vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для кісток та суглобів

Які потрібно приймати вітаміни для кісток та суглобів? Таке питання пацієнти часто задають лікаря. Здоров’я – це найцінніше, що є у кожної людини, адже саме нормальна робота всіх систем в організмі дає можливість вести повноцінний спосіб життя, ні в чому собі не відмовляти і, звичайно ж, не відчувати дискомфорт або больові відчуття.

Витамины для костей и суставов

Для того щоб залишатися здоровим як можна довше, потрібно стежити за своїм здоров’ям, робити фізичні вправи, намагатися менше нервувати і по можливості захистити себе від шкідливих факторів.

Але сучасна екологія завдає сильні удари по здоров’ю, так як для того, щоб підтримувати себе в нормі, організму потрібно витрачати куди більше вітамінів і мінералів, тому їх треба вчасно поповнювати.

Одними з перших від нестачі мінералів страждають кістки і суглоби, тому, прагнучи заповнити її, в першу чергу потрібно визначитися зі списком вітамінів для кісток.

Які вітаміни дозволять зміцнити кістки і суглоби

Для того щоб ваші кістки, хрящі, суглоби були міцними, потрібно додати в свій щоденний раціон продукти або медикаменти, які мають необхідні активні речовини.

Головний елемент, який необхідний організму для відновлення і зміцнення кісткових тканин, кальцій. Але якщо у людини є нестача вітаміну D3, то кальцій не буде засвоюватися, і його прийом не має сенсу. Значить, потрібно приймати одночасно ці дві речовини.

Крім них, велику роль для зв’язкового апарату відіграють колагени і вітаміни А, Е. Щоб відновити потрібний рівень всіх цих вітамінів і таким чином зміцнити свої кістки і зв’язки, треба споживати продукти харчування з великим їх вмістом або купити в аптеці вітамінний комплекс, яких на сьогоднішній момент дуже багато.

Вживання цих речовин особливо важливо в дитячому віці, так як саме в цей період відбувається активне формування кісткових структур у всьому організмі, а з-за того, що діти постійно знаходяться в активному русі, їм особливо потрібна підтримка для суглобів.

А якщо це все ж сталося, то травми швидко зростуться.

Які активні речовини потрібні для здоров’я кісток

Скелет – це основа людини, значить, будь-які його пошкодження таять у собі небезпеку і для інших органів і систем організму. Головним речовиною виступає кальцій. Він надає кісткам міцності і особливо необхідний для нормального утворення кісткових структур та інших обмінних процесів в організмі.

Якщо ж є нестача кальцію, то людське тіло починає шукати його резерв для забезпечення своєї роботи і знаходить в кісткових тканинах. Далі починається вибірка з кісток кальцію: вони стають більш тонкими й тендітними, з часом у них розвивається остеопороз.

Перші патологічні зміни припадають на хребет. Тому краще попередити ці проблеми, вживаючи вітамінні комплекси, чим потім витрачати набагато більші суми на лікування і обмежувати своє життя.

Але не забувайте про особливості цього елемента. Кальцій в організмі засвоюється лише на 10-15% від загальної кількості, якщо є брак інших вітамінів, таких як K2, D3, фосфор, магній.

Друга помилка – приймати величезні дози кальцію і D3, сподіваючись на більший ефект. Тут криється небезпека: крім зміцнення кісток, утворюються так звані бляшки, нарости і різні новоутворення в судинах, що є частою причиною інсультів.

Щоб уникнути надлишку кальцію і утворень в судинах, потрібно в комплексі пити вітамін К2. Він має керуюче властивість над цими елементами і направляє їх строго в кісткову систему. К2 сприяє нормалізації судин, очищає їх від наявного надлишку елементів та усуває можливі патологічні процеси в судинах.

Крім цих речовин, дуже необхідні для нормального формування кісток і допоможуть зміцнити їх такі елементи, як:

  1. Вітамін А – значно прискорює обмінні реакції в організмі, особливо кальцію і фосфору, що допомагає активно відновлюватися ушкоджених суглобів і кісток, особливо після травм і переломів.
  2. Вітамін С. Його головне завдання – синтез колагену, а він, у свою чергу, забезпечує гнучкість кісток і суглобів, допомагаючи їм уникнути переломів і вивихів.
  3. Вітамін В6 – створює захисний шар, який утримує колаген в кістках, активно вбирає магній, а також захищає від надмірної втрати мінералів і солей.

Що викличе брак активних речовин в організмі

Зміцнення кісток і суглобів з допомогою певних груп вітамінів і мінералів розглянуто, тепер варто проаналізувати симптоми нестачі в організмі тих чи інших вітамінних груп.

Якщо не вистачає вітаміну С, то, відповідно, не вистачає і аскорбінової кислоти. Це призводить до значного уповільнення, а то й повної зупинки росту хрящових та кісткових клітин, кістки стають пористими, м’якими і неміцними.

Якщо є недолік вітаміну D (він ще називається кальциферол), то починається процес витончення кісток і суглобів, так як відбувається блокування кальцію та недопущення його в кісткові тканини.

Якщо є недолік ретинолу, значно знижується щільність кісткових і хрящових тканин. Все це в кінцевому підсумку призводить до важких пошкоджень і довгого процесу реабілітації.

У разі перелому або стоншування кісток просто необхідно приймати вітамін А, так як при його недостатності кістки стають дуже крихкими, і процес загоєння травми може займати досить тривалий час.

Сірчана форма, метилсульфонілметан допомагає також зростатися кісток і хрящів і сприяє росту кісткових тканин. Після перелому варто вживати марганець і селен. Марганець сприяє насиченню киснем кісткових структур, збільшуючи їх обмін речовин і прискорюючи відновлення.

Селен допомагає усмоктуватися в кістки сірці, а він є важливим елементом, що відновлює кістки і зв’язки.

Якщо розглядати елементи, необхідні для нормального функціонування суглоба, то до них належать лише три вітаміну:

  1. З – здійснює синтез колагену і зупиняє руйнування хрящів.
  2. Е – збільшує рухливість суглобів, здійснює стабілізацію ліпідів у клітинній мембрані, зміцнює зв’язки.
  3. РР – значно покращує рухливість суглоба, блокує інтерлейкіни.

Резюмуючи все вищесказане: якщо ви хочете мати здорові кістки, суглоби і зв’язки, то варто звернути увагу на певні вітаміни для зміцнення кісток і суглобів та вживати їх в потрібній кількості кожен день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code