vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітамін Д3

Вітамін Д3 необхідний дорослим і дітям у різні періоди життя для збереження здоров’я, правильного й гармонічного розвитку. Біологічно активна речовина бере безпосередню участь у метаболізмі таких важливих елементів, як фосфор, кальцій.

Витамин Д3

Холекальциферол містить в своєму складі 7-дегирохолестерин. Околощітовідние залози не можуть функціонувати без достатньої кількості вітаміну Д3 в організмі. Доставка мінеральних солей до органів пацієнта, достатнє постачання кальцієм кісткової тканини, сильний імунітет багато в чому залежать від кількості біологічно активної речовини.

Препарат виводиться через нирки і добре всмоктується слизовою оболонкою тонкого кишечника.

Аквадетрим – ліки для лікування і профілактики

Вітамін Д3 допомагає в період новонародженості, він проникає в печінку, кровоносну систему дитини. Він впливає на стан пацієнта при андрогенном захворювання кісткової тканини, усуває дефіцит елемента при недостатньому його надходженні в організм з їжею.

Препарат допомагає усунути синдром адсорбції, дозволяє уникнути зниження рівня кальцію в крові. Нестача вітаміну у новонароджених викликає появу судомного синдрому.

Лікарі рекомендують давати препарат в профілактичних цілях доношеним дітям (у віці 28 днів), поєднуючи лікування з прогулянками на свіжому повітрі і раціональним доглядом за малюком. Обов’язково призначають прийом вітаміну Д3 у формі Аквадетрима немовлятам, які проживають у несприятливих умовах. Лікування продовжують до досягнення дитиною віку 2-3 років.

Краще всього приймати препарат і жінкам у період клімаксу протягом 2-3 років, дотримуючись дозування, зазначену лікарем.

Жінки пред’являють скарги на біль ребер, виникнення набряків, головний біль. Для новонароджених дітей характерний низький вагу. У матері виникає діабет і погіршується зір.

Продукти, що містять холекальциферол

Організм працює правильно і злагоджено, якщо забезпечується достатньою кількістю вітамінів і мікроелементів.

Що робити для забезпечення організму цінних вітаміном?

Холекальциферол присутній у молоці і молочних продуктах. Продукти, збагачені вітаміном Д3, сприяють успішному зцілення хворих при рахіті.

Для того, щоб оздоровитися, досить ввести в раціон рибу жирних сортів:

  • скумбрію;
  • сардини;
  • оселедець;
  • тунець;
  • печінка тріски.

Для здоров’я корисні вершкове масло, яловича печінка, сир. Необхідно ввести в раціон нерафінована олія, має високу поживну цінність. Морепродукти, містять фосфор, дозволяють не допускати дефіциту важливого елемента.

Риб’ячий жир поповнює запаси вітаміну Д3. В 100 г готового продукту містяться 3 мкг біологічно активної речовини. Вівсяна каша, листя петрушки, трава хвоща польового, зелені стебла кульбаби містять незначну кількість цінного елементу. Яєчний жовток і сир бажано вживати регулярно для поповнення дефіциту вітаміну жінкам у період клімаксу.

Хворі, що страждають остеопорозом і не користуються засобами іммобілізації, повинні приймати вітамін Д3 з обережністю. Особам з індивідуальною непереносимістю протипоказаний прийом препаратів з вітаміном Д3.

Норма вітаміну Д3 для новонароджених і дітей старшого віку

Дитина, яка народилася восени або взимку, отримує холекальциферол у краплях. Він необхідний для забезпечення інтенсивного росту малюка. Використання препаратів з вітаміном Д3 дозволяє ліквідувати запальний процес і зміцнити хрящі та кістки в організмі малюка.

Обмін речовин в організмі новонародженої дитини залежить від кальцію в поєднанні з холекальциферолом. Комплексний препарат з кальцієм і вітаміном Д3 для дітей старшого віку і Аквадетрим для малюків – кращий засіб для профілактики рахіту.

Лікар призначає для прийому препарат в краплях, орієнтуючись на вікову дозу. Натуральний препарат Флорадикс Салюдинам містить кальцій та вітамін Д3 з екстрактами соків і рослин. Вітамін прискорює метаболізм кальцію і підсилює його всмоктування із травного тракту. Препарат створює оптимальну захист, він необхідний для швидкого профілактики та лікування недуги. Кальцій в поєднанні з вітаміном Д3 важливий з перших днів життя малюка для формування його лімфатичної системи, зубної емалі.

Лікарі рекомендують для прийому безбарвні краплі з запахом анісу, що містять вітамін Д3. Аквадетрим безпосередньо впливає на профілактику рахіту, збереження цілісності кісткової тканини, продукування лімфоцитів.

Зміцнення кісток у жінок Кальцемином з вітаміном Д3

Остеопороз – поширене захворювання, що вражає чоловіків і жінок старше 50 років. Кальцемін дозволяє зміцнити кісткову тканину, допомагає утилізувати кальцій з їжі, є важливим у лікуванні і профілактиці остеопорозу.

Кальцемін Адванс містить холекальциферол – вітамін позитивно впливає на процеси відновлення і розвитку кісткової тканини. Використання препарату помітно підвищує якість життя у жінок старше 50 років, що страждають остеопорозом. Добова доза вітаміну становить 200-400 МО на добу. Таблетки приймають за призначенням лікаря. Прийом лікарського засобу дозволяється вагітним жінкам після настання 20-тижневого строку.

З обережністю повинні приймати препарат обличчя, що страждають сечокам’яною хворобою, мають в анамнезі алергічні реакції на складові компоненти препарату. Якщо хворий лікується антагоністами кальцію, лікар не рекомендує прийом препарату.

Не слід перевищувати добову дозу ліків, щоб уникнути нудоти, блювоти, метеоризму, підвищеного вмісту іонів кальцію в крові.

Остеомаляція – результат нестачі вітаміну Д3

Рахіт розвивається при гострій нестачі холекальциферолу в організмі дитини. Захворювання проявляється деформацією скелета, порушеннями в роботі нервової системи. Спостерігається розм’якшення кісток, малюк страждає від надмірної пітливості, підвищеної нервової збудливості, слабкості.

У дорослих недолік важливого вітаміну проявляється остеомаляцией в кістках таза, нижніх кінцівках, хребті. У тяжких випадках з’являються судоми.

Малорухливий спосіб життя сприяє розвитку остеопорозу у літніх людей.

При появі ознак рахіту необхідно показати дитину фахівцеві. Батьків має насторожити грудна клітка у вигляді «курячих грудей», викривлення кінцівок, поява сідловидна носа, сплощення кісток черепа, пізніше закриття джерельця. Вітамін Д3 для дітей дозволяє уникнути при зовнішньому застосуванні прогресування псоріазу, відновлюючи захисні оболонки шкіри. Препарат холекальциферол забезпечує лежачих хворих нормальними показниками АТ.

Наслідок низького рівня холекальциферолу у вагітних

Недолік вітаміну Д3 у матері впливає на розвиток мовлення у майбутнього дитини. У другому триместрі вагітності низька кількість холекальциферолу сприяє появі дефектів у розвитку мозку малюка.

Підвищення артеріального тиску пов’язане з рівнем вітаміну Д3 в організмі вагітної. Його низький вміст сприяє підвищенню кількості білка в сечі і розвитку гіпертонічної хвороби.

При наявності холекальциферолу нижче 37,5 нмоль/л вагітність закінчувалася для жінки проведенням кесаревого розтину. Недолік вітаміну є причиною появи слабкого тонусу і дисбалансу в роботі окремих груп м’язів, що беруть участь в процесі природного розродження. Збій в нормальному рівні вітаміну Д3 у вагітних жінок небезпечний для дитини появою ожиріння у віці 5-10 років (порівняно з дітьми матерів, які мали в крові 70 нмоль/л вітаміну Д3).

Протипоказання до використання препарату

Вітамін Д3 не призначається пацієнтам, страждаючим такими супутніми недугами, як:

  • хронічна ниркова недостатність;
  • злоякісна пухлина;
  • атеросклероз;
  • підвищений вміст кальцію в крові.

При активному перебігу туберкульозу лікар не рекомендує застосування препарату Кальцій Д3 Нікомед. Лікарський засіб призначається майбутнім матерям і годуючим мамам. Лікар розраховує оптимальну добову дозу для прийому, яка не перевищує 1500 мг кальцію і 600 МО вітаміну Д3.

Деякі хворі, які приймають діуретики або препарати наперстянки, змушені відмовитися від лікування вітаміном Д3, т. к. він збільшує кількість креатиніну в сироватці крові і кальцію в організмі.

Побічні ефекти від застосування вітаміну Д3

Аквадетрим вітамін Д3, який приймається за призначенням лікаря, не дає побічних ефектів, зручний для використання при лікуванні. Не можна збільшувати дозу препарату, якщо про це не сказав лікар, і займатися самолікуванням.

Вітамін Д3 в таблетках, прийнятий у великих дозах, викликає розвиток гіпервітамінозу, порушення процесів метаболізму, зміни в видільної здатності нирок. Холекальциферол здатний викликати запор, нудоту, блювоту, втрату апетиту, зміна маси тіла. Препарати, що містять вітамін Д3, є найкращими помічниками в боротьбі з остеопорозом і рахіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code