vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітамін Е при вагітності

Вітамін Е при вагітності так само, як і інші вітаміни, прописує лікар по мірі необхідності. Так у чому важливість даної речовини для організму в період виношування дитини?

Витамин Е при беременности

Основні поняття

Вітамін Е (токоферол або токотриенол) – це речовина, яка здатна розчиняти жир в організмі і знижувати окислення. Достатня його кількість не дозволяє людині старіти завчасно. Вітамін Е накопичується в жирових тканинах. тим самим зменшуючи потребу в цьому продукті. Для вагітної жінки дуже важливо додатково приймати токоферол, так як зростаючий малюк теж повинен отримувати даний вітамін.

Основні властивості вітаміну Е при обміні речовин:

 1. Живить клітини.
 2. Сприяє зміцненню серцево-судинної системи матері і дитини.
 3. Служить живильним антиоксидантом природного походження.
 4. Зміцнює стінки судин.
 5. Запобігає виникненню тромбів при вже наявних, сприяє їх розсмоктуванню.
 6. Старіння організму при достатній кількості вітаміну Е відбувається набагато повільніше.
 7. Запобігає появі ракових пухлин.

До того ж вітамін Е на ранніх термінах вагітності корисний тим, що нормалізує гормональний баланс. Під його контролем виробляються естроген і прогестерон, чому статева функція жінки не порушується. Звідси випливає висновок, що приймати вітамін Е треба ще до планування вагітності. Крім цього токоферол служить для правильного транспортування кисню в крові, а це дуже важливо не тільки для майбутньої матері, але і для ембріона.

У період статевого дозрівання для молодих дівчат теж важливий цей вітамін, так як він здатний регулювати менструальний цикл, дозволяє матці розвиватися і визрівати у визначений термін. При вагітності вітамін Е зміцнює плаценту, а малюк завдяки цьому отримує всі поживні речовини. Якщо ж в організмі спостерігається нестача токоферолу, то відбувається закупорка судин плаценти і її відшарування.

Вітамін Е при плануванні вагітності

Як вже було сказано, вітамін Е відновлює менструальний цикл, але це відбувається не тільки у підлітків, але і у зрілих жінок. Тому дуже часто його призначають при діагноз – безпліддя, або ж при раніше траплялися викидні.

При недорозвитку матки він здатний поліпшувати кровообіг, і тим самим матка може швидше відновитися. Витамие Е бере участь у формуванні яйцеклітин, наповнюючи організм силою і можливістю надалі виносити здорову дитину.

Але не тільки жінкам потрібен токоферол, чоловіки теж повинні його приймати. Особливо якщо є порушення репродуктивної функції організму. Вітамін Е впливає на функції яєчок, розширює насіннєві канали, поліпшує в них кровообіг, а це все благотворно позначається на подальшому зачаття. Тому рада парам, які планують народження дитини: приймайте вітамін Е разом.

Де міститься і як взаємодіє вітамін з іншими речовинами?

Якщо говорити про природному змісті цього вітаміну, то його можна знайти в складі наступних продуктів:

 1. Будь-які рослинні олії.
 2. Маргарин.
 3. Насіння соняшника.
 4. Мигдаль.
 5. Арахіс.
 6. Гречана і вівсяна каша.
 7. Яйця.

Взаємодіє вітамін Е при вагітності з іншими речовинами наступним чином:

 1. Беручи харчові полінасичені жири, необхідно одночасно вживати вітамін Е для правильного їх розщеплення. Знадобиться приблизно від 5 до 20 мг на добу.
 2. При нестачі токоферолу зменшиться складу магнію в тканинах.
 3. Селін і вітамін Е постійно взаємодіють один з одним, тому часто лікар призначає комплекс даних препаратів.
 4. При одночасному прийомі заліза і токоферолу залізо буде переправляти вітамін Е в неактивному вигляді в шлунково-кишковий тракт. При цьому, якщо це двовалентне залізо, яке найчастіше вживається всередину, то токоферол не окислюється.
 5. Якщо поряд з нестачею вітаміну Е є і дефіцит цинку, то симптоми будуть яскраво виражені.
 6. Якщо приймати достатньо вітаміну Е, то не з’явиться необхідність прийому інсуліну. Це стосується хворих на цукровий діабет.

Дозування перед вагітністю

Якщо є загроза викидня або вагітність не настає, то добова норма прийому варіюється від 200 до 300 мг. Якщо порушений менструальний цикл, то слід починати прийом вітаміну на 17 добу циклу і пити через день в кількості 300-400 мг. Що стосується чоловіків, то їм рекомендується приймати токоферол по 300 мг на добу.

Приймати чи ні під час вагітності?

Є й протипоказання вітаміну Е

Наприклад, якщо ваш організм погано засвоює жири, то і вітамін Е під час вагітності він засвоїть погано. Відповідно, не буде необхідності в прийомі токоферолу. Також цей вітамін протипоказаний людям із захворюванням шлунково-кишкового тракту, при таких захворюваннях, як хвороба Крона або жовчокам’яна хвороба.

У період вагітності середня добова доза препарату становить 200 мг. Не варто приймати токоферол в комплексі з мультивітамінами, так як є ризик передозування.

Але щоб в період виношування малюка жінка не відчувала нестачі в вітаміні Е, необхідно поповнювати його запаси шляхом споживання відповідних продуктів харчування.

Повноцінне і здорове харчування під час вагітності не викличе потреби в додатковому прийомі препарату токоферол.

Симптоми дефіциту вітаміну Е

 1. Дистрофія м’язів.
 2. Зниження гемоглобіну.
 3. Ослаблення захисних функцій організму.
 4. Відкладення солей кальцію.
 5. Погана робота печінки.
 6. Дистрофія жирових відкладень.
 7. Проблеми з серцем і судинами.
 8. Чоловіче безпліддя.
 9. Нерегулярні менструації.
 10. Зниження глікогену.

Передозування.

Ознаки передозування можуть з’явитися при тривалому прийомі препарату в кількості від 400 до 800 мг на добу або ж при прийомі один раз великий дозування ліків. Вітамін Е випускається в капсулах з масляним змістом, тому цей препарат може накопичуватися в жировій тканині, і якщо його відклалося багато, то виникає передозування.

Якщо у вас спостерігаються наступні симптоми після тривалого прийому даного ліки, то це свідчить про його передозуванні:

 1. Головний біль.
 2. Швидка втома, слабкість у всьому тілі.
 3. Біль у животі, діарея і нудота.

Якщо передозування трапилася під час вагітності, то це може призвести до наступних наслідків:

 • можливі вади у плода;
 • розлад нервової системи у матері;
 • погана робота нирок;
 • на печінку виявляється надмірна навантаження;
 • кістки можуть стати крихкими з-за нестачі кальцію;
 • з’являється нестача вітамінів D, А, К.

Якщо у вас є проблеми зі шлунком або погано засвоюються жири, то не варто повністю відмовлятися від прийому вітаміну Е, спробуйте заповнити його нестачу через продукти харчування з вмістом цього вітаміну, це теж один з варіантів.

З усього вищесказаного можна зробити висновок про важливість для організму вітаміну Е, але і прийом даного препарату не повинен бути легковажним. Варто, перш за все, дізнатися думку лікаря, і якщо він вважатиме за потрібне виписати вам токоферол, то прийом його повинен бути строго за приписом і в необхідних дозах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code