vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Відповідь на питання: як передається СНІД

В сучасному світі немає людини, який би не знав про синдром набутого імунодефіциту. Але як СНІД передається, знають не всі. Існує дві категорії людей, які до цього виду захворювання ставляться скептично – не бояться заразитися їм, ігноруючи його як проблему взагалі. Інші люди ставляться до нього з собою побоюванням, а іноді доходять до фанатизму, одягаючи гумові рукавички при кожному контакті з оточуючими.

Ответ на вопрос: как передаётся СПИД

Небезпека ВІЛ-інфекції достатньо вивчена у всьому світі. Тому з медичних джерел можна точно дізнатися, в якій ситуації ймовірний ризик зараження і коли його можна уникнути. Кожна людина повинна точно знати, як заражаються Снідом і, при можливості, уникнути такого небезпечного явища.

Способи передачі інфекції

Цей вид захворювання вражає імунну систему людини. Якщо організм здорової людини може впоратися з будь-яким видом інфекції, то Снід може сильно постраждати аж до настання летального результату навіть від ГРВІ. При розвитку ВІЛ-інфекції уражаються клітини, які здатні знищити збудників хвороби або інфекції. Зниження їх кількості здатне довести імунітет людини до мінімуму. В результаті цього організм хворого вражають злоякісні новоутворення, тяжкі інфекції. Після інфікування хворий може мати середньому тривалість життя з моменту, коли відбулося зараження, п’ять років.

Медицина просунулася в цьому питанні вперед,знайшовши ліки, здатне уповільнити дію вірусу і процес ураження імунної системи. ВІЛ-інфікований хворий має достатню кількість вірусу, щоб стати об’єктом зараження інших. Велика його кількість знаходиться в крові, спермі, вагіні, в грудному молоці. Не може відбутися зараження при контакті зі слиною хворого, через сечу, фекалії. Але якщо ці сегменти потрапляють на відкриті рани, це може спровокувати зараження. На сьогоднішній день лікарі визначають три основних шляхи, по яких відбувається передача інфекції:

  • інфікування через порожнистий контакт;
  • парентеральним способом, заражаючи кров і внутрішні органи;
  • вертикальним способом(від вагітної до плоду).

Статевий шлях інфікування

Під час сексу СНІД передається тільки за умови незахищеного акта з носієм ВІЛ-інфекції. Це відбувається тому, що більше всього небезпечного вірусу імунодефіциту знаходиться в спермі або вагінальному секреті одного з партнерів. Заражаються Снідом при будь-якому секс, а точніше його вигляді – вагінальному, оральному, анальному. Найбільш небезпечним прийнято вважати анальний вид сексу, так як це може привести до травми слизової прямої кишки і спровокувати швидке зараження вірусом через кров. Такий вид зараження актуальний, в основному, у гомосексуалістів.

Одним з небезпечних способів, як передається СНІД, є статевий акт в період менструального циклу, так як рівень небезпечного вірусу в менструальної крові в рази більше, чим у самому вагінальному секреті. При взаємозв’язку інфікованого вагінального секрету, менструальних виділень і сперми з травмованою шкірою здорового партнера інфікування може не відбутися. Шкірний покрив у цій ситуації виконує функцію своєрідного бар’єру для вірусу імунодефіциту, тому бувають випадки, коли навіть при статевому контакті не завжди люди заражаються Снідом.

Якщо шкіра має відкриті ушкодження у вигляді ранок, подряпин, тріщин, передача вірусу може відбутися миттєво. Якщо сперма або вагінальний секрет зараженого потрапляє на слизову (очі, рот) здорової людини, це також може стати причиною зараження. При наявності відкритих ран при жіночих захворюваннях сечостатевої системи, наприклад, ерозії шийки матки, процесів запалення статевих органів, мікротравм слизової піхви вдвічі ризик інфікування підвищується. Чоловіки заражаються частіше у випадку, якщо у них спостерігається процес запалення статевих органів.

Фахівці радять не покладатися на запевнення статевих партнерів про своє здоров’я і у випадку невпевненості після здійсненого контакту пройти обстеження на ВІЛ, через 3-6 місяців з часу можливого інфікування. Помиляються ті, хто думає, що захистити від зараження допоможе використання контрацептивних препаратів, антисептиків або спринцювання після статевого акту з партнером, стан здоров’я якого не відомий.

Існує ще один небезпечний статевий спосіб, як передається СНІД. Це застосування допоміжних технологій репродукції, при якому відбувається штучне запліднення жінки донорською спермою. Не викликає в цьому випадку побоювання лише використання законсервованої сперми, але не виключаючи можливість зараження повністю. Тому перед її використанням лікарі проводять дослідження на виявлення ВІЛ-інфекції у момент її здачі донором і через півроку після цього.

Більший ризик заразитися у тих, хто використовує свіжу сперму, так як перевіряється донор в момент взяття матеріалу може перебувати в стані сероконверсії, коли антитіл до ВІЛ в крові ще не виявлено, але біологічні рідини вже заражені.

Вертикальний шлях інфікування

Способів як відбувається зараження ВІЛ-інфекцією від матері до дитини кілька. Найпоширенішим з них є плантацентральное інфікування, коли вірус передається з материнської крові в плазму плоду через плаценту. Якщо мати в процесі виношування дитини приймає антиретровірусні препарати, призначені лікарем, ризик зараження знижується в кілька разів.

Другий спосіб передачі інфекції може відбутися під час пологової діяльності. Цей шлях передачі називається після пологів, при якому малюк, проходячи по родових шляхах, контактує з материнською кров’ю і вагінальними виділеннями. Як профілактичний метод підстраховки проводиться кесарів розтин.

Передача вірусу може статися і в період годування груддю, тому ВІЛ-інфікованим матерям не рекомендується годувати дитину груддю. При правильному дотриманні всіх лікарських рекомендацій можна знизити ризики зараження і народити здорового малюка. Важко протікає захист від зараження, якщо у матері спостерігаються запальні процеси в статевих органах, загроза викидня і навіть переношування вагітності. Велике значення в цьому питанні відіграє і харчування матері, умови її життя, що визначає її імунний статус.

Парентеральний шлях інфікування

Цей шлях зараження характерний передачею інфекції через кров або органи під час процесу їх пересадки. Небезпека може викликати кров в кількості 0,1 мл Великий ризик заразитися Снідом у антисоціальною категорії людей – наркоманів, які можуть заразитися в результаті використання одного шприца на всіх. Саме Через наркотичну речовину зараження відбувається в самих рідкісних випадках, тільки якщо в нього потрапила заражена кров.

Велику увагу варто приділяти при прогулянці з маленькими дітьми лежачим на землі шприців. Ризик зараження від них хоч і мінімальний, але може статися. Менше ризику заразитися через шприц

з зараженою кров’ю в разі, коли кров висихає, так як вірус нестійкий до зовнішніх впливів навколишнього середовища і гине при впливі повітря і сонця.

Одним з поширених парентеральних способів інфікування прийнято вважати переливання донорської крові, плазми та інших продуктів крові, при пересадки донорської тканини, при використанні погано стерилізованого медичного інструментарію.

Великому ризику при взятті крові для аналізу, постановки крапельниці або проведення внутрішньовенних ін’єкцій піддаються сам медичний персонал лікарень. Якщо кров потрапляє на слизові співробітника медустанови, то контакт крові хворої людини зі слизової здорового може призвести до інфікування.

Як можна заразитися Снідом

Не варто турбуватися, якщо в оточенні здорових людей з’явився ВІЛ-інфікована людина. Не допускаючи тісних статевих, інтимних контактів з ним, а також не провокуючи попадання його крові на свої слизові і кров, можна нічого не боятися. Безпечними вважаються дружні рукостискання долонями, якщо на них немає відкритих ран.

Не небезпечний контакт з потім хворого, а також при спільному купанні у водоймі або басейні. Вірус гине у воді, при контакті з повітрям.

Не варто боятися укусів комах, слина яких не містить крові, відповідно не може стати рознощиком інфекції.

Перебування в одному ліжку, поцілунки, їжа з однієї тарілки, теж не принесуть шкоди. Не варто боятися заразитись в громадському транспорті від дверних ручок або поручнів.

При огляді у гінеколога і навіть при заборі піхвового матеріалу ризик зараження нульовою, так як для цієї мети використовують тільки одноразовий матеріал.

ВІЛ-інфекція – не так страшна, як про неї говорять за умови, якщо дотримувати всі запобіжні заходи. Головне: уникати безладних статевих контактів, не приймати наркотики, виключити ситуації, при яких може відбутися інфікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code