vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для нігтів

Хто зазнав проблему тонких та ламких нігтів, що шаруються, той замислювався, які вітаміни для нігтів потрібні, щоб вони стали міцні й еластичні. Дійсно вітаміни здатні подолати ці проблеми? Якщо так, то скільки часу їх пити, з чим поєднувати і в якій кількості?

Витамины для ногтей

Що сприяє кращому засвоєнню вітамінів?

Вітаміни і мікроелементи насправді є невід’ємною складовою здорових нігтів. Але не у всіх випадках нутрієнти можуть повною мірою засвоїтися і принести належну користь. Щоб не викидати гроші на вітер, необхідно визначитись, що сприяє повному засвоєнню вітамінів і як отримати від них максимальну користь.

Більшість вітамінів всмоктуються в кишечнику. Якщо він забруднений шлаками і заселений паразитами, то вітаміни не будуть всмоктуватись та засвоюватись. У багатьох людей, які не проходять регулярний курс очищення, кишечник зашлакований і вміщує різного роду паразитів, які повільно, але вірно поїдають резервні запаси. І нова порція іжї для них є ласощами.

Щоб поліпшити засвоєння споживаних нутрієнтів, необхідно провести очищення кишечника. Хороший засіб, яке одночасно виводить шлаки і знищує паразитів – це пектинові сорбенти. Пектини містяться в яблуках, цитрусових, лушпиння насіння подорожника. Деякі трави теж є пектиновими сорбентами. Знайти вітаміни для нігтів можна в продукції фірм, що спеціалізуються на натуральних засобах для здоров’я. Це може бути:

 • магазин натуральної продукції світового масштабу iHerb;
 • російські виробники – “Сибірське здоров’я”;
 • компанія “Арт Лайф” і багато інших.

Як проводиться очищення кишечника

Пектинові сорбенти приймаються з ранку на голодний шлунок за півгодини до їди або на ніч через годину після їжі. Кількість разової порції – одна столова ложка. Деякі виробники вказують на упаковці, що сорбент потрібно спочатку розвести водою, а потім випити, але це робити не обов’язково. Навіть краще пектини вживати в сухому вигляді і запивати мінімум склянкою води. Якщо сорбент запити невеликою кількістю води, то він не дасть результату, утворить пробку в кишечнику і спровокує запор.

Очищення кишечника проводиться протягом півроку. Але це не означає, що треба чекати 6 місяців, перш чим почати приймати вітаміни для зміцнення нігтів. Досить почекати місяць і почати приймати нутрієнти, не припиняючи прийом сорбентів.

Важливий момент: сорбенти можна приймати при виразковій (передвиразковій формі) і при виразці шлунка і прямої кишки.

Натуральні або синтетичні вітаміни?

Перейшовши безпосередньо до курсу вітамінотерапії, потрібно визначитися, які вітаміни вибрати. Віддати перевагу натуральним вітамінам або купити їх синтезований аналог? Хімічні вітаміни легкодоступні і дешеві, натуральні вітаміни доведеться пошукати і заплатити за них на порядок дорожче.

Що відбувається, коли ми приймаємо синтезовані вітаміни? Вони не є органікою. А наш організм – це органіка. Будь-яка штучна форма є конкурентом по відношенню до натуральної. Висновок очевидний: приймаючи хімічні вітаміни, ми знищуємо наші власні, так як штучні вітаміни виводять резервні, займаючи їх місце. Тому натуральні вітаміни засвоїтись вже не можуть. До речі, щоб позбутися синтетики, потрібно чимало часу.

Доказом цієї реакції є анотація до синтетичних вітамінів. Якщо подивитися на симптоми передозування і порівняти їх з симптомами нестачі цих самих вітамінів, то ці ознаки повністю аналогічні. Чому так? Синтезовані вітаміни при надлишковому надходженні до організму виводять таку ж кількість натуральних, створюючи тим самим сильне виснаження. Звідси і аналогічні симптоми.

Як відрізнити синтетичні вітаміни від натуральних

Як правильно вибрати вітаміни? Щоб відрізнити органічні вітаміни від синтезованих, необхідно знати їх назви. Ось деякі з них:

 1. С органічний: “Естер-сі”, ель-аскорбінова кислота або дегидроаскорбат.
 2. С синтетичний – аскорбінова кислота або просто вітамін С.
 3. А органічний – бета каротин або каротиноїди.
 4. А синтетичний – ретинол або ретинолу ацетат, або просто вітамін А.
 5. Е органічний: альфа, гамма, бета-і сигма токофероли або токотрієноли.
 6. Е синтетичний – токоферол або токоферолу ацетат, або просто вітамін Е.

Таким чином, знаючи назви всіх вітамінів і ретельно читаючи склад, можна вибрати натуральні засоби, які нічого крім користі не принесуть, так як не мають побічних ефектів. Вибір цей може бути дуже складним, бо деякі виробники поєднують натуральні вітаміни з хімічними. В аптеці органічних нутрієнтів немає. Є тільки фолієва кислота і вітамін D, оскільки їх ще не синтезували.

Які вітаміни і мікроелементи необхідні для нігтів

По суті всі вітаміни і мікроелементи є вкрай важливими для організму в цілому. Організм людини – це єдине ціле творіння. Всі внутрішні і зовнішні органи повністю взаємопов’язані. Так, якщо в організмі не вистачає вітамінів і мікроелементів для життєво важливих органів, то в першу чергу при будь-якій дозі нутрієнтів оснащуються саме ці органи. І тільки коли організм наповнений необхідними вітамінами, тоді вони рівномірно розподіляються на всі органи, в тому числі і на нігті.

Є певна група препаратів, яка сприяє зміцненню, еластичності і швидкому росту нігтів, але тільки за умови вітамінного насичення організму. Що це за вітаміни?

 1. Вітамін А і Е (бета каротин або каротиноїди, альфа -, гамма -, бета-і сигма токофероли, або токотрієноли). Ці вітаміни підтримують водний баланс організму. При їх достатньому отриманні нігті стають еластичними і перестають шаруватися.
 2. Кальцій в хелатній формі (кальцій цитрат і кальцію гідроксиапатит) сприяють зміцнення нігтьової пластини.
 3. Кремній – мікроелемент, що відповідає за вироблення колагену. При достатньому отриманні кремнію нігті швидко ростуть.
 4. Вітамін С (“Естер-сі”, ель-аскорбінова кислота або дегидроаскорбат). Надходження цього вітаміну необхідне кожен день для нормальної діяльності організму. Його відсутність негативно позначається на стані нігтів. Великий вміст цього вітаміну знаходиться у барбадоській вишні.
 5. Магній (хелатної форми) – сприяє кращому засвоєнню кальцію.

Мабуть, це всі основні вітаміни і мікроелементи для поліпшення стану нігтів, які зміцнюють їх і роблять красивими.

Яким чином можна отримувати вітаміни і мікроелементи

Досить нам вітамінів і мікроелементів ми одержуємо в продуктах. Чи потрібні додаткові спеціальні прийоми? Наприклад, найбільший вміст кальцію – в твердому сирі. Для отримання добової норми кальцію необхідно щодня з’їдати 400 грамів сиру або випивати одне відро сироватки. Для отримання добової норми вітаміну С необхідно з’їдати щодня по чотири кілограми апельсинів. Те ж стосується і вітамінів А і Е. Однозначно, якщо ви хочете відростити довгі, міцні і красиві нігті, то фруктами і овочами не обійтися. Потрібний як мінімум двомісячний курс прийому Бадів, що містять вітаміни і мікроелементи для нігтів.

Інші мікроелементи, такі як кремній і магній, або йдуть у комплексі з кальцієм, які можна отримати їх у домашніх умовах, продуктів, так як їх щоденна норма не є великою.

Магній міститься в бобових, горіхах, насінні, крупах і бананах.

Кремній можна отримати, вживаючи щодня воду, насичену цим мікроелементом. Кремень для активації води можна купити в аптеці або спеціалізованому магазині.

Додаткові процедури для зміцнення нігтів

Одночасно з прийомом нутрієнтів можна впливати і безпосередньо на нігтьову пластину. Різні вітамінні мазі, ванночки і креми сприяють потовщенню нігтя. Ефірні олії є концентратом усього цінного, що міститься в рослинах, з яких вони отримані. Відповідно, вміст вітамінів і мікроелементів в ефірних маслах також високий. Можна робити ванночки для нігтів з цими оліями або масляною рідиною для догляду. Готуються вони наступним чином:

 1. Для ванночки потрібно взяти чашку з теплою водою. В морській солі розчинити три краплі ефірного масла лимона і розмішувати сіль у воді. Тривалість процедури 15 хв. Робити ці ванночки рекомендують протягом місяця.
 2. Для приготування рідини для догляду за нігтями береться будь-яке рослинне масло. Туди додають дві краплі ефірного масла лимона, дві чайного дерева і по одній капсулі вітаміну А і Е (органічних). Цю суміш потрібно зберігати в темній, щільно закритій ємності. Наносити на нігті один раз в день протягом місяця.

Ще одна процедура, що сприяє зміцненню нігтьової пластини, робиться з морською сіллю. На очищені нігті, попередньо змочивши їх, нанесіть морську сіль і лягайте спати.

З морської солі нігті вбирають в себе всі мікроелементи, що містяться в ній.

Дотримуючись вищенаведенмх порад, через пару місяців можна відростити довгі й красиві нігті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code