vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни, які рекомендується вживати при переломах кісток

Вітаміни при переломах кісток є обов’язковими для швидкого відновлення організму пацієнта. Завдяки достатній кількості вітамінів і корисних елементів в організмі кістки при переломах почнуть швидше зростатися, а всі інші тканини відновлюватися і регенерувати. Проте не кожна людина має достатню кількість усіх вітамінів і мікроелементів в організмі. Найчастіше спостерігається їх нестача, що і призводить до послаблення кісткових та інших видів тканин.

Витамины, которые рекомендуется употреблять при переломах костей

Звичайно, багато в чому це залежить від харчування людини, проте не завжди навіть при повноцінному харчуванні можна поповнити запаси вітамінів в організмі до достатнього рівня. Для цього пацієнту рекомендується щодня приймати спеціальні комплекси з вітамінами і мінералами. Це необхідно для швидкого одужання людини. Зараз фармацевтичні компанії розробили велику кількість медикаментів, які містять вітаміни і мінерали для відновлення організму і підтримки здоров’я на необхідному рівні. Особливо важливо їх приймати при ушкодженнях тканин, т. к. після переломів для пацієнтів потрібні особливі види препаратів.

Кальцій при переломах

Кожна людина знає, що наші кістки – це кальцій. Саме цей елемент є важливим для зміцнення кісткових структур. Майбутнім мамам перед зачаттям і під час вагітності рекомендується пити препарати, які містять кальцій, а також якомога частіше їсти продукти з високим вмістом кальцію. Саме під час вагітності організму потрібно як можна більше кальцію, так як у плода формуються кісткові структури. Крім того, кальцій необхідний не тільки для зміцнення кісток. Він благотворно впливає на роботу нервової системи, серця і кровоносних судин. В середньому кожній людині потрібно приймати щодня по 1200 мг цього елемента.

Кращими натуральними джерелами кальцію є молочні продукти: молоко, сир, сметана, сир та інше. Крім того, багато людей вважають за краще замість готових препаратів з кальцієм перетирати шкаралупу курячих яєць, бажано білого кольору. Це хороше джерело кальцію. Шкаралупа перетирається в порошок і випивається по одній ложці щодня. До речі, цей засіб допомагає при алергіях. Крім цього, люди раніше використовували крейду в якості джерела кальцію. Коли в організмі не вистачає кальцію, він починає забирати речовина в першу чергу саме з кісток. З-за цього кісткові структури людини стають більш крихкими, підвищується ризик отримання тріщини або перелому кістки. За підозри на дефіцит кальцію пацієнту рекомендується пити такі препарати, як Кальцій-Д3 Нікомед, Кальцимин та інше.

Вітамін Д3 при переломах кісток

Однак не тільки вміст кальцію важливо при лікуванні переломів кісток. Для того щоб мінерал засвоювався в організмі пацієнта, потрібна достатня кількість такого вітаміну, як Д3. Якщо в організмі людини недостатня його кількість, то буде засвоєно лише 10% кальцію.

До речі, в літній сезон у людини поповнюється запас цього вітаміну, оскільки самі сонячні промені є джерелами Д3. Крім того, цей елемент входить до складу багатьох круп, хліба, молочних продуктів. Краще всього їсти житній хліб, так як в ньому великий вміст необхідного елемента.

А ось взимку лікарі рекомендують скористатися спеціальними препаратами, які містять це з’єднання. Найчастіше препарати з кальцієм міститься і сам вітамін Д, так що при їх вживанні будуть і кальцій, і елемент Д на належному рівні. Це дуже важливо для вагітних жінок. Але краще всього почати приймати препарат до зачаття дитини. До речі, найкраща профілактика розвитку рахіту у дітей – це достатня кількість кальцію і мікроелемента Д.

Інші корисні елементи

Фосфати і солі фосфору. Солі фосфору є засобом, який активізує процес синтезу клітин кісткових тканин, що перешкоджає їх руйнування.

Подібними властивостями володіють фосфати. І солі фосфору, і фосфати необхідні для того, щоб зміцнювати кісткові тканини і запобігати тріщини і переломи. Якщо у людини вже є перелом або інше ушкодження тканини, то необхідно скорегувати харчування: треба їсти побільше продуктів, що містять фосфор. Наприклад, кращим джерелом фосфору є м’ясо риби, а також різні водорості. Так що при переломах потрібно налягати на ці продукти. Крім того, необхідно постійно пропивати комплекси вітамінів і мінералів, щоб попереджати дефіцит цих елементів. Якщо в організм людини надходить достатня кількість фосфатів і солей фосфору, то скелет буде розвиватися гармонійно. Причому це актуально не тільки для дітей і підлітків, але й для людей всіх віків.

Цинк і магній. Багато травматологи попереджають, що нестача цинку і магнію може відбитися на здоров’я скелета людини. Лікарі завжди призначають препарати, які містять ці речовини, для того щоб лікувати переломи кісток, а також проводити профілактику проблем скелета. Якщо в організмі людини спостерігається нестача обох елементів, то білки, які надходять з продуктами харчування, будуть погано всмоктуватися. А вони дуже важливі для формування кісткових структур. Крім того, нестача магнію може несприятливо відбитися на роботі кровоносних судин і серця.

Піридоксин та фолієва кислота. Для кісткової тканини дуже важливо наявність фолієвої кислоти та піридоксину в організмі людини. Фолієва кислота відома як вітамін В9, а піридоксином називають вітамін В6. Обидва ці речовини беруть участь у формуванні колагенової частини скелета людини. Морська капуста є кращим джерелом фолієвої кислоти. А ось піридоксин можна знайти у багатьох морепродуктах. Крім того, обидва ці елементи містяться в овочах і фруктах. Крім цього, можна пророщувати зерна пшениці. Вони є незамінним джерелом багатьох корисних мінералів і вітамінів.

Вітамін В12. Обов’язково для відновлення кісток після переломів та інших порушень необхідно підтримувати в організмі потерпілого достатню кількість В12. Це з’єднання впливає на роботу клітин, які беруть участь в побудові самої кістки. Якщо в організмі відсутній це речовина, то кісткова структура починає виснажуватися, а це підвищує ризик появи переломів і тріщин. Найкращий джерело вітаміну В12 – це молочні продукти харчування.

Вітамін К. Людині, у якого є перелом або будь-яке інше пошкодження скелета, необхідно пропивати комплексні препарати, які містять в тому числі і вітамін Що Якщо в організмі людини спостерігається дефіцит цього з’єднання, то велика кількість кальцію буде вимиватися з організму людини з сечею. Це призводить до того, що кістки дуже довго і погано зростаються. Дана речовина організм може синтезувати самостійно, але тільки тоді, коли немає порушень у розвитку мікрофлори кишечника. Крім того, частково цей вітамін надходить в організм людини з продуктами харчування. У зв’язку з цим дуже корисно їсти молочні продукти, оскільки вони є найкращим джерелом вітаміну К.

Аскорбінова кислота

Цю речовину можна знайти в овочах і фруктах. Особливо корисно їсти чорну смородину, чорницю і цитрусові.

Людина обов’язково повинен приймати відповідні вітаміни при переломах кісток та заповнювати їх запас в організмі для якнайшвидшого одужання. Але потрібно проконсультуватися з лікарем і вибрати відповідні медикаменти. Вітаміни необхідні кожній людині, так що краще кожен рік пропивати певні вітамінні комплекси, щоб підтримувати їх кількість в організмі на належному рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code