vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Відміну Аспаркама від Панангина

З метою поповнення нестачі K та Mg в організмі сьогодні лікарі нерідко призначають Аспаркам або Панангін. Препарати ідентичні за складом, проте між ними є й відмінності.

З метою поповнення нестачі K та Mg в організмі сьогодні лікарі нерідко призначають Аспаркам або Панангін.

Характеристика Аспаркама

Таблетки Аспаркама мають свої особливості:

 1. Не покриті захисною оболонкою, з-за чого діючі речовини піддаються дії соляної кислоти, що зменшує ефективність препарату.
 2. В одній таблетці міститься по 175 мг K та Mg (мікроелементи представлені у вигляді аспарагінату).
 3. У складі відсутні додаткові речовини, що зменшує ймовірність прояви алергічної реакції. Виняток становить Аспаркам авексима, склад якого трохи нагадує оригінальний препарат.

З протипоказань можна виділити порушення ниркових функцій в гострій і хронічній фазах, надлишок K в організмі. З небажаних наслідків вказані розлади ШКТ: блювотні позиви, печіння у верхніх відділах живота. Рекомендується обережне застосування при вагітності і в період лактації.

З протипоказань Аспаркама можна виділити порушення ниркових функцій в гострій і хронічній фазах, надлишок K в організмі.

Дія Панангина

Панангін вважається ефективніше свого аналога, тому що пройшов численні клінічні дослідження.

Таблетки Панангина володіють такими особливостями:

 1. Покриті захисною плівкою, що зменшує негативний вплив шлункового соку на препарат.
 2. Вміст Mg аспарагінату становить 140 мг, Калію аспарагінату – 158 мг.
 3. Присутні додаткові складові.

В анотації докладно описані небажані наслідки. Можливі порушення проведення електричного імпульсу з передсердь у шлуночки, виникнення передчасних скорочень серця. Травна система може відреагувати внутрішнім дискомфортом, блювотними позивами, розладом шлунка.

У чому різниця і схожість Аспаркама і Панангина?

Препарати є аналогами один одного і мають наступні подібності:

 1. За хімічним складом: є 2 головних діючих речовини: До і Mg. Завдяки цьому препарати заповнюють дефіцит мікроелементів.
 2. Показання до застосування: ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, аритмії та інші серцево-судинні захворювання, недостатнє надходження K та Mg в організм, прийом або передозування серцевих глікозидів. Обидва препарати можуть застосовуватися як засоби від судом.
 3. Форми випуску: таблетки, але існують і розчини для в/в введення.
 4. Дозування: по 1-2 таблетки 3 рази на добу після їжі.
Отличие Аспаркама от Панангина

Панангін має протипоказання, а саме тяжкі порушення ниркових функцій.

Обидва медикаменту є безрецептурними.

Лікарські засоби мають наступні протипоказання:

 • тяжкі порушення ниркових функцій;
 • недостатнє сечоутворення;
 • гіперкаліємія або гіпермагніємія;
 • атріовентрикулярна блокада 2-3 ступеня при нормокалиемии;
 • гемоліз;
 • недостатність надниркових залоз;
 • шоковий стан;
 • гострий ацидоз крові;
 • зневоднення;
 • тяжка міастенія;
 • терапія, яка супроводжується затримкою виведення K з організму.

Крім того, при прийомі даних медпрепаратів можливі тяжкі побічні ефекти.

Головні відмінності цих засобів 2 – фірми-виробники і ціна.

Панангін випускає тільки угорська фармацевтична компанія “Гедеон Ріхтер”. Аспаркам виготовляють багато російські і закордонні фірми, такі як Біосинтез ВАТ (РФ), Здоров’я (Україна) та ін.

Що краще брати – Аспаркам або Панангін?

З точки зору ефективності розчинюючого дії на ниркові камені різниці між медпрепаратами немає. Вибір засобу більше залежить від способу прийому. Якщо пацієнт збирається измеличить таблетки перед вживанням і приймати їх разом з їжею, зручніше використовувати Аспаркам, для проковтування таблеток цілком краще вибирати Панангін.

Що дешевше?

У середньому таблетки або ампули Аспаркама в 2-3 рази дешевше аналогічних препаратів Панангина.

Можна замінити Аспаркам на Панангін?

Лікарські засоби є взаємозамінними. Однак заміну краще проводити після консультації з лікарем.

Думка лікарів

Олена, 55 років, ендокринолог, Санкт-Петербург

При прийомі сечогінних препаратів у багатьох пацієнтів з організму виводиться значна кількість калію і магнію, тому в цьому разі призначення Аспаркама є значущим для них. Препарат поповнює нестачу калію і магнію, запобігає розвитку нападів тахікардії і добре переноситься пацієнтами. Таблетки мають невисоку ціну і доступні в будь-якій аптеці.

В’ячеслав, 49 років, психотерапевт, Владивосток

Аспаркам – препарат, зарекомендував себе позитивно за довгі роки його застосування. Містить калій і магній. Ефективно заповнює їх дефіцит. Застосовується при серцевій патології. Призначаю пацієнтам, які проходять у мене курс лікувального голодування: при таких станах нерідкі судоми м’язів, обумовлені дефіцитом калію в крові. Прийом 1 таблетки на добу купірує ці прояви. Призначати суворо під лікарським контролем.

Віктор, 33 роки, мануальний терапевт, Москва

Панангін дає хороший ефект, особливо у жінок після 55 років у комплексній терапії м’язово-тонічного синдрому, почасти пов’язаного з недостатністю тих компонентів, які є в складі ліки. Медикамент можна призначати профілактично людей з різними серцево-судинними патологіями.

Відгуки пацієнтів

Емілія, 36 років, Нижній Новгород

Лікар призначила Аспаркам у зв’язку з скаргами на невелику аритмію під час магнітних бур, а також на нічні судоми в м’язах ніг. Приймала препарат за призначенням протягом півроку курсом 10 днів в кожному місяці. Відчула поліпшення стану. Крім лікувального ефекту сподобалася доступна ціна на ліки. Лікар також зазначила, що необхідно приймати Аспаркам в осінньо-зимовий період, коли кількість вітамінів і мінералів в їжі знижено. Якщо спостерігається зниження артеріального тиску, то треба просто зменшити дозування.

Руслан, 33 роки, Ростов-на-Дону

Займаючись в залі, сильно фізично втомлювався, але Аспаркам допоміг вирішити цю проблему, ще і коштує дешево. Препарат треба приймати, якщо займаєтеся з залізом. Є більш дорогий препарат – Панангін, але різниці не помітив: обидва працюють на відмінно. Істотно підвищується витривалість при їзді на велосипеді: коли проїдеш вже досить багато, то немає задишки.

Тетяна, 35 років, Єкатеринбург

Брала Панангін за призначенням лікаря. Кілька місяців тому зіткнулася з аритмією. Під час обстеження у кардіолога були зафіксовані невеликі відхилення від ритму, тому призначили Панангін разом з Милдронатом. Перший препарат посилено живить серцевий м’яз. Неприємні відчуття в серці стали зменшуватися. Після курсу лікування самопочуття покращилося, з’явилося більше сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code