vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітамін в17

Вітамін в17 вже досить тривалий час є об’єктом суперечок більшості вчених-хіміків та практикуючих лікарів. Його хімічні властивості та вплив на організм досить неоднозначно, з-за чого більшість даних людей і цікавляться ним. Ця речовина отримала популярність, завдяки певним видам впливу на організм. Що ж вона з себе представляє, і для чого воно потрібно?

Витамин в17

Історія відкриття вітаміну

Вітамін в 17 був відкритий на початку XX століття. Вченим вдалося отримати кристали білого кольору при витяганні витяжки вмісту кісточок деяких фруктів, а також мигдалю. Особливо велика його кількість містили в собі мигдальні горіхи, що послужило назвою отриманого речовини – амігдалін.

У міру того, як розвивалася наука, дана речовина представляло інтерес для більшості відомих фахівців і умів ХХ століття. Проводилися численні дослідження і з’ясовувалися особливості отриманої субстанції.

В даний час амігдалин умовно відноситься до групи вітамінів Ст. Витаминоподобный ефект даної молекули досі не з’ясований, тому не можна вважати його повноцінним вітаміном, а його негативні ефекти виявляються патологічно небезпечними для організму. Чим же цікавий амігдалин?

Хімічна будова і поширення вітаміну в організмі

Формула цієї речовини є досить простий – в його склад входять молекула бензальдегіду і молекула ціаніду.

При кип’ятінні відбувається їх поділ з утворенням циановодорода (синильна кислота). Речовина добре розчиняється у воді. Зв’язки між молекулами є неміцними, що дозволяє їх ефективно розділяти.

Його хімічні властивості обумовлені його будовою і міжмолекулярними зв’язками. При нагріванні молекула легко розпадається. Те ж саме спостерігається при розчиненні амігдаліна в спирті. Спостерігається посилення дії амігдаліна при спільному прийомі з алкоголем і деякими лікарськими препаратами.

Амігдалин потрапляє в людський організм переважно пероральним шляхом (через систему травлення, через рот). У тонкому кишечнику відбувається його всмоктування і подальше потрапляння в кров. З її потоком речовина розноситься по організму.

Найбільш чутливими до вітаміну в 17 є вегетативні нервові волокна, а також деякі відділи ЦНС. Це проявляється в ефектах, що надаються амігдалином (слинотеча, блювота, пітливість). Набагато сильніше амігдалин діє на головний мозок (блокує дихальний центр, що найчастіше є причиною летального результату при передозуванні). Виводиться він переважно з сечею, через що в деяких випадках тяжкого отруєння може розвиватися гостра ниркова недостатність.

Позитивні риси амігдаліна

Чому ж корисно дану речовину? У наукових дослідженнях було доведено взаємодію амігдаліна і пухлинних клітин в організмі. Механізм їх взаємодії досить складний, проте його результат досить ефективний і корисний – амігдалин сприяє знищенню мутантних клітин, що позитивно позначається на лікуванні онкологічних хворих.

Ракові клітини виявилися досить сприйнятливими до молекул вітаміну в 17; в експерименті було доведено їх цитотоксичний ефект. Завдяки цьому можна умовно припустити, що якщо удосконалити молекулу вітаміну, то з її допомогою можна ефективно лікувати навіть самі запущені пухлинні процеси.

За рахунок того ж цитотоксичного ефекту можна припустити, що речовину можна використовувати і для лікування деяких захворювань, що супроводжуються загибеллю клітин, так як вітамін просто знищує пошкоджені ділянки тканин чи органів, тим самим стимулюючи локальну клітинну регенерацію.

Промислова користь амігдаліна може полягати в утворенні великої кількості синильної кислоти, однак подібне використання вітаміну В17 не знайде застосування, так як більше засобів буде витрачено на організацію вироблення даного вітаміну з продуктів.

Шкоду і негативні риси вітаміну

Як було сказано, вітамін В 17 в своєму складі містить молекулу ціаніду.

Він в даний час визнаний одним з найсильніших отрут на планеті, тому вживання цього вітаміну в їжу або його попадання в кров може бути смертельно для людини.

Тому не варто сприймати його як панацею від пухлини будь-якого генезу і ваги, так як ні один лікар і жодна установа охорони здоров’я не буде ризикувати життям пацієнта в силу сумнівного результату лікування.

Вміст вітаміну в продуктах

Особливістю амігдаліна є його рослинне походження. Він не синтезується в людському організмі і не міститься в продуктах тваринного походження.

Як згадувалося вище, амігдалин у великих кількостях міститься в насінні деяких фруктів. Найбільше його міститься у гіркому мигдалі, горіхи кеш’ю, насінні груші, яблука, персика. У малих кількостях його можна знайти в лісових ягодах, таких як журавлина, ожина.

В результаті термічної обробки дана речовина зазвичай розпадається, а продукти реакції піддаються руйнуванню. Тому амігдалин втрачає свої отруйні властивості, втрачаючи при цьому і протипухлинну ефективність.

Передозування та отруєння амігдалином

При надмірному вживанні продуктів, що містять вітаміни в 17, може наступити отруєння цією речовиною. Основними клінічними ознаками розвитку передозування вітаміну о 17 є:

  • першіння в горлі;
  • відчуття нестачі повітря;
  • сильне запаморочення;
  • підвищена слинотеча;
  • блювання;
  • втрата свідомості;
  • зупинка дихання (за рахунок блокування дихального центру, розташованого в довгастому мозку).

Всі дані стани вимагають негайного медикаментозного втручання, так як можуть привести до летального результату. Небезпека стану залежить від кількості надходження в організм речовини:

  1. При легкому отруєнні амігдалином з’являються тільки початкові симптоми отруєння (запаморочення, першіння). Діагноз отруєння встановлюється на підставі даних анамнезу (вживання в їжу фруктів, в насінні яких міститься амігдалин). У такому разі слід негайно провести промивання шлунка пацієнту, викликати штучну блювоту. Серед препаратів хорошим ефектом володіє активоване вугілля, який виступає в якості адсорбенту отрути.
  2. Отруєння середнього та тяжкого ступеня теоретично має лікуватися у спеціалізованих відділеннях ОАРиТ. Однак до моменту доставки в реанімацію пацієнти, спожив велику кількість вітаміну, найчастіше помирають, так як отруєння викликає миттєві реакції. Серед них найбільш небезпечною є блокада дихального центру. Якщо ж пацієнта встигли доставити в реанімації, йому показаний екстрений діаліз крові або введення великої кількості фізіологічного розчину (ізотонічні розчини глюкози і харчової солі) для розбавлення концентрації отрути.

Вітамін в 17 в народній медицині

В даний час, завдяки доступності різних джерел інформації (інтернет, телебачення), в хід йдуть не тільки методи класичної медицини, але й альтернативні варіанти народних засобів. Входить в їх склад і амігдалін.

Це є критично небезпечним для здоров’я людини фактором, адже вітаміни в17 добре розчиняються в спирті і за рахунок його дещо посилюють свої отруйні і цитотоксичні властивості. Через неграмотного складання таких засобів, а також його прийому у великих дозах, досить часто розвиваються отруєння. Деяких вдається врятувати, інші ж гинуть.

Саме тому слід вести пропаганду і роботу серед населення, намагатися викорінити вживання даної речовини для самостійного лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code