vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

В яких випадках необхідне УЗД яєчників у жінок?

УЗД яєчників у жінок сьогодні є дуже поширеним методом обстеження органів малого тазу. Практично кожна представниця прекрасної статі стикається з цією процедурою протягом життя. Ультразвукова діагностика дозволяє розпізнати і виявити патологічні зміни в яєчниках, порушення і захворювання, простежити динаміку перебігу захворювання. Даний метод досить економічний з фінансової точки зору, высокоинформативен, абсолютно безпечний для загального здоров’я, не настільки тривалий по витраченому часу, а результати обстеження пацієнт може отримати відразу після його закінчення.

В каких случаях необходимо УЗИ яичников у женщин?Коли робити УЗД яєчників, визначається лікарем-гінекологом в залежності від мети дослідження. Якщо необхідно виявити можливі порушення або наявність запальних процесів в органах малого таза, то рекомендується проводити УЗД на 5-7 день менструального циклу. Якщо ж метою є оцінка функціональності яєчників, то проводити УЗД рекомендується кілька разів на протягом усього циклу.

Ультразвукове дослідження яєчників дозволить оцінити такі показники, як:

 • положення яєчників щодо матки;
 • структура яєчників;
 • розміри яєчників;
 • розміри фолікулів і жовтого тіла.

Ультразвукове обстеження яєчників може бути призначено у випадках, якщо:

 • проводиться підготовка до вагітності;
 • присутні болі менструального характеру;
 • є систематичні больові відчуття внизу живота;
 • є збої менструального циклу;
 • виявлено захворювання молочних залоз;
 • є запалення придатків матки.

Види ультразвукової діагностики яєчників і підготовка до їх проведення

З допомогою ультразвуку яєчники обстежуються трьома способами:

 1. Трансабдомінально. Обстеження проводиться за допомогою спеціального широкого датчика, яким водять по передній нижній стінці живота. Ультразвукові хвилі глибоко проникають в органи через черевну стінку і дозволяють лікарю зчитувати інформацію та бачити її на екрані монітора.
 2. Трансвагінально. Спосіб обстеження яєчників за допомогою введення датчика в піхву вважається більш інформативним на відміну від попереднього, оскільки датчик знаходиться ближче до досліджуваних органів і, відповідно, є можливість розглянути яєчники під різними кутами.
 3. Трансректально. У цьому випадку обстеження проводиться через пряму кишку. Даний спосіб використовується переважно у відношенні дів, яким необхідно провести обстеження на предмет наявності тих чи інших патологій органів малого тазу, які трансабдомінальний датчик виявити не здатний.

Якщо належить трансабдомінальне обстеження пацієнту рекомендовано за кілька днів до процедури виключити зі свого раціону продукти, які спричиняють газоутворення і бродіння в кишечнику. Безпосередньо перед самою процедурою (приблизно за годину) необхідно випити воду без газу в достатній кількості, щоб сечовий міхур під час обстеження був повний. Це робиться для того, щоб отримати більш чітку картину досліджуваних органів.У разі якщо УЗД буде проводитися трансвагінально, наповнювати сечовий міхур перед процедурою немає необхідності. Навпаки, не рекомендується пити за кілька годин до проведення цієї медичної маніпуляції.

Перед трансректальним обстеженням необхідно спорожнити сечовий міхур і кишечник.

Як проходить ультразвукове обстеження яєчників

Трансабдомінальне обстеження яєчників відбувається наступним чином: пацієнт лягає на кушетку і звільняє від одягу нижню частину живота, на яку буде завдано спеціальний гель-провідник. Спеціальним датчиком лікар буде водити по низу живота, злегка натискаючи. Обстежувані органи лікар буде бачити на екрані монітора.

Якщо УЗД проводиться трансвагінально, то пацієнтка повинна звільнити від одягу нижню частину тіла і лягти на спину, зігнувши ноги в колінах. На спеціальний датчик одягається презерватив, після чого він вводиться в піхву. Таким чином, лікар зможе обстежити яєчники на предмет наявності або відсутності тих чи інших патологій.

При проведенні трансректального обстеження необхідно лягти на лівий бік і зігнути коліна. Потім датчик обережно вводиться в пряму кишку, роблячи знімки під різними кутами. Знімки будуть відображатися на моніторі апарату УЗД.

Після закінчення процедури діагностики лікар заповнить протокол обстеження, в якому буде міститися докладний опис і характеристика обстеженого органу (норма або патологія), а також підсумкове висновок. Протокол обстеження надається пацієнту. Розшифровка результатів УЗД буде проводитися лікарем, який направив пацієнта на даний вид обстеження.

Таким чином, ультразвукове дослідження яєчників є досить точним і доступним методом діагностики різних патологій даного органу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code