати свій раціон вітамінами групи В.

Чому відбувається дефіцит B2 в організмі людини? Як було зазначено, це може бути пов’язано з розвитком патологічних процесів у структурі щитовидної залози. Іноді його дефіцит пов’язаний з наявністю антивитамина в крові людини або сусідством з речовинами, які його вбивають: психотропні препарати, борна кислота, протизаплідні засоби і багато іншого.

Харчові продукти з високим вмістом вітаміну

Вітамін В2 можна вживати в складі рафінованих полівітамінних комплексів, але це необов’язково для тих, хто дотримується принципів здорового харчування в своєму щоденному раціоні. Головне – знати, в яких продуктах міститься максимальна кількість цієї речовини.

Один з лідерів таких продуктів – білі гриби. Білий гриб, знайдений в далекому і чистому лісі, а не в промисловій зоні або на узбіччі дороги є справжнім поживним дивом. Слід пам’ятати, що будь-який харчовий продукт втрачає частину корисних властивостей у процесі термічної обробки. Кращий спосіб зберегти рибофлавін в білих грибах – засушити їх. Білий гриб сушений не тільки корисний, але і гранично ароматний і смачний, їм можна насолоджуватися круглий рік.

В2 зберігають овочі та зелень (брокколі, спаржа, салати). Крім того, рибофлавін присутня в паростках пшениці, курячої і яловичій печінці і нирках.

Уважно прислухаючись до свого організму, відстежуючи стан шкіри і волосся, вживаючи здорову їжу в помірних кількостях, можна не боятися гіповітамінозів та авітамінозів, які загрожують розладом нормального функціонування всього організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code