vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для бодібілдингу

Робота по нарощуванню і розвитку мускулатури – це спеціальне харчування, вітаміни для бодібілдингу, інтенсивний графік тренувань, повноцінний відпочинок і сон, відмова від шкідливих звичок, у тому числі від шкідливих харчових звичок.

Витамины для бодибилдинга

Частота курсу – кілька разів на рік. А при посиленій роботі по удосконаленню свого тіла, тобто при заняттях бодібілдінгом, без підтримки організму додатковими вітамінами і мікроелементами не обійтися. Адже при активних заняттях спортом потреба в них серйозно зростає.

Особливо у період міжсезоння, коли спостерігаються гіповітаміноз, зниження імунітету і збільшення частоти застудних захворювань. Крім того, спортивні дієти можуть включати невеликий вміст фруктів і овочів і бути досить збідненими в плані змісту додаткових поживних речовин.

Добова доза вітамінів при заняттях спортом

Денна доза та потреба організму у вітамінах при заняттях бодібілдінгом збільшується в півтора-два рази. Тому за рекомендацією фахівця, можна приймати дозу не профілактичну, а лікувальну. Тобто трохи вище добової норми. Добавки допоможуть показати кращі результати і підтримати організм в умовах посилених навантажень. Тривалість прийому теж необхідно збільшити у порівнянні зі звичайним профілактичним курсом. Перед початком прийому збільшеної дози вітамінів, важливо ознайомитися з добовою нормою для спортсменів і не перевищувати її.

При виникненні питань по денній нормі цих речовин необхідно обговорити це з фахівцем. Передозування жиророзчинних вітамінів може призвести до різних побічних ефектів.

Функції вітамінів для спорту

Вітаміни беруть участь у метаболічних процесах організму – обмін білків, жирів і вуглеводів, будучи, так званими, коферментами. Кофермент – це невелика молекула, що входить в склад ферменту і запускає ферментативні реакції в організмі, завдяки яким білки, жири і вуглеводи будуть задіяні організмом. При недостатній кількості ферментів знижується здатність організму перетворювати речовини в матеріал для побудови м’язів. Частина вітамінів не синтезуються в організмі. Вітаміни необхідно отримувати ззовні – з їжею і у складі полівітамінних комплексів. При заняттях бодібілдінгом ці речовини прискорять ферментативні реакції. Вони також позитивно вплинуть на процес синтезу білка, розвитку мускулатури.

Інші функції спортивних вітамінів:

 1. Антиоксидантна дія. Вважається, що вітаміни при бодібілдингу повинні мати такий ефект, тому що це знижує рівень запальних реакцій після занять спортом. Хоча дослідження, присвячені цьому питанню, є дуже суперечливими. Думки дослідників різняться, починаючи від абсолютної користі такого роду речовин, до марності і навіть шкоди антиоксидантних добавок. Більшість фахівців рекомендують включати антиоксиданти для боротьби з шкідливим впливом активних форм кисню на клітини тіла. Інтенсивні фізичні навантаження у спортсменів спричиняють посилення окисного стресу організму. Окислювальний стрес – складний процес супроводжується уражаючою дією вільних радикалів на організм.
 2. Зміцнення опорно-рухового апарату. Деякі вітаміни беруть участь в регуляції кальцієвого і фосфорного обміну. Крім того, вітаміни впливають на роботу остеобластів – спеціальних клітин, що виробляють міжклітинну речовину кістки. Порушення утворення міжклітинної речовини призводить до збільшення ризику переломів кісток. Кісткова система реагує на інтенсивні фізичні навантаження збільшенням кровоносних капілярів навколо. Це призводить до поліпшення живлення кістки, збільшується її товщина і маса. Змінюється мінеральний склад скелета.
 3. Нормалізація процесів в нервовій системі і поліпшення нервово-м’язової провідності. Ця провідність полягає у передачі імпульсів від мозку до м’язів. Вітаміни в бодібілдингу повинні впливати на скоротливу функцію мускулатури. Найкращі результати від занять бодібілдінгом неможливі без добре функціонуючої нервово-м’язової іннервації. Тому так необхідні вітаміни, що відповідають за правильну роботу нервової системи.
 4. Сприяють нарощуванню м’язової маси і гіпертрофії м’язових волокон, синтезу скоротливого протеїну. Вітаміни, впливаючи на ферменти, прискорюють метаболічні процеси в організмі. Сприяють регуляції енергетичного обміну. Нестача вітамінів, що впливають на енергетичне харчування м’язів, призводить до втрати м’язової маси.
 5. Крім вітамінів, на зростання м’язової маси і швидкість відновних процесів впливають багато мікро – і макроелементи: магній, калій, кальцій, фосфор, залізо і цинк.

Підбір комплексу спортивних вітамінів

Існують водорозчинні та жиророзчинні вітаміни. Приймати останні варто з особливою обережністю, вони здатні накопичуватися в організмі і приводити до отруєнь і порушень в роботі органів і систем. Перевищення вживання водорозчинних вітамінів – рідше, але теж здатне призводити до подібних ефектів. Початківцям спортсменам можливо використовувати комплекси полівітамінів, які продаються в аптеках. Збільшивши добову дозу в два рази.

Основні важливі вітаміни для бодібілдингу:

 1. Тіамін або вітамін В1. Вітаміни групи В чинять дію на білковий і вуглеводний обмін і анаболічні процеси. Тому вони присутні в багатьох спортивних добавках. Захищають організм від перевантажень, прискорюють відновні процеси. Правильна робота нервової системи, мускулатури і міокарда залежить від тіаміну.
 2. Рибофлавін або вітамін В2. Запобігає розвитку анемії при інтенсивних фізичних навантаженнях, так як впливає на синтез гемоглобіну. Недолік цього вітаміну позначається на вуглеводному, білковому і жировому обмінах. Насичує енергією міокард і скелетну мускулатуру.
 3. Нікотинова кислота або вітамін В3. Має антиоксидантну дію. Захищає нервову систему та нормалізує нервово-м’язову провідність.
 4. В12 або цианкобаламин незамінний в поливитаминном комплексі для бодібілдерів. Прискорює обмінні процеси. Здатний протистояти надмірному напруженню після тренувань.
 5. Вітамін Е забезпечує синтез стероїдних гормонів, зокрема тестостерону. Впливає на окислювально-відновні процеси, на білковий обмін. Жиророзчинний вітамін, денна доза якого не повинна перевищуватися. Деякими симптомами передозування є слабкість, нудота, діарея, крововиливи в сітківку.
 6. Ретинол, або вітамін А належить до жиророзчинної групи. Антиоксидантні властивості вітаміну сприяють уповільненню старіння шкіри, прискоренню відновних реакцій. Відповідає за білковий обмін.
 7. Біотин, водорозчинний вітамін. Відповідає за синтез глюкози і амінокислот. Тому недостатній вміст цієї речовини в раціоні призводить до зменшення м’язової маси. Важливий для енергетичного живлення м’язів. Вживання яєць в сирому вигляді знижує засвоєння біотину.
 8. Аскорбінова кислота або вітамін С. Один з найсильніших антиоксидантів, регулює окислювально-відновні процеси в організмі, завдяки цьому зменшуючи реакцію запалення після тренувань. Нормальний синтез стероїдних гормонів забезпечується аскорбінової кислотою. Знижує шкідливий вплив вільних радикалів на тканини організму. Сприяє насиченню киснем органів і тканин. Зміцнює властивості імунної системи. Це профілактика простудних захворювань. Прискорюючи синтез колагену, зміцнює опорно-рухову систему, перешкоджає ламкості кісток, нормалізує рівень глюкози в крові.

Підібрати комплекс, який підходить для кожного конкретного випадку, допоможе спортивний дієтолог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code