vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для очей з лютеїном

Вітаміни для очей з лютеїном входять в різні вітамінні комплекси і харчові добавки, рекомендовані лікарями людям для збереження зору. Вітаміни з лютеїном найчастіше використовують для профілактики захворювань, які викликані старечої дегенерацією в зоні жовтої плями, при розвитку катаракти та порушення гостроти зору. Препарати, що містять лютеїн, випускаються в основному у формі таблеток, що дуже зручно для споживача. Вони знаходять широке застосування в офтальмології.

Витамины для глаз с лютеином

Короткий опис речовини лютеїн

Вона відноситься до групи каротиноїдів. Це антиоксидант, який сильно впливає на пігментацію в сітківці ока. Ця зона несе відповідальність за чіткий і якісний зір. Вона називається макула.

У сітківці очей розташовані такі елементи, як колбочки і палички, але вони забезпечують тільки чорно-білий зір. У центральній частині цієї області знаходиться макула, в якій розташовані тільки колбочки, але вже для забезпечення детального бачення в кольорі. Світловий потік концентрується саме на макулі. Якщо станеться витончення сітківки, то світловий пучок може пошкодити колбочки. При такому розвитку подій відбувається погіршення зору. Виникає процес, який при певних умовах може призвести до розвитку сліпоти у повному обсязі. Зір людини великою мірою залежить від щільності самої макули, яка несе функцію природного фільтра, що захищає очі від руйнування.

Достатня щільність жовтої плями (макули) забезпечується спеціальними пігментами рослинного походження, які і називаються каротиноїди. Саме до них і належить лютеїн. Але ці речовини людський організм синтезувати нездатний. Вони потрапляють до нього тільки за допомогою їжі.

Різновидів каротиноїдів існує багато тисяч, але для людини важливі тільки два: зеаксантин і лютеїн, який потрібний для ослаблення радіації сонця в синій частині спектру, найбільш небезпечній для очей людини. Лютеїн не дає кришталику ока помутніти. Брак цієї речовини призводить до появи вікової макулярної дистрофії, підвищується ризик розвитку катаракти, глаукоми, ангіопатії діабетичного характеру. Якщо відчувається нестача вітамінів з лютеїном, то падає гострота зору, різко підвищується чутливість до світла, виникають проблеми з сутінковим баченням. Можливий розвиток курячої сліпоти. Людина погано розрізняє червоні і зелені кольори. Зеаксантин частково виробляється людським оком, а лютеїн потрапляє в організм тільки за допомогою вітамінних комплексів і їжі.

Які продукти містять речовину лютеїн

Вітаміни з цією речовиною присутні в таких овочах, які мають жовто-червоне забарвлення. В основному велика концентрація лютеїну присутня в таких продуктах, як морква, перець з оранжевим забарвленням, кукурудза, хурма. Це речовина також є в шпинаті або брокколі.

Велика кількість його можна виявити в квітках такої рослини, як чорнобривці, яка ще відома під назвою імеретинський шафран. Шафран використовують у вигляді прянощі в Грузії. Соуси і приправи з цієї рослини, характерні для грузинської кухні, добре впливають на очі і покращують гостроту зору людини.

Разом з рослинними носіями лютеїну існують і такі, які не відносяться до рослин. Наприклад, куряче яйце, яке містить цю речовину.

А хлорована вода руйнує його.

Вітаміни у формі таблеток, що містять лютеїн

Для людини визначена добова потреба в цій речовині – до 0,005 р. Таку кількість речовини можна одержати при споживанні в день 1 кг моркви або 500 г солодкого перцю. Звичайний раціон більшості людей не містить такої кількості цих продуктів.

На сьогоднішній день існують різноманітні харчові добавки і вітамінні комплекси, які містять лютеїн, потрібний для очей. При їх споживанні потрібно врахувати, що вони впливають на весь організм, тому як позитивні, так і негативні фактори, що виникають при споживанні таких вітамінів, мають великий вплив на стан людини.

Саме тому вітамінні набори з лютеїном не рекомендується використовувати разом з іншими полівітамінними комплексами. Цього не треба робити і при індивідуальній непереносимості таких препаратів або їх складових частин.

Велика частина таких вітамінів має подібний склад. В них є ретинол, який добре впливає на очі, бо є компонентом родопсину – зорового пігменту. Його нестача призводить до зниження якості зору.

Вітамін С або аскорбінова кислота маєвплив на зміцнення стінок судин в очах. Вітаміни групи В відповідальні разом з ретинолом за проходження зорових імпульсів. Токоферол стабілізує мембрани клітин.

Ці речовини знаходяться в таблетках для очей, до складу яких входить лютеїн. Туди ж включають і такі мікроелементи, як мідь, хром, селен, цинк. Прикладом такого вітамінного комплекту може служити «Лютеїн-комплекс». Добре зарекомендував себе препарат датського виробництва під назвою «Стрикс менеджер». Деякі споживачі вважають за краще «Вітрум бьюті».

Чорниця – ягода, що містить лютеїн

В вітамінні комплекси для зміцнення очей додають амінокислоти, які прискорюють різні процеси регенерації в структурах ока і забезпечують передачу сигналу від макули до зорового нерву.

До таких речовин відносить таурин і багато інших, які входять до екстракту чорниці.

Компоненти чорниці мають яскраво виражені антиоксидантні та ангіопротекторні властивості, які сприяють підвищенню рівня зору і добре впливають на тканинні структури ока.

Одним з таких препаратів, зроблених на основі чорниці, є «Доппельгерц актив».

Цей вітамінний комплекс з чорницею добре впливає на очі людей, які багато часу проводять за монітором комп’ютера.

У них розвивається сльозотеча, головний біль, швидке стомлення, зниження працездатності.

Здоровим людям можна пити препарати з лютеїном для профілактики зору. Лікарі рекомендують це робити спортсменам, які займаються гірськими лижами, віндсерфінгом або альпінізмом. Вони потрібні для оберігання очей від відбитих від снігу і водної поверхні ультрафіолетових променів. Це треба робити курцям і людям, що мають світлі очі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code