vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

вітамін В9

За корисні властивості вітамін В9 має, крім свого основного, ще кілька народних назв. Приміром, фолієву кислоту називають ще і «жіночим» вітаміном. Також фолацин називають «вітаміном з листя», так як він у великій кількості міститься в листках малини, шипшини, берези та інших рослин. «Батьком» фолієвої кислоти став англійський вчений Н. Мітчелл. Необхідна частина фолицина синтезується організмом самостійно. Інша надходить разом з їжею або з лікарськими препаратами, в яких міститься вітамін. Приймати його слід виключно у відповідності з призначенням лікаря.

В9 витамин

Нестача вітаміну В9

До чого може призвести брак вітамінів групи В в організмі? Вченими доведено, що брак належної кількості вітаміну В9 може згубно позначитися практично на всі функції організму людини. Нестача фолієвої кислоти може спровокувати активний ріст клітин, які, в свою чергу, спричинить зростання ракових клітин. У дітей відсутність необхідної норми може спровокувати розумову відсталість. Порушується робота центральної нервової системи людини і процеси кровотворення.

Вживання вітаміну В9 сприяє запобіганню розвитку шкірних захворювань і проблем з волоссям. Відсутність або нестача вітаміну В9, фолієвої кислоти в організмі може призвести до виникнення і частого випадання волосся або до порушення їх структури. Любителям пляжного відпочинку і людям, які ведуть активний спосіб життя, слід подбати про вживання необхідної кількості вітаміну В9 для підтримки своєї стабільної життєдіяльності. Серед основних ознак нестачі в організмі фолацину виділяють наступні:

  1. У жінок нестача проявляється у вигляді проблемної вагітності.
  2. Як у чоловіків, так і у жінок можлива поява ранньої сивини.
  3. Проблеми з пам’яттю і запам’ятовуванням важливих дат, подій і осіб теж є однією з ознак нестачі фолацину.
  4. Можлива поява агресії і підвищеної дратівливості. Такі почуття згодом можуть перерости у справжню манію, а потім і в параною.

Для того щоб в майбутньому нестача фолієвої кислоти (вітаміну В9) не привела до розвитку більш серйозних захворювань, недостачу слід виявити заздалегідь. Інакше можуть виникнути інфаркт та інсульт. Що стосується представниць прекрасної статі, то у дівчат нестача вітаміну В9 може призвести до проблем зі статевим дозріванням. У жінок у віці старше 45 років можуть спостерігатися проблеми, коли у деяких дівчат починають активно проявлятися симптоми клімаксу.

Фолієва кислота і її надлишок в організмі

Гіпервітаміноз може спостерігатися у вкрай рідкісних випадках. Домогтися надлишок фолієвої кислоти при активному вживанні тих продуктів, в яких вона міститься, практично неможливо. Це може відбутися тільки в тому випадку, коли людина приймає спеціальні лікарські препарати, в яких міститься необхідна добова доза фолацину. До основних симптомів надлишок фолієвої кислоти можна віднести порушення сну (безсоння), проблеми з системою травлення і гіперзбудливість. Якщо гіпервітаміноз діагностовано у вагітних, згодом у новонародженого може бути виявлена астма. Однак такі випадки досить рідкісні.

Добова норма прийняття фолацину

Для кожної людини прийняття фолієвої кислоти визначається індивідуальною нормою, яка може залежати від різних обставин. Найбільш підходящої дозуванням прийняття вітаміну в день для дорослої людини вважається мінімум 20 г фолієвої кислоти. Можливий максимум прийняття вітаміну в добу становить близько 50 р. При цьому важливо дотримуватися одне з найголовніших умов застосування фолацину – це регулярність.

Приймаючи мінімальну дозу вітаміну в добу, людина гарантує собі здоровий спосіб життя. Однак якщо у нього спостерігаються такі обставини, як підвищення розумової активності, збільшення фізичного навантаження, появі хвороб або стресів, кількість вживаного вітаміну необхідно збільшити. Плюс до всього шкіра обличчя при вживанні вітаміну буде просто сяяти.

Вагітним жінкам і годуючим молодим матерям перед вживанням фолацину необхідно проконсультуватися з лікарем. Він призначить найбільш підходящу дозування, яка буде відповідати поточним станом організму жінки. Слід зазначити, що під час вагітності і годування груддю кількості вітаміну В9 в організмі представниці прекрасної жіночої статі має бути збільшено у порівнянні з тим періодом, коли жінка ще не була вагітна. Лікарі вважають, що не тільки майбутня мати повинна піклуватися про здоров’я малюка. У період планування вагітності слід проконсультуватися з лікарем на предмет призначення вживання фолієвої кислоти і чоловікові. Прийом такого вітаміну зайвим не буде ніколи. Для дітей норма вживання В9 залежить від віку. Чим старше стає дитина, тим, відповідно, більше і кількість фолацину.

Продукти, що містять вітамін В9

Продукти, в яких міститься велика кількість вітаміну В9, визначити навіть без знання їхніх конкретних назв досить просто. Всі такі продукти мають темно-зелений колір. Для того, щоб підтримувати здоров’я на високому рівні, такі продукти рекомендується вживати кожен день. Це забезпечить не тільки підвищену розумову активність, але і помітно підвищить витривалість людини, завдяки чому він з легкістю зможе вийти практично з будь-якої ситуації переможцем.

Серед рослин лідируюче місце за вмістом вітаміну В9 займають такі продукти, як петрушка, брокколі, капуста, селера, зелена цибуля і багато інших.

Вітамін В9, вживання якого буде корисно як чоловікам, так і жінкам, міститься ще і у всіх молочних продуктах. Фолієва кислота є і в жовтках яєць.

Досить цікавим фактом є те, що в магазинному молоці (пастеризоване, яке продається в пакетах або картонних упаковках) практично не міститься фолацину. А от в домашньому молоці, навпаки, вітамін В9 присутній у величезній кількості.

Як фолієва кислота взаємодіє з іншими речовинами?

Незважаючи на те, що фолієва кислота погано розчиняється у воді і спирті, вона добре розчиняється в лугах. Продукти, а також таблетки, що містять вітаміни В9, не слід залишати на відкритих ділянках, куди можуть потрапити прямі сонячні промені. В іншому випадку вітамін зруйнується, і його вживання вже не принесе ніякої користі.

Слід відзначити той факт, що застосування аспірину та протисудомних лікарських препаратів помітно знижує вміст вітаміну В9 в організмі людини. Зменшення кількості представленого вітаміну також можна спостерігати і при активному вживанні кортикостероїдних гормонів.

Патологічні стани можуть виникнути в організмі людини не тільки при недостатній кількості саме вітаміну В9. Такий стан може проявитися і при зниженні кількості вживаних в їжу білків, аскорбінової кислоти і вітамінів В6 і В12. При вживанні великої кількості фолієвої кислоти можливе зниження в організмі вмісту вітаміну В12.

Для того щоб зменшити ризик розвитку атеросклерозу, необхідно спільне вживання таких вітамінів, як фолієва кислота, піридоксин та ціанокобаламін.

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code