vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни: які краще

Багатьом людям для поліпшення фізіологічних процесів і стану шкіри, волосся і всього організму в цілому потрібні вітаміни; які краще придбати в аптеці – питання, що вимагає якісного підходу.

Витамины: какие лучше

Продукти харчових біологічних добавок і полівітамінних комплексів можна без рецепта лікаря купити в будь-якій аптеці. Безліч рекламних роликів вказують на те, що їх вітаміни – найкращі, і рекомендують вживати їх щодня протягом певного періоду часу. При цьому безпеку вживання цих препаратів маловідома. Тому багатьом споживачам перед вживанням вітамінів потрібно впевнитися в потребі їх застосування.

Біологічно активні речовини, що беруть участь практично у всіх фізіологічних процесах людського організму, називають вітамінами. В даний час спектр вітамінів дуже високий, їх налічують понад 16, і кожен з них сприяє повноцінному функціонуванню певного органу. Ефективні вітаміни активно підвищують робочі функції судин і дозволяють поліпшити якість роботи організму в цілому.

Найбільш затребувані вітаміни

Самі корисні вітаміни – ті, які найбільш необхідні для організму. До них відносяться такі з груп А, В, С і Д:

  1. Вітамін А необхідний для правильного функціонування зорових органів. При авітамінозі людина не бачить в темноті навіть білих відтінків і відблиски скла або металу, а при денному світлі відчуває певну напругу на очні м’язи. Іноді з таким авітамінозом впритул пов’язаний спазм акомодації, чому навіть при наявності діоптрій, які не підлягають корекції, людина все одно буде погано бачити. Авітаміноз вітаміну А провокує патологічне помутніння очі і висушування рогівки.
  2. Гіповітаміноз і авітаміноз групи В сприяє руйнуванню нервових клітин, розладів шлунково-кишкового тракту, параліч ніг, діафрагмального та лицевого нервів, шкірним аномалій у вигляді дерматитів, появі деменції та виснаження організму, витончення волосся. Тобто ця група вітамінів корисна для волосся, шкіри, стану нервової системи і організму в цілому. Такі вітаміни, як фолієва кислота, В6 і В12, слугують поліпшенню руху кров’яних тілець. При заповненні ними організму людина рідше відчуває почуття необґрунтованою тривоги і запаморочення.
  3. Гіповітаміноз вітаміну С призводить до підвищеної стомлюваності, слабкості, прояву больових відчуттів на різних ділянках шкіри. Починають боліти м’язи ніг, ходьба стає скрутною. Також прогресує карієс, може розвинутися цинга, а в дихальних шляхах виникає катар.
  4. Вітамін Д найчастіше утворюється в шкірних покривах під впливом сонячних променів. Він легко розчиняється в жирах. Мінімальна профілактична доза дорівнює одній краплі. Недолік в організмі вітамінів цієї групи призводить до дисфункції щитовидної залози, диссомнии, остеопорозу, розвитку щелепних захворювань і зниження зору.

На сьогоднішній день набагато частіше зустрічається у людей саме гіповітаміноз, а не авітаміноз, оскільки в організм разом з їжею надходить різна кількість вітамінів, а повна їх відсутність для жителів розвинених країн практично виключено. Гіпервітаміноз призводить до порушень травлення, утворення каменів у нирках, гіперактивності, дратівливості і безсонні. Тому поповнення організму вітамінами варто проводити не за загальним рекламним рекомендацій, а за індивідуальною програмою, рекомендованою терапевтом, імунологом або алергологом.

Вітаміни для дітей

Які вибрати вітаміни для дітей? На це питання допоможе відповісти лікар-педіатр. Всі люблячі батьки бажають своїй дитині наикрепчайшего здоров’я. Тільки імунітет не у кожної дитини сильний. Одні діти практично не хворіють, а інші постійно хворіють. У останніх імунітет слабкий, їм потрібне вживання вітамінних комплексів. На сьогоднішній день спектр цих лікарських препаратів дуже широкий: Витамишки, КИДС-формула, Алфавіт для дітей від 3 до 7 років і багато інших. Так які вибрати вітаміни для дітей і як не перенаситити ними організм?

У зимовий час імунітет організму найбільш схильний до простудних захворювань. При застуді насамперед потрібно звернутися до дитячого лікаря. Якщо він встановив ослаблення імунітету дитини, здоров’я малюка потрібно зміцнювати. Дитячі вітаміни будуть незамінними помічниками. Добре буде, якщо батьки відведуть дитини на повне обстеження. Хороший лікар допоможе скласти програму відновлення імунітету, врахує найбільш необхідні елементи, не перенасичуючи організм іншими, і призначить хороші вітамінні комплекси.

Для повного відновлення імунітету дитині потрібно не тільки пити лікарські препарати, але і намагатися вживати в їжу тільки натуральні продукти, одягатися по погоді і дотримувати режим дня. При цьому різко змінювати раціон харчування і приступати до загартовування теж не потрібно. Дітям призначають такі препарати для підвищення адаптації до психологічних навантажень і поліпшення розумового і фізичного розвитку. Враховуючи Держстандарт і природно-соціальні умови, до складу полівітамінів входять йод, кальцій, селен, залізо та інші елементи. У дитячих вітамінах підвищена концентрація барвників неприпустима через можливість виникнення алергічних реакцій.

Індивідуальний підбір вітамінів

Які вітаміни краще вживати? Залежить це від пори року та можливості споживання їх в продуктах або в чистому вигляді. Надходять в організм вітаміни синтезуються в основному при вживанні продуктів в їжу, меншою мірою це відбувається в шкірі і кишечнику. Початкове знаходження корисних речовин в продуктах харчування сприяє якнайкращому біохімічному обміну речовин. Синтетичні ж речовини відрізняються від натуральних тим, що часом можуть блокувати дії натуральних вітамінів зважаючи змісту якихось частинок. До того ж синтез порушується при застосуванні вітамінних комплексів, що містять смакові добавки, підсолоджувачі, барвники та ароматизатори. Наслідком цього може бути прояв серйозних алергічних реакцій.

Зважаючи на це цінова категорія для звичайного покупця в аптеках буде занадто високою. Тому вітаміни в чистому вигляді знайти дуже складно, а їх виробників небагато.

Як правильно вибрати вітаміни, не перенаситив ними організм і не зашкодивши йому? Більшість лікарів вважають, що прийом полівітамінів для здорової людини не є необхідністю. Достатнім буде повноцінне харчування. До нього відносять споживання сезонних овочів і фруктів, м’яса, молока, риби, круп та інших натуральних продуктів, оскільки їх максимальна користь для організму. Вітаміни, що знаходяться в натуральних продуктах, засвоюються найкращим чином. Другим позитивним фактором вживання продуктів харчування в порівнянні з аптечними комплексами вітамінів є те, що гіпервітаміноз виключений. Аптечні біологічно активні речовини потрібні тільки в тому випадку, коли навіть при повноцінному харчуванні гіповітаміноз все одно не дає спокою.

Більшість лікарів вважають, що при простудних захворюваннях прийом аскорбінової кислоти недоцільний, і краще всього використовувати її з метою профілактики. При гіповітамінозі лікування комплексами вітамінів, яке рекомендують виробники Бадів, також можна замінити корисними продуктами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code