vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для імунітету

Вітаміни для імунітету необхідні. Прийом вітамінів є одним з найбільш дієвих і одночасно бережних способів зміцнити захисні сили організму. Перш чим з’ясувати, які вітаміни необхідні для зміцнення організму, необхідно зрозуміти, що ж таке імунітет.

Витамины для иммунитета

Що таке імунітет?

Імунітет – це здатність і навик організму протистояти інфекціям, мікробів, мікроорганізмів та інших хвороботворних явищ, яких в науці позначають терміном «антиген». Коли в організм людини проникає інфекція, в тілі починається війна з хворобою. Саме від сили імунітету залежить те, чи захворіє людина чи ні.

За імунітет відповідає імунна система організму (система органів в тілі людини, яка розпізнає і знищує антигени). До них належать червоний кістковий мозок, тимус (особлива заліза за грудиною), селезінка і лімфатичні вузли. Червоний кістковий мозок виробляє кров і клітини, що відповідають за захист організму. Тимус додатково насичує окремі клітини, зроблені червоним кістковим мозком. Селезінка служить сховищем для клітин імунної системи.

Особливі клітини називаються антитілами. Їх багато, але найбільш відомими є різні лейкоцити і фагоцити, що відповідають за розпізнавання і знищення «ворога» різними способами. Крім того, існують нейтрофіли, здатні перетворити «ворога» в гній. Еозинофіли борються з гельмінтами, тобто живуть в тілі людини паразитами. Базофіли відповідають за розвиток алергії. Антитіла присутні у всьому тілі, а не тільки в органах імунної системи.

Таким чином, коли мова йде про імунітет, мається на увазі робота всього організму в цілому (в першу чергу на клітинному рівні).

Кожна людина при народженні вже має вроджений імунітет. Він також називається неспецифічним, тобто він здатний лише в загальних рисах розпізнавати хворобу і боротися з нею. Але клітини імунної системи здатні «навчатися», запам’ятовувати хвороба, тому одного разу, перехворівши на вітрянку, людина вже не буде від неї страждати, так як його тіло набуває навик захищатися від цієї хвороби. Такого роду імунітет називають придбаними (або специфічний). Організм запам’ятовує те, як боротися з конкретним захворюванням. Те ж відбувається при вакцинації: людині вводять в тіло невелике число антигенів, імунна система легко справляється з ними і запам’ятовує, як саме це робити.

Саме тому не можна робити щеплення, будучи хворим, адже імунна система та так інтенсивно обороняється від одного захворювання. Щеплення може спричинити виснаження всієї системи, і в результаті вакцинована захворіє тим, від чого вакцинувалася. Коли імунна система ослаблена, «військо» не справляється з поставленим завданням: людина часто хворіє, під час хвороби в нього не піднімається температура, хвороботворні антигени нікому перетворювати в гній, гельмінти в тілі ростуть, організм не пручається належним чином шкідливим впливам на себе, хвороби протікають важко і довго.

Методи підтримки імунітету

Існують різні ефективні способи підтримати імунітет. Одним із способів посилення захисних сил організму є вакцинації, або, іншим словом, щеплення. Щеплення зводиться до підселення в організм невеликої кількості слабких антигенів конкретної хвороби з метою навчити імунітет захищатися.

Перед щепленням лікар зобов’язаний виміряти температуру пацієнта і детально проінформувати його щодо можливих побічних ефектів щеплення. Як було вже сказано вище, не можна проходити вакцинацію, будучи хворим, про своє погане самопочуття необхідно повідомити лікаря.

Для підтримки здоров’я необхідно вчасно проходити вакцинацію і слідувати всім медичним інструкцій, пов’язаних з щепленнями.

З щепленнями по своїй дії порівнянні загартовування: організму наноситься удар з метою навчити його боротися з труднощами, тому загартовування протипоказані часто хворіє або переживають стрес людям. Освоюючи холодні обливання і ходьбу босоніж, необхідно пам’ятати про те, що важливо діяти поступово і систематично, регулярно консультуватися з лікарем.

По імунній системі наносять серйозний удар і хронічні стреси. Вони активно задіюють ендокринну і вегетативну нервову системи, змушуючи весь організм перебувати в стані бойової готовності. Тимус зменшується, послаблюється імунітет.

Наслідком хронічних стресів є виснаження організму і його захисних сил. У зв’язку з цим для захисту імунітету важливо вчасно і достатньо відпочивати після перенесених навантажень, а також зменшувати кількість стресових ситуацій в житті.

Для загального зміцнення імунної системи важливо не засмічувати організм антигенами: варто відмовитися від куріння, уникати контактів з хворими вірусними захворюваннями людьми, дотримувати гігієнічні норми, що захищають організм від заражень.

Вітаміни для підняття імунітету відіграють ключову роль, тому провідну роль у підтримці імунної системи відіграють правильне харчування і прийом вітамінів. Цей спосіб підходить як людям, захисні сили яких надто ослаблені для щеплень і закаливаний, так і тим, хто стикається з серйозними стресами і навантаженнями на організм. Приймаючи вітаміни для зміцнення імунітету, людина створює ресурси для боротьби, а не відчуває своє тіло на міцність.

Що таке вітаміни і чому вони важливі для імунітету?

Несинтезируемые або майже несинтезируемые організмом, але вкрай необхідні для підтримання життя людини речовини називають вітамінами. Вітаміни для імунітету незамінні, так як ці речовини активно беруть участь в захисті організму і створення антитіл. Їх брак людина змушений заповнювати ззовні, вживаючи вітаміни разом із їжею, у вигляді моновітамінних препаратів або вітамінних та вітамінно-мінеральних комплексів.

Виділяються 13 вітамінів, які названі за літерами латинського алфавіту: А, B1, B2, B3, D4, B5, B6, B9, B12, С, D, E і K. Усі вони різною мірою впливають на різні системи організму і є незамінними, так як у випадку нестачі або повної відсутності того чи іншого вітаміну в організмі розвиваються серйозні порушення: цинга, рахіт, куряча сліпота та інші. У медичній практиці повна відсутність необхідного вітаміну в організмі називають авітамінозом. Те, що зазвичай позначається цим терміном в повсякденному житті (нестача вітамінів), медики називають гіповітамінозом. Важливо пам’ятати, що вітаміни груп В і С легко виводяться з тіла з рідиною, саме з ними найчастіше пов’язують гіповітамінози. А ось вітаміни А, D, E, K,навпаки, легко накопичуються в тілі людини, і тому саме з ними найчастіше пов’язаний інший патологічний процес в тілі, а саме гіпервітаміноз (надлишок вітамінів в організмі).

Часто в аптеках можна зустріти вітамінно-мінеральні комплекси, до складу яких входять такі речовини, як цинк, мідь, залізо, є мінералами (або біологічними значущими елементами).

Вітаміни для підвищення імунітету

Різні вітаміни по-різному впливають на імунну систему:

  1. Вітамін А допомагає створювати антитіла і регулювати імунну систему.
  2. Вітаміни групи підтримують працездатність і тонус імунної системи в цілому.
  3. Вітамін С бере участь у створенні лімфоцитів, захисту від інфекційних захворювань.

Інші вітаміни не мають прямого впливу на імунітет. Однак не варто ними нехтувати, так як вони служать для профілактики різних захворювань, підтримують організм у здоровому стані і в кінцевому рахунку дозволяють не навантажувати імунну систему хворобами, допомагають у боротьбі зі стресами:

  1. Вітамін Е важливий для відновлення організму під час і після хвороби.
  2. Вітаміни групи В слугують для загального зміцнення всіх систем організму, попереджаючи розвиток серцево-судинних захворювань, захворювань нервової системи та порушень обмінних процесів.
  3. Вітамін D разом з вітамінами А і Е теж бере участь у захисних процесах.
  4. Вітамін К знижує ризик переломів і розвитку остеопорозу, значить, і рівня стресу в організмі.

Важливо підібрати якісні, хороші вітаміни, так як часто виробники з’єднують несумісні речовини в одному препараті. Крім того, неякісні препарати можуть викликати алергічні реакції. Саме тому рекомендується перед покупкою проконсультуватися у фахівця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code