vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Відновлення організму і секс після викидня

Коли можливий секс після викидня? Який ризик несе передчасне порушення статевого спокою? З якими проблемами психологічного характеру можуть зіткнутися статеві партнери? Травмуюча жінку ситуація викидня, на превеликий жаль, не рідкість. Після того, що сталося, хочеться скоріше піти від проблеми, відновити душевну гармонію.

Восстановление организма и секс после выкидыша

Отже, відбувся мимовільний викидень. Можливо, після цього жінці довелося пройти через медичні процедури зразок вискоблювання. Це важка ситуація, що нерідко призводить до депресії. Але не варто впадати у відчай, адже у майбутньому є велика ймовірність щасливої вагітності та народження довгоочікуваної дитини.

Наслідки викидня

Розглянемо, які фізіологічні прояви після викидня вважаються нормальними. У момент втрати плода у жінки виникає кровотеча. Воно може бути більш рясним, чим під час місячних, і тривати від 4 до 10 днів. Це нормальне явище, адже матка (особливо після чищення) являє собою справжню рану, тільки закриту. Іноді лікар прописує кровоспинні препарати.

Занепокоєння має викликати ситуація, коли кровотеча не зупиняється після десятого дня. При цьому можуть відчуватися слабкість, нудота, переднепритомний стан. На явне погіршення ситуації вказують лихоманка та підвищена температура тіла. У такому випадку слід обов’язково піти на огляд у жіночу консультацію або викликати бригаду швидкої допомоги.

Що робити після викидня?

Насамперед, жити далі, намагаючись відновитися в плані морального і фізичного здоров’я. Потрібно віддавати собі звіт в тому, що ви не винні в тому, що трапилося, адже досить великий відсоток жінок хоча б раз у житті стикається з подібним явищем.

Але це не означає, що не потрібно нічого робити з цією проблемою. Ви плануєте надалі нову вагітність? Значить, потрібна грамотна профілактика повторних викиднів. Проконсультуйтеся на цю тему у лікаря-гінеколога. Постарайтеся разом з’ясувати причину, по якій стався аборт.

Виділяють кілька можливих причин цієї проблеми:

  1. Генетичні дефекти зародка. Саме з-за цього великий відсоток жінок втрачає майбутньої дитини. В умовах несприятливої екологічної обстановки, неякісної їжі, стресових ситуацій може статися фатальна вплив на розвиток статевих клітин як у чоловіка, так і у жінки. У цьому випадку жіночий організм виробляє природний відбір, видаляючи не зовсім здоровий плід.
  2. Гормональні порушення. Під час повторної вагітності потрібно приділити більше уваги гормонального фону. Регулярно проходите аналізи на прогестерон. На виношування вагітності також впливають андрогени (чоловічі гормони), гормони надниркових залоз і щитовидної залози. Заздалегідь (до наступної вагітності) перевірте функції цих залоз.
  3. Резус-конфлікт з партнером, особливості будови матки (вигини, неправильна форма). Ці ситуації вимагають спеціальних заходів, розроблених разом з лікарем.
  4. Інфекції, які передаються статевим шляхом. Зверніться з приводу обстеження на них сучасні лабораторії. Не виявивши (або пролікувавши) ці захворювання, ви спокійно зможете планувати наступну вагітність. Майте на увазі: лікуватися потрібно обом статевим партнерам.
  5. Загальні інфекційні захворювання та інші запальні процеси. Пройдіть повне медичне обстеження і грамотне лікування після викидня.
  6. Минулі медичні втручання – аборти. Необхідно лікування репродуктивних органів.
  7. Згубний для здоров’я спосіб життя, стреси. Хочете виносити дитину? Відмовтеся від куріння, алкоголю, стресової роботи і оточення.
  8. Прийом настоїв із трав, деяких лікарських препаратів. В перший триместр особливо протипоказано використання народної медицини (багато трави можуть перервати вагітність). Не займайтеся самолікуванням, всі таблетки приймайте під контролем лікаря.
  9. Фізичні навантаження – інтенсивний статевий акт, раптове падіння або підняття надмірних тягарів.

Природно, в період відновлення потрібно приділяти багато уваги гігієні статевих органів і виконувати всі рекомендації лікаря.

Депресія після викидня

Багато жінок (особливо сидять вдома) стикаються з даною проблемою. Як пережити викидень? Що робити, якщо пригнічений стан стає щоденним?

Пригнічений настрій, тривожність, постійний повернення думками до своєї проблеми свідчать про те, що вам потрібно перестати замикатися в собі і звернутися до психолога. Необхідно навчитися справлятися зі своїми думками і страхами, адже попереду ще виношування здорового малюка.

Поставте собі за мету вести більш здоровий спосіб життя, поступово готуючись до наступної, успішної вагітності. Приймайте полівітаміни, займайтеся спортом (він лікує від стресів і виробляє гормони радості). Корисні також дихальні практики для фізичного та душевного здоров’я.

Люблячий і терплячий чоловік поруч з вами теж допоможе позбутися від депресивного стану. Підтримуйте один одного, особливо якщо вам ще не можна займатися традиційним сексом.

Відновлення статевого життя

Ви благополучно пройшли період кровотеч і почали замислюватися про відновлення активного статевого життя? Не поспішайте. Лікарі-гінекологи рекомендують після мимовільного аборту утримуватися від сексу протягом 2-4 тижнів залежно від самопочуття жінки. Відновлення після викидня передбачає повний статевий спокій.

Навіть з постійним статевим партнером можна потрапити в ситуацію, при якій може відбутися зараження жіночих репродуктивних органів.

Ви ризикуєте механічно знову пошкодити відновлюється слизову оболонку і відстрочити одужання.

В ідеалі повноцінне статеве життя краще почати після настання нових місячних (1-1,5 місяці) від моменту припинення вагітності. Статевий партнер повинен віддавати собі звіт про шкоду раннього сексу для здоров’я коханої жінки. Зрештою, секс може мати й інші форми, можете поекспериментувати з ними.

Деякі альтернативні види сексу, які можна порадити в даному випадку, це секс без проникнення (петінг, оральний секс, мастурбація), мамологічний (активно бере участь груди жінки), вертебральний (“їзда” з хребців партнерки), віртуальний (секс по телефону), интрафеморальный (член між стегнами) тощо.

Головне, планування наступної вагітності необхідно починати не раніше чим через півроку (а то й рік) після викидня. Зачаття в більш ранні терміни може призвести до повторного невиношування плоду. Не варто ризикувати, краще разом з лікарем підібрати відповідні контрацептиви і терпляче перечекати період відновлення здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code